Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dokopná 2012

25. 6. 2012

Veselé loučení se skvělou sezonou

aneb Jak si Tygříci a jejich maminky a tatínkové užili DOKOPNOU

dokopna-2012.jpg

Nádherné góly, parádní zákroky brankářů, nezapomenutelný výkon rozhodčího Vráti, ale také buřty, pivo a šampaňské – neděle 24. června 2012 patřila v Byškovicích dokopné za veleúspěšnou sezonou, v níž Tygři Neratovice vybojovali titul okresních i krajských šampionů. Než za tyto triumfy převzali diplomy a třpytivé trofeje, zahráli si poslední turnaj před odchodem na prázdniny. A jak jinak – vyhráli ho! Maminky i tatínkové coby týmy jejich soupeřů dali do hry hodně umu a celé srdce, ale na fotbal plný mladistvých nápadů zkrátka neměli.
MODŘÍ TYGŘI vs. MAMINKY 9:2 [8:0, 1:2]
„Ty se do nás teda zakousli,“ říkají si maminy, když půlka Tygrů oblečená v modrém vede po pěti minutách 3:0. V době, kdy sudí Vráťa píská po 15. minutách poločas, svítí mu v zápisníku stav 8:0. Přičemž osmý gól je výstavní: Tomáš posadí centr zprava přesně na hlavu malého Vráti – a dlouhovlasá obrana jen zírá do nebe. Ve druhém poločase mění holky taktiku, útočí v šesti a výsledek se dostavuje: mamka Sama  výstavním angličanem konečně překonává Šíšu a ke konci koriguje na přijatelných 2:9. „Tak aspoň poločas jsme vyhrály!“ září maminky.
Branky a nahrávky: Tomáš Beran 4 (Radek Šiler), Vráťa Polka 3 (Tomáš Beran), Matěj Bušek (Tomáš Beran), Sam Menc z penalty – Jířa Mencová 2.
 
ŽLUTÍ TYGŘI vs. TÁTOVÉ 9:6 [3:2, 6:4]
To žluťásci to mají na úvod horší: velkej Kráťa nejprve lapne penaltu Davidovi a tátové jdou vzápětí do dvougólového vedení. Do půle sice zvládají kluci skóre otočit, na prahu druhého poločasu ale Šíša starší srovnává a začíná se odznovu. Deset minut před koncem to vypadá na jasnou záležitost, pak ale taťkové Víti, Ondry a Buši snižují na 7:6. Jenže fantastické utajení malého Míši Polky na hrotu a jeho chladnokrevné zakončení potvrzuje, kdo byl v tomto dramatu chytřejší.
Branky a nahrávky: David Bušinský 2 (Maty Kasal), Maty Kasal 2, Diego Schejbal (David Bušinský), Adam Kárník, Jára Škoda (Maty Kasal), Víťa Jindřich, Míša Polka Zdeněk Kuliš, Milan Bušek, Šíša Šiler st., Víťa Jindřich st., Kuba Marek, Jirka Bušinský st.
 
MODŘÍ TYGŘI vs. TÁTOVÉ 7:6 [4:3, 3:3]
Ještě větší drama sehrává s taťuldama modrý tým. Stačí mrknout na vývoj skóre: Matěj 1-0, srovnáno, Matěj 2-1 a 3-1, ale na prahu druhé půle najednou 4-5. Ani to ale modré hvězdy nepoloží a výhru o gól nakonec uhájí.
Branky a nahrávky: Matěj Bušek 5 (Tomáš Beran 4, Vráťa Polka), Tomáš Beran 2 (Vráťa Polka) – Honza Wojnar 3 (Šíša st.), Zdeněk Kuliš 2 (Jarin Škoda, Šíša st.), Jarin Škoda (Zdeněk Kuliš).
 
