Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. 12. 2013

 ZLATÁ POHÁDKA ČERVENÝCH TRIČEK

aneb Jak dva týmy Tygrů přepsaly v Kralupech dějiny: z jednoho turnaje vezou poprvé zlato i stříbro!

zlato-web.jpg

V podáních modrých Tygrů to byla po 75 minut zápasů v Kralupech jízda jak ze španělské ligy - plná narážeček, kombinací a gólů až do kuchyně. Poslední tři minuty turnaje a jediné dvě chyby na něm je ale stály zlatou tečku. Neratovice však smutnit nemusely: onu tečku báječně kombinujícím Járovi, Metymu, Víťovi, Weissíkovi, Bůšovi a Kuldovi s bezchybným Myšákem v zádech sebrali k překvapení celé haly rudí Tygři. Ti se během turnaje inspirovali spíš detektivkami od Agathy Christie. Ale neskuteční bojovníci Meci, Skalič, Denis, Dave, Šlíža, podpoření drsně skákajícím a míče z hlav pryč boxujícím Charvim a hlavně nevídaně produktivním Matym na hrotu končili turnaj pohádkou jak od Hanse Christiana Andersena. Ač zasněžené kralupské ráno červená trička nepomýšlela ani o medaili, pila po poledni v šatně zlaté šampaňské z vítězného poháru. Weissík, Škoďák a Myšák do toho plakali, ostatní modří smutně mlčeli. Jak se to mohlo stát? Inu, je to sport. Reality show nad jiné. Čtěte dál a (možná i) pochopíte…!
 
PRVNÍ KOLO
RUDÍ TYGŘI - KRALUPY A 0:3
Výsledek vypadá jednoznačně, ale tak zlé to nebylo. Osm minut bez gólů, míč víc na sálovkách Tygříků, pak smolný gól s příchutí křivdy z autu, který nebyl… Tým nalomil. Avšak navzdory porážce s jasným kandidátem na finále rozhodně nezlomil!
 
MODŘÍ TYGŘI - KRALUPY B 6:0
Jedna akce hezčí než druhá. Mety na Járu, Weissík na Metyho, Víťa na Weissíka – za chvilku je to 4:0 a při siréně 6:0. Rodiče tleskají, trenéři nešetří komplimenty. Takhle by to šlo!
Branky a nahrávky: Mety 3 (Weissík, Bůša), Škoďák 2 (Mety), Weissík (Víťa).
 
 
DRUHÉ KOLO
MODŘÍ TYGŘI - RUDÍ TYGŘI 1:0
Prvních pět minut je to kolotoč, kdy Mety, Ráďa, Víťa a Jára nepůjčí červeným míč. Ale pálí šanci za šancí a v půli je to pořád 0:0. Až pak Škoďák podklouzne na míči, sudí píská navzdory protestům červených přímák a z něj Jára rozhoduje. „Co jsem to udělal?“ zlobí se na sebe za hodinu, když to vypadá, že právě tenhle bodík asi bude červeným chybět…
Branka: Škoďák.
 
 
TŘETÍ KOLO
MODŘÍ TYGŘI - SLANÝ 3:0
No, nádhera, kluci! Když modří koncem derby s červenými zjistí, že nápady prosadit se sólově (což po nich ksakru na tréninku ani turnajích nikdo nechce!) k úspěchu nevedou, vrátí se k receptu z prvního zápasu. „Vidět tenhle ťukes trenér Vráťa, tleská!“ vysekne modrým poklonu po třetím vystoupení jejich kouč Zdeněk. Má proč! Všechny góly jsou ukázkou, jak by měl tygří fotbal vypadat i v roce 2014! „Celý turnaj v Kralupech je vůbec příslibem do budoucna. Kluci předvedli, že umí dobře kombinovat a přál bych jim, aby zopakovali takto dobře odehraný turnaj pokaždé. Některé kombinace opravdu hladily fotbalového fanouška po duši,“ raduje se táta Metyho, který z kombinací spoluhráčů těží už svůj druhý hattrick turnaje…
Branky a nahrávky: Mety 3 (Weissík, Víťa, Škoďák).
 
