Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. 12. 2010

Na Mikuláše dne 5.12.2010 jsme se zúčastnili domácího halového turnaje ročníků 2002 a mladší ve sportovní hale v Neratovicích. Tohoto turnaje se účastnilo celkem 8 týmů, rozlosovaných do dvou skupin po 4. Náš tým byl nalosován do skupiny A společně s týmy SK Kladno, FK Mladá Boleslav a FK Junior Kralupy. Ve skupině B startovly týmy Český Lev Beroun, Forward One Děčín, FK Hradec Králové a FK Ústí nad Labem. Bohužel jsme do turnaje nastoupili poměrně hodně oslabení, když onemocněl náš brankář Helčus, druhý brankář se turnaje nemohl účastnit a pár hodin před začátkem turnaje onemocněli opory týmu Jakub Třeštík a Filip Krumpholc. Další důležitý hráč týmu Vojta Roller se bohužel bez omluvy k turnaji nedostavil. Přesto jsme turnaj odehráli se vztyčenou hlavou a při troše štěstí jsme mohli proklouznout i do bojů o medaile.

 

Tygři Neratovice - FK Junior Kralupy   3:3

Do tohoto utkání jsme vstoupili s velkou vervou, do soupeře jsme se hned od úvodu zakousli, nepřipouštíc si žádné oslabení. Možná také proto po spanilé jízdě ukazovala časomíra v 8 minutě již 3:0 pro Tygříky  a to zásluhou hetriku nezadržitelného Matyho. Bohužel poté jsme podstatně polevili a zapoměli na radu trenérů, abychom s ohledem na nezkušeného Vrátika v brance nenechali soupeře střílet na branku. Po 3 nepříliš nebezpečných střelách proto soupeř vcelku snadno vyrovnal a nakonec jsme se ještě museli o konečný bod i strachovat. Škoda, pokud bychom udrželi koncentraci a trochu více běhali tak jsme mohli utkání určitě vyhrát.

 

Tygři Neratovice - FK Mladá Boleslav 0:1

Proti týmu z Mladé Boleslavi jsme hned od začátku tahli mírně za kratší konec, soupeř nás především přehrával kombinací a hlavně obrana běhala často nesmyslně za balónem i ve dvou, a nechávali před brankářem nekryté útočníky soupeře. Štěstí jsme měli, že v tomto utkání chytající Tomíno, jinak náš smrtící hrot, ukázal že je mu poměrně jedno na jakém postu fotbal hraje, jestli v útoku, obraně či brance, možná by mu to šlo i na trenérském postu :-). Opravdu v utkání zachytal výborně, několikrát zasahoval ve vyloženě gólové situaci a nakonec kapituloval pouze jednou, když nedosáhl na nechytatelnou petelici soupeře. Hlavně ke konci jsme měli také několik nebezpečnějších brejkových situací, ale bohužel jsme ani jednu nedokázali proměnit, a nakonec jsme tak soupeři podlehli jen těsným rozdílem 0:1.

 

Tygři Neratovice - SK Kladno 0:2

Do utkání proti týmu Kladna jsme nastupovali s vědomím, že soupeř zápas dříve nastřílel 8 branek týmu Kralup, předvádí parádní kombinační hru a bude velmi těžko bránitelný. Navíc bylo pro nás důležité uhrát v tomto utkání co nejlepší výsledek a na skóre případně ukončit klání ve skupině na 3 místě. Po výborném výkonu z předchozího zápasu si opět do branky stoupl Tomíno. Hned od začátku jsme se dostávali poměrně často pod tlak a soupeř diktoval hru. Poměrně po krátké době jsme dvakrát inkasovali a nevypadalo to s námi moc dobře. Avšak asi v polovině utkání jsme zlepšili presink, začali soupeře atakovat na jeho půli a zejména Wojny a Búša často vyhrávali osobní souboje. Několikrát jsme také opět zahrozili z brejkových situací a Kladeňáky nepouštěli k zakončení. Po velmi bojovném projevu jsme nakonec již neinkasovali a jelikož Maty nevyužil ani vyložené brejkové situace utkání prohráli o dva góly což nám stačilo na 3 místo ve skupině před Kralupy.

Tygři Neratovice - FK Hradec Králové 3:1

V dalším zápase přišla naše nejlepší chvíle turnaje. Proti Hradeckým jsme hned od začátku začali šlapat do plných a soupeře vcelku jednoznačně přehrávali. Naši optickou převahu prokázal již ve 4 minutě Maty svým již na turnaji 4 gólem. Když v 7 minutě skončila Wojnyho střela z dálky po teči hradeckého obránce v brance a následně dvě minuty na to využil Tomíno svůj nájezd zleva bylo jