Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj v Záběhlicích (2003)

13. 1. 2013

GOLDEN TIGER'S SANDS

Tygři Neratovice nečekaně ovládli našlapaný turnaj plážového fotbalu v Záběhlicích

0-uvod.jpg

Na proslavené Golden Sands alias pláži Zlaté písky je to z Neratovic 1666 kilometrů. Vcelku pěkné místo s tím nejzářivějším písečkem – ale jedině tak pro letní mořskou válečku. Za bezvadným sportovním zážitkem stačí vyjet na pražský Hamr. Do pražských Záběhlic to měli Tygři druhou lednovou neděli kilometrů jen třicet, písek bílý jako mouka. V našlapané desítce starších přípravek to byla nečekaně právě parta neratovických Tygříků, která dokázala tento písek pozlatit. Ano, ano: osmička Kráťa, Víťa, Adam, Maty, Míša, Skalič a dva Davidové zamávala 13. ledna 2013 pražským favoritům Bohemians 1905, Zlíchovu 1914 či Tempu, jakož i Mladé Boleslavi alias výběru Polabí z nejvyššího stupně. Odvezla si tak do Neratovic díky neutuchující bojovnosti celého žlutomodrého týmu pohár za 1. místo.

 
ZÁPASY VE SKUPINĚ

1-chomutov.jpg

TYGŘI – CHOMUTOV
4:3 [1:1, 0:1, 2:1, penalty 1:0]
Neratovice vědí, že pokud chtějí navázat na své dva rok staré medailové úspěchy v zatím jediných dvou absolvovaných turnajích plážového fotbalu (bronzové Záběhlice 2012, bronzový Pankrác 2012), musí si poradit s těžkým soupeřem z Chomutova. Jeho hráči sice výškově převyšují Tygříky o proslavený dubajský hotel hotelů Burj Al Arab, ti se ale nadají rozhodit ani tím, ani nepříznivě se vyvíjejícím skóre 0:1 a 1:2 po druhé třetině. Po ní dochází k zásadnímu přesunu v sestavě, která nakonec vydrží až do konce turnaje: typický útočník Buša se přesouvá do obrany, bek Adam naopak do útoku. Rošáda vyjde skvěle: Áďa, který si poprvé obléká dres s číslem 10, nejprve vyrovnává na 2:2, pak posílá žluté poprvé do vedení. To bohužel Tygři neudrží, deset sekund před koncem Chomutov srovnává. O vítězi musí rozhodnout penalty - a Adam svůj výkon korunuje i nekompromisně proměněnou desítkou, která značí dva body do tabulky.
Branky: Adam Kárník 3 včetně penalty, Maty Kasal
 

2-brezineves.jpg

TYGŘI – BŘEZINĚVES 4:1 [2:0, 2:1, 0:0]
Suverénní výkon nad soupeřem, který zahájil turnaj výhrou nad Jičíněvsí s čistým kontem 2:0. Teď ale běží šestá minuta a gólman Březiněvse loví potřetí míč ze sítě: Matyho typické úniky a střely z úhlu totiž zabírají pořád stejně. Když pak posadí roh na hlavu Víti, ten prodlouží na vzdálenější tyč Dádovi a blonďatá jedenáctka uklízí na 4:0, červenobílý Kostelec, na nějž kluci Březiněves kvůli jejím dresům překřtí, rezignuje. Konto je po výhře v normální hrací době bohatší o tři body, a to ještě pálí Míša Kraus do břevna takovou žahu, že branka Březiněvse skoro spadne.
Branky: Maty Kasal 3, David Šprincl
 

3-bohemka.jpg

TYGŘI – BOHEMIANS 1905 3:2 [0:0, 0:1, 2:1, penalty 1:0]
Bohemka startuje turnaj dvěma jasnými výhrami a věří si jednoznačně na finále, do něhož jde ale jen vítěz skupiny. Pokud se jím chtějí stát Neratovice, musí bezpodmínečně Klokany porazit. A povede se jim to! První třetina je dokonalý uragán, nejlepší pětiminutovka Tygrů za dlouhé poslední týdny. Adamovi chybí v tutovce milimetry, Matyho přímák do šíby gólman Bohemky vytahuje těsně vedle tyče, vzápětí trefuje Adam břevno a Maty ho za minutu napodobuje dalším odrazem od horní tyče. Přes skvělou obranu, v níž nenechají soupeře nadechnout Víťa, Buša ani Skalič, se Klokani dostávají k první střele až na začátku druhé třetiny – ale ta končí v síti. Do ní míč dostanou i Tygři: po Matyho střele se válí míč na čáře, než ho Áďa konečně postrčí kam patří – jenže po souboji s vracejícím se gólmanem jde míč do branky i s pohyblivou čárou z pásky. Sudí tenhle gól nevezme. Vyrovnáno je tak až po střele Víti. Jenže Bohemka chviličku před koncem dává na 1:2. Zbývá poslední standardka: Maty ji pálí pod břevno, gólman vyráží do strany, kde však číhá osamocený Buša – 2:2. O naději pro finále musí rozhodnout penalty. Na rozdíl od úvodního zápasu teď David posílá na tu první Matyho a Tygři vedou. Protože se na pláži kope jen v sériích po jedné, musí Jakub Třeštík v dresu Bohemky dát. Netrefí ale bránu. Tygři spontánně skáčou na jednu hromadu, na jejímž vršku Maty řve: „Kluci, tak jsme tu Bohemku konečně porazili!“ Všichni včetně hrdých rodičů cítí, že se klukům otevírá cesta do finále. Musí ale bezpodmínečně porazit Jičíněves…
Branky: Víťa Jindřich, David Bušinský, penalta Maty Kasal
 