RUDÍ TYGŘI - LITOMĚŘICE 3:2
... to Maty, který v 7:40 ráno prosí v chumelenici za okny kouče Davida, jestli by mohl hrát v Kralupech za ně, je po dvou zápasech na nule. Ale s Litoměřicemi, které mají po dvou kolech šest bodů, naznačuje, že z toho dneska přece jen může být jeho velký den. „Dádo, Skalič, sem!“ křičí na své kamarády a ti vzorně poslouchají – třikrát mu posílají balon přesně do běhu, jak to má rád – a červení slaví první výhru. K čemu jim pomůže? „Nebudeme poslední!“ křičí Meci. „Vyhrajem ještě jednou,“ přidává se Šlíža a Skalič. „Já chci pohár,“ burcuje Charvi. „To bych řekl,“ uzavírá rudou diskuzi Maty.
Branky a nahrávky: Maty 3 (Skalič, Dave 2).

rudi-slany.jpg skalic.jpg

 
 ČTVRTÉ KOLO
MODŘÍ TYGŘI - KRALUPY A 1:0
Po třech kolech mají modří Tygři i kralupské áčko na kontě devět bodů. Nikdo by v tu chvíli ani nepomyslel, že by snad mohlo vypadat finále jinak než Kralupy A – Modří Tygři. „Přesto tak vypadat nebude,“ věští Agatha Christie. První detektivní zápletku a zároveň ránu do finálové jistoty domácích dají právě zaslouženým sebevědomím hýřící modráci, kterým sice tentokrát ťukec do branky pár minut nepadá, ale nakonec to díky Víťově parádní akcičce na už čtvrté tři body stačí.
Branka: Víťa.
 
RUDÍ TYGŘI - KRALUPY B 4:1
Sebevědomí nabrané s favorizovanými Litoměřicemi je však najednou znát i na všech červených Tygrech! Meci si sbíhá z obrany až na hrot – 1:0. Skalič prokličkuje celou levou stranu a předkládá Matymu 2:0. A vzápětí trojčička. Domácí béčko sice snižuje, ale Skalič trefou, která jeho mamku stojí tradiční padesátikorunu, vrací do řad Tygrů klid – a taky další tři body do tabulky.
Branky a nahrávky: Meci (Maty), Maty 2 (Skalič, Dave), Skalič.
 
 
PÁTÉ KOLO
MODŘÍ TYGŘI - LITOMĚŘICE 1:0
modri-litomerice.jpgTurnaj se zamotává, Kralupy A totiž po modrých Tygrech prohrávají v pátém pokračování i s Litoměřicemi a mají pořád jen devět bodů, jako měly po třetím kole. Jen jediný tým má před posledním dílem základní skupiny jistotu, že bude hrát finále: modří Tygři. Vlastně si mohou vybírat. Když „věnují“ Litoměřicím aspoň bod, budou hrát o zlato s nimi. Pokud je porazí, budou jim soupeřem buď Kralupy A (jimž dneska atmosféra a sudí nějak přeje), nebo se šance nečekaně otevře i rudým Tygrům. Váhání řeší nekompromisně Víťa, jenž Járovu náhru, která má oči jak z Barcelony, nekompromisně zavěšuje pod víko. Modří končí základní skupinu s 15 body a skóre 12:0! Může je vůbec dneska někdo porazit…?
Branka: Víťa (Škoďák).
 