ŽLUTÍ TYGŘI vs. MAMINKY 7:2 [3:1, 4:1]
Proti žlutým začínají maminky mnohem opatrněji a kluci se prosadí až hbitými kombinacemi, jako je třeba ta po ose David – Maty – Adam na 3:0. Fantastický výkon v brance podává ve druhé půli Buša, přijde si na něj z penalty jen Radkova mamka. Díky tomu v turnaji zahrají žlutí i modří naprosto stejnou písničku: dva zápasy, dvě vítězství a skóre 16:8. Bravo, kluci!
Branky a nahrávky: Adam Kárník 3 (David Šprincl, Maty Kasal, Lukáš Kratochvíl), Maty Kasal 2 (David Šprincl),  Lukáš Kratochvíl (Víťa Jindřich), Míša Polka z penalty – Jířa Mencová, Monika „Šíšová“ Klingerová z penalty.
 
MAMINKY vs. TÁTOVÉ 5:4 [3:2, 2:2]
V posledním zápase dokopné tak jde už „jen“ o stříbro. Čtveřice tátů buší do sedmičky maminek o sto šest, ještě tři minutky před koncem vedou tátové 4-3, ale nakonec neudrží ani potřebnou remízu, když Kráťa, který vystřídal na konci zápasu žíznivého Peťu Meceru, nestačí na ránu Šíšovky.
Branky a nahrávky:  Monika „Šíšová“ Klingerová 2, Verča Škodová (Jana Nováková), Jana Nováková (Monika „Šíšová“ Klingerová),  mamka Marková z penalty –  Jarin Škoda 3 (Honza Wojnar), Kuba Marek .
 
KONEČNÉ POŘADÍ DOKOPNÉ
1. TYGŘI NERATOVICE 32:16 12
 ŽLUTÍ 16:8 6, MODŘÍ 16:8 6
2. MAMINKY 9:20 3
3. TÁTOVÉ 16:21 0
 
 
 
 
INDIVIDUÁLNÍ CENY
NEJKRÁSNĚJŠÍ GÓL:
1. Hlavička Vráti po centru Tomína proti maminkám
2. Angličan Jíři Mencové proti modrým
3. Kombinace David – Maty – Adam proti maminkám.
 
NEJVĚTŠÍ FYZICKÝ VÝKON:
1. Honza Mecera, který si během hodinky stihl povodit maminky, zranit si koleno, zaměstnat doktory a pak rozpůjčovat berličky všem kamarádům
2. Verča Škodová, jež za mamky odlítala snad všechno
3. Rozhodčí Vráťa, jenž nikomu nepůjčil píšťalku za celých 150 minut hry ( ale nebýt Julie, která ho přímo na place zásobovala pivečkem, nevíme, nevíme… )
 
NEJLEPŠÍ BRANKÁŘSKÝ VÝKON:
1. Starej slávista Kráťa, který sobecky chytnul všechny dvě penalty, který na něj Tygříci kopali  
2. Radek Šiler, jenž proti tatínkům nevídanou robinzonádou vyrazil gólovou hlavičku Milana Buška
3. Marta Mecerová, jež sebrala jistý gól z hlavy žlutých Tygříků po rohu
 
NEJKRÁSNĚJŠÍ HERNÍ OKAMŽIK:
1. Oslavné tanečky maminek po jejich gólových úspěších
2. Dvě šokující trefy Míši Polky ze dvou ran, které při dokopné vyslal na branku
3. Prsní zpracování míče Jany Novákové proti žlutým.
 

 

Fotečky z dokopné:

neratovictitygri.rajce.idnes.cz/24.o6.2o12_-_dokopna_v_Byskovicich/

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

SUPER

(Gorby, 26. 6. 2012 20:31)

Byl to super den,diky vsem

Ňadra Jany

(Jeden z tátů, 25. 6. 2012 13:34)

Jo, jo, to zpracování nemělo chybu!

Re: Ňadra Jany

(David, 25. 6. 2012 13:42)

Že by se po patičce a kolínku prosadila do tygří hymny i prsíčka...?

Fotky a videa

(Tomáš, 25. 6. 2012 13:37)

Později dodám i videa. Můžete se těšit na sestřihy všech zápasů, vyhlášení výsledků a dostatek fotek. :D