4-postup.jpg

TYGŘI – TJ JIČÍNĚVES
6:3 [3:3, 2:0, 1:0]
Že jde o soka, který góly lehce dává, ale taky hodně lacině dostává, ukazuje už úvodní pětiminutovka, v níž padne šest branek. Jičíněves po pár sekundách vede, Tygři otáčejí na 3:1, ale do přestávky je to 3:3. David o přestávce nabádá kluky k zahuštěnější obraně a pasech na Matyáše. Vyjde to, za záda celý turnaj výborně chytajícího Kráti už díky všem od Davidů přes Míšu po Skaliče neprojde ani balon, zato hbitá šestnáctka posunuje skóre na 5:3 a výhru korunuje Víťa šestou ranou. Vypískováno! Postup do finále se stal realitou!
Branky: Maty Kasal 3, David Bušinský, Adam Kárník, Víťa Jindřich
 
5-medaile.jpgDalší výsledky ve skupině: Bohemians „2003“ – Březiněves 7:1, Chomutov 5:2, Jičíněves 4:1. Březiněves – Chomutov 3:2 po penaltách, Jičíněves 2:0. Chomutov – Jičíněves 5:3.
Tabulka:1. Tygři Neratovice 10, 2. Bohemians „2003“ 9, 3. Březiněves 5, 4. Chomutov 3, 5. Jičíněves 0.
 
Druhá skupina: Tempo – Polabí 3:2 po penaltách, Zlíchov 10:1, Bohemians „2004“ 5:1, Louny 4:1. Polabí – Zlíchov 1:0, Bohemians „2004“ 4:2, Louny 12:3. Zlíchov –Bohemians „2004“ 6:3, Louny 3:2. Bohemians „2004“ – Louny 6:1.
Tabulka:1. Tempo Praha 11, 2. Beach Polabí 9, 3. Zlíchov 1914 5, 4. Bohemians „2004“ 3, 5. FK Louny  0.
 
 
 

6-pred-finale.jpg

FINÁLE
TYGŘI – FC TEMPO PRAHA 5:4 [3:1, 1:2, 1:1]
Dlouhá pauza mezi závěrečnými vystoupeními ve skupině a posledním zápasem dne se podepisuje na obou týmech. Tygři nenasazují ke kolotoči střel jako proti Bohemce, avšak i tempo Tempa má daleko k jízdě 10:1 se Zlíchovem.

7-finale.jpg

Za nádherně tvarovanými zlatými medailemi krok po kroku kráčejí jistěji Tygři, a to hlavně díky neúnavně hrabajícímu Matyášovi, zanedlouho vyhlášenému nejlepším hráčem celého turnaje. Finále dokazuje proč: nejprve předkládá před prázdnou Adamovi a po soupeřově vyrovnání sám vytahuje skóre na 3:1, 4:2 a 5:3. Filip, Víťa a oba Davidové se snaží, co mohou, aby na Kráťu nešel jediný zbytečný míč. Sporným gólem sice ještě Tempo snižuje, jenže víc už mu tygří parta nedovolí. Výbuch nadšení je tu, ke kopci radujících se šťastlivců letí i Míša, který do finále nezasáhl kvůli zranění kolena. O tom už ale jakoby nevěděl. I on je jedním z osmi zlatých hrdinů. Jeden z nejnečekanějších triumfů vstupuje definitivně do tygří historie.
Branky: Maty Kasal 4, Adam Kárník

8-po-finale.jpg

ZÁPASY O UMÍSTĚNÍ
O zlato: Tygři Neratovice – Tempo Praha 5:4
O bronz: Polabí – Bohemians „2003“ 7:1
O 5. místo: Zlíchov – Březiněves
O 7. místo: Chomutov – Bohemians „2004“ 4:3 po penaltách
O 9. místo: Jičíněves – Louny 5:0
 

9-s-rodici.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

to se to vyhrává

(prarodiče z Radlic, 17. 1. 2013 5:48)

To se Vám to vyhrává, když si nejdřív pošlete trenéra na zkušenou do Dubaje. Ale byli jste úžasní, stejně jako tyhle zpávy o turnaji. Škoda, že když už nás David nevzal do těch Emirátů, nemohli jsme být s Vámi alespoň v Záběhlicích. Ať se Vám daří takhle dál!

Špičkovej turnaj

(Kráťa st., 15. 1. 2013 17:23)

Takhle výborně jsem již Tygříky hodně dlouho neviděl hrát,zkrátka byla to paráda!Hlavně již zmiňované semknutí celého mužstva dojímalo!Všichni hráči bojovali pod heslem-Jeden za všechny,všichni za jednoho!!!Gratuluji Tygříci k super zážitku!!!

MĚLNICKÝ DENÍK - středa 16/1

(David, 15. 1. 2013 12:41)

Emoce z reportáže na našem webu dostaly také sportovní redakci MĚLNICKÉHO DENÍKU. Jejich (ne můj) článek i s fotkou najdete ve středečním vydání novin. Chtěli vypsat dokonce jména všech kluků pod fotku, tak by to mohlo být opravdu pěkné ("I přes snahu se nepodařilo všechny přezdívky dešifrovat. Lze tedy požádat o vítěznou sestavu?" napsali mi). Kupte, uvidíte...

Hřejivé překvapení

(Vráťa, 15. 1. 2013 11:33)

Nedá mě nepřidat také svůj kompliment k výkonu kluků v Záběhlicích. Všichni v týmu tam drželi po celý turnaj za jeden provaz, turnaj odjezdili na doraz a zaslouženě si nakonec užili své chvíle slávy a štěstí. Atmosféra turnaje a především atmosféra v týmu Tygrů vládnoucí je jasně seznatelná i z ke článku přiložených fotografiích, ze kterých je cítit nejen velké odhodlání, ale také i obrovské štěstí a týmová sounáležitost. Za takový výkony je potom zaslouženou odměnou nejen zcela originální medaile, kterou si kluci ze "Zlatých písků" domů přivezli, ale, a to především, krásné prožité emoce, jež jsou k nezaplacení. Moc gratuluju Tygři !!!!!

Písečné tsunami na Hamru

(Jindřich, 15. 1. 2013 9:54)

Článek přesně vystihuje atmosféru na pláži. Po dlouhé době jsem viděl na Tygrech radost z vítězstvi. Skvělý zážitek, bylo vidět, že trenér nepodcenil přípravu a hodiny strávené obklopen pískem s výhledem na Burj Al Arab zúročil na 100 procent.

Písečné tsunami na Hamru

(Jindřich, 15. 1. 2013 9:54)

Článek přesně vystihuje atmosféru na pláži. Po dlouhé době jsem viděl na Tygrech radost z vítězstvi. Skvělý zážitek, bylo vidět, že trenér nepodcenil přípravu a hodiny strávené obklopen pískem s výhledem na Burj Al Arab zúročil na 100 procent.

Neratovice-dají gólů více!!!

(Skaličovi, 14. 1. 2013 19:36)

A tak to i bylo!! Skvělý zážitek, kluci, šlapalo vám to od začátku do konce.
Díky za ten pohár, hlavně Matyášovi a Adamovi, a všem ostatním. Výborně jsme si zafandili. Díky Adamovi za to, že nám ukázal, jak si v bufetu natočit Sprite!

Díky klukům i rodičům!

(David, 14. 1. 2013 13:57)

Jde o jeden z nejnečekanějších triumfů v naší historii s obrovským emočním nábojem. Skvělá atmosféra, dramatické obraty, penaltová rozuzlení, ale hlavně kluci dřeli v každém zápase do posledního dechu, doslova polykali písek na hřišti. Musel bych hodně šátrat v paměti, kdy mě svým výkonem tak zahřáli u srdce. A asi nikdy nezapomenu na dva sliby z rána: když Adam prosil, jestli si může vzít obléct dres 10, přikývl jsem, ale s tím, že podle čísla, které si berou jen borci, bude makat. A vskutku odehrál svůj nejlepší turnaj za Neratovice. A pak na Matyho, když si ráno prohlížel medaile. „Ta zlatá je mnohem krásnější a jinačí než stříbro a bronz. Takovou jsme ještě nikdy nevyhráli. Musíme mít zlato,“ říkal mi. Pomohl k němu měrou vrchovatou. Ale dřeli všichni: Kráťa odchytal nejlepší zápasy za poslední měsíce, Bušovi neskutečně svědčila obrana (těch hlaviček, stejně jako Víťa). A když tam vběhla druhá parta z lavičky David, Míša a Skalič, nijak to nehořelo, dřeli jste všichni parádně, kluci. Díky! To patří i rodičům za atmosféru, skvělé fandění a všeobecnou pohodu a radost. Kéž by to letos takhle vypadalo na turnajích co nejčastěji!