Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. 3. 2011

Čtyřikrát lepší, tak proč až čtvrtí?

aneb Jak jsme na domácím turnaji 2002 příjemně pohladili dušičku

 

neratovice-2002--4.-misto-.jpgVýkony jeden z nejlepších turnajů před domácím publikem a nic na tom nemění fakt, že nás osud odvál jediné místečko od medaile. Vyměnit v duelu s Libercem alespoň některé tyče a břevna v góly, houpal by se nám na krku jistojistě bronz.

 

TYGŘI NERATOVICE – FK JUNIOR KRALUPY 1:1

O tom, jak pilně sbíráme zkušenosti, svědčí statistika. Zahajovací duel turnaje je už naším 300. zápasem od vzniku klubu v září 2009. Ten stý (vítězství v okresním přeboru na Pšovce 6:4), i dvoustý (výhra 13:0 na turnaji v Pečkách) se povedl a také tentokrát máme výhru na talíři. Napoprvé ještě duní Maty do břevna, za dvě minutky po jeho přímáku už ale Wojny v klidu doklepává – 1:0. V dalších dvou skvělých šancích chybí Tomínovi krok a přichází trest: z jediné pořádné akce za celých čtrnáct minut a naší chybě vzadu Kralupy srovnávají. Příležitostí rozhodnout máme ještě fůru. Nejprve jdou sami na gólmana Tom s Urbym, ten ale svůj nejlepší zápas za Tygry trefou neozdobí. A když dvě minuty před koncem Matyáš úplně sám před brankářem nezpracuje gólovou přihrávku, body se dělí. „Byli jsme jasně lepší, šancí mraky. Nehrála nám jen pravá obrana,“ hodnotí v šatně kouč Vráťa jubilejní třísté střetnutí.

Branka (a asistence): 5. Wojnar (Jašurek).

 

TYGŘI NERATOVICE – AFK CHRUDIM 1:2

Kdybychom měli po dvou zápasech šest bodů, málokdo by se divil. Čili bodově další zbytečná ztráta, herně ale hodně dobré. Od počátku mají rodiče proč mlátit do bubnů, převahu korunuje v šesté minutě Wojny parádní sólovou akcí podél pravého mantinelu – 1:0. Tlačíme dál, ale zas nás zradí pravá strana obrany, a to hned dvakrát: v osmé minutě Chrudim srovnává a ve dvanácté nás neprobere třesoucí se břevno a po zbytečné dorážce máme i po remíze. Zato soupeři nakonec přinese hodně šťastná výhra stříbro. Ach, jo...

Branka: 6. Wojnar.

 

TYGŘI NERATOVICE – AFK SLAVOJ PODOLÍ 4:1

Když ve čtyřicáté sekundě prohráváme s Podolím 0:1, abychom vzápětí zahodili dvě gólovky, říkají si trenéři, že je to dnes snad zakleté. Ve druhé půlce zápasu ale ledy povolí. Wojny nádherně vysune Matyho a je srovnáno. Za minutu naše šestnáctka zvedá ruce podruhé, jeho přímák mířící do podolské sítě ale v poslední chvíli zastavuje Urby... Naštěstí tuhle chybu sám napravuje, když za pár minut o tyč doklepává do brány míč nejpomalejším gólem, jaký kdy neratovická hala viděla. Naštěstí brankář leží bezmocně příliš daleko, takže jen kouká, jak se balón z Urbyho nohy tak tak dojašurkuje za čáru – 2:1. Konec už je jasně v naší režii. Wojny se prosazuje i ve třetím zápase po sobě, když ztrestá špatnou rozehrávku brankáře. A druhé trefy se nakonec dočká po úprku – netradičně zleva – i Matyáš. Bravo, Tygři, tohle byl špičkový výkon!

Branky (a asistence): 6. a 12. Kasal (na první Wojnar), 10. Jašurek, 11. Wojnar.