 
RUDÍ TYGŘI - SLANÝ 6:0
rudi-slani-2.jpgPřed rudými jsou možnosti, o jaký flek budou hrát, hned tři. Pokud se Slaným prohrají, čeká je boj o 5. místo. Remíza či víc znamená zápas o bronz. Je tu i šance na finále, ale vypadá jako fata morgana – červeňáčci by museli zvítězit o pět branek… Nevěří tomu sice nikdo, ale stane se. Tým vletí do zápasu jako uragán a vida: po čtyřech minutách chybí už jen tři góly. Za chvilku jen dva. A za stavu 4:0 už pouze jeden. „Lítáme, dřeme, žereme podlahu!“ hecují se kluci. 5:0 – rodiče řvou nadšením, Denis s Mecim mydlí po podlaze letadýlko. Znavený tým Slaného nechápe, co se to na hřišti vlastně děje. A Kralupy, počítající už jistojistě s finále, koukají, kam že to nakonec červené Neratovice své skóre, které zvolili domácí jako hlavní kritérium při rovnosti bodů, vytáhnou.
Branky a nahrávky: Maty 6 (nejspíš Deny, Šlíža, Charvi, Skalič, Meci a Dave – pochopte, i trenéři byli v děsných emocích a všech šest těch krásných pasů na Matyáše nezapsali. Ale takhle to skoro jistě bylo…)
 
 
POŘADÍ PO ZÁKLADNÍ SKUPINĚ
1. MODŘÍ TYGŘI 12:0 15
2. RUDÍ TYGŘI 13:7 9
3. KRALUPY A 11:7 9
4. LITOMĚŘICE 7:6 9
5. SLANÝ 4:14 3
6. KRALUPY B 3:16 0
 
O 5. MÍSTO: SLANÝ - KRALUPY B 3:0
O 3. MÍSTO: KRALUPY A - LITOMĚŘICE 2:0
 
 
 
VELKÉ FINÁLE

finale.jpg

MODŘÍ TYGŘI -
RUDÍ TYGŘI 1:2
„Máme tak desetiprocentní šanci, že bychom Járu, Ráďu a spol. porazili,“ šuškají si na jedné straně šatny Šlíža s Mecim a oběma Davidy. „Ale pohár už mají oba týmy, ne?“ ujišťuje se na druhé Bůša s Kuldou. To rozhodně. „Ale my jdeme pro zlato,“ nepochybují Škoďák, Maty, Weissík i autor dvou vítězných gólů Víťa a samozřejmě pěti nulami na kontě chlubící se Myšák. Jenže přiznejme to: situace pro modré není úplně ideální. Celý turnaj excelují, jsou jasní favorité, ostatní týmy se jich bojí, ale červení ne – na tréninku totiž blokují Víťu či Járu každý týden. Fyzicky se před nimi nepodělají a psychicky jim sedí role outsiderů, kteří mají stříbro v kapse a na tribuně už teď šťastné maminky. „A já se navíc teď trefím, trenére,“ přisazuje si Denis, který všech šest zápasů turnaje zahajuje po boku Matyho v útoku. Logicky, že od první minuty modří tlačí. Ale co to? První okénko, krásný pas a Denis uhání sám na Myšáka. „Teď!“ řve fanklub rudých. Neklapne to. Pořád 0:0. Modří přidávají na obrátkách a dneska famózně zakončující Mety přidává gólovou trefu číslo sedm – 1:0 pro modré. Do konce chybí pět minut, čtyři, tři. Modří jakoby se už při turnajovém skóre 13:0 chystali na ceremoniál… a je z toho první chybička na turnaji: Kulda podklouzne, rudí bojovníci směřují balon na Matyho a Myšák poprvé inkasuje. Že by to došlo do penalt, o nichž si povídali trenéři na tribuně při zápase o bronz? Ne! Do konce zápasu zbývá deset sekund, když poprvé na turnaji chybuje Weissík a Minimeci si připisuje asi nejslavnější nahrávku své kariéry. Zadečkem posílá míč na Matyho a ten vlní síť – 2:1. Do sirény chybí sedm sekund a všem 14 Tygrům na palubovce je jasné, že už se ani nebude rozehrávat. V Kralupech prosince 2013 vítězí nádherný kombinační fotbal modrých a zlatá pohádka úderníků v červených tričkách. Díky, hoši!
Branky (a nahrávky): Mety - Maty 2 (Dave, Meci).
 
 
 
SESTAVA A BODOVÁNÍ
 
ZLATÍ RUDÍ TYGŘI
Charvi (0+1) - Maty (13+1), Dave (0+5), Skalič (1+3), Meci (1+2), Šlíža (0+1), Deny (0+1).
 
STŘÍBRNÍ MODŘÍ TYGŘI
Myšák (0+0) - Mety (7+1), Škoďák (3+2), Víťa (2+2), Weissík (1+2)Bůša (0+1), Kulda (0+0).

tym.jpg

Fotečky z turnaje:
 

 

 

Odkaz na článek z Mělnického deníku  >>  ZDE  <<

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Takhle sápou šelmy

(Tygros, 11. 12. 2013 9:18)

Zlato, stříbro a ještě jedno zlato navrch za jeden den - Tygříci jste nenasytní jako opravdové šelmy. Gratuluju!

gratulujeme

(mamka Charviho, 8. 12. 2013 16:26)

Paradni poctenicko,skoda jen,ze jsem nemohla

fandit s Vami
Doufam,ze se modri moc dlouho nezlobili a cervenip budou v bojovnosti pokracovat i po vanocich....:))

Anketní otázka

(Skalič, 8. 12. 2013 7:46)

ad. Meciho čepice- zjevně je to fetiš přinášející štěstí,což dnes bylo vidět, jen aby se pod ní nerozpustil úplně, už teď ho moc není :-) A vypotil tam tak další dvě kila, haha...

To byl nervák...

(Skaličova mamka, 8. 12. 2013 7:40)

Až do toho finále to byly pro nás nervy. Pak už jsme věděli, že budou dva poháry, i když to dopadlo asi trošku jinak, než jsme čekali. Za což se ale na červené kluky vůbec, ale vůbec nezlobíme!! Šestigólový zápas se Slaným byl n-e-u-v-ě-ř-i-t-e-l-n-ý! Matyho by měli pozlatit...Ať vám bojovnost vydrží, kluci!! Gratuluju trenérům, dabl z turnaje není k vidění každý týden, v Kralupech to výborně vyšlo!

Čepička, či zadeček?

(David, 7. 12. 2013 22:40)

Anketní otázka: Líbila se vám dnes v Kralupech víc Meciho tradiční čepička na hlavě (v tom vedru, ach!), či avantgardní prdelka při rozhodujícím góle ve finále? Výjimečně dávám hlas pro chlapecké pozadí...

nevěřící Míša

(Zuzana Š., 7. 12. 2013 22:17)

Když jsem se včera bavila s Míšou ,že bude na turnaji s 2003 tak mi hned řekl ,že si nevěří,ale opak byl pravdou ,když mi ho dnes pan Šprincl předával se zlatou medailí , pohárem a pochvalou myslela jsem ,že omdlím štěstím.Všichni rudí kluci byli vynikající a je vidět ,že si zlaté medaile zasloužili právem.Všem gratuluji.Hoši děkujeme.

Poděkování všem Tygrům se srdcem na správném místě....

(Trenér Zdeněk, 7. 12. 2013 22:10)

Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem, co dnes nasměrovali cestu do zasněžených Kralup, kde nám všichni místní opravdu dlouhodobě nefandí. Fotbal v podání všech našich borců byl opravdu parádní. Trenéři a rodiče v hledišti dostali od Tygrů nejkrásnější dárek k letošním Vánocům. Ve sportu je kruté, ale vyhrát může jenom jeden tým.....U nás v mých očích vyhráli dva týmy. Oba mají v názvu Tygři Neratovice. Je jedno jakou barvu má jejich dres, jestli červenou nebo modrou. Pokud jim nasazení a chuť do hry vydrží, tak se fotbalem budou bavit ještě dlouho. Tak výsledkově zamotaný turnaj jsem ještě nezažil. Bylo by krásné na tento turnaj navázat a rozdávat jenom fotbalovou radost. Hezké Vánoce přeje všem Zdeněk

Minimeci a jeho prdelka...

(III, 7. 12. 2013 21:43)

... to nás fakt pobavilo. Nedělá ten zadek na našich koncertech i Velemeci?