 

TYGŘI NERATOVICE – FC SLOVAN LIBEREC 0:1

Máme-li mít medaili, musíme Liberec porazit. A od začátku je jasně vidět, že tu placku fakt chceme. Jenže místo gólů pálíme do tyčí a břeven. Poprvé se konstrukce třese po přímáku Wojnyho ve druhé minutě, ve třetí chybí patnáct centimetrů po úniku Urbymu, krůček mají k finální dorážce Tom i Wojny. Náš útok je jak utržený ze řetězu, Tomáš si po slalomu pohraje i s gólmanem a posílá míč obloučkem do prázdné brány – ten se ale odráží od tyče... Vzápětí to do finiše nedotáhne dvakrát sám před libereckou jedničkou Urby. Šest minut = sedm zahozených gólovek. Liberec poprvé straší v sedmé minutě a hned je z toho varování na tyč. Jak na ní odpovíme? No jasně: Maty uteče obraně a pumelici posílá za bezmocného brankáře do břevna! Neuvěřitelné. A to gól nakonec končí v desáté minutě v naší síti. Zbytečným pohráváním si za něj můžeme sami. Ještě ale není konec. Leč únik dvojky Matyáš + Tomáš končí střelou těsně vedle a vyrovnání po přímáku Matyáše odmítá v čase 13:59 čtrnáctiminutového dramatu i Wojny. Že svítí nula na naší straně zrovna v tomto střetnutí je vážně záhada...

 

TYGŘI NERATOVICE – FK NERATOVICE „A“ 0:3

Turnaj končíme proti jasně nejlepšímu družstvu turnaje. Že s ním uhrajeme nejlepší výsledek ze všech týmů, vlastně ani nepřekvapí. I díky břevnu za Petrovými zády držíme start a ve třetí minutě Urbyho šancí poprvé vystrkujeme drápky. Osud se láme v šesté minutě, kdy Marcelisovic hoši zaváhají vzadu a na Tomína před prázdnou bránou zívá jistý gól. Proč mu naše blonďatá čtrnáctka jen přihlíží...? Je za námi už deset minut a na tabuli svítí pořád 0:0, když se po rohu dostává k další výborné šanci Tomáš, jeho dorážku ale gólman skvěle vytahuje a pro naše starší kamarády je to jasný impulz nás potrestat: v jedenácté minutě rozvlní síť hned dvakrát a sedmdesát sekund před koncem dávají skóre zápasu i celého turnaje konečnou podobu.

 

VÝSLEDKY

FK NERATOVICE „A“ – Chrudim 5:1, Liberec 4:0, Tygři 3:0, Kralupy 6:1, Podolí 4:0, CHRUDIM – Liberec 0:1, Tygři 2:1, Kralupy 2:1, Podolí 4:0, LIBEREC – Tygři 1:0, Kralupy 0:2, Podolí 2:1, TYGŘI – Kralupy 1:1, Podolí 4:1, KRALUPY – Podolí 1:2.

 

TABULKA

1. FK NERATOVICE „A“ (22:2) 15, 2. AFK CHRUDIM (9:8) 9, 3. FC SLOVAN LIBEREC (4:7) 9, 4. TYGŘI NERATOVICE (6:8) 4, 5. FK JUNIOR KRALUPY (6:11) 4, 6. AFK SLAVOJ PODOLÍ (4:15) 3.

 

BODOVÁNÍ TYGRŮ

Wojnar 4 (3+1), Kasal 2 (2+0), Jašurek 2 (1+1).

 

+/- BODY

Kasal 5/4, Brodský 5/5, Jašurek 5/6, Krumpholc 5/6, Kuliš 1/2, Wojnar 6/8, Roškot 1/3, Beran 2/6.

 

ALL STARS TÝM

all-stars-tym-2002.jpg

ADAM HOLUB (Liberec) – VOJTĚCH CHALUPA (Neratovice), RUDOLF SUNMAJ (Kralupy) – MATYÁŠ VACEK (Podolí) – LUBOŠ ČERMÁK (Chrudim), URBAN JAŠUREK (Tygři Neratovice)

 

  

Fotečky z turnaje:

neratovictitygri.rajce.idnes.cz/o6.o3.2o11_-_halovy_turnaj_v_Nera_r._2oo2/

 

 

 

 

  

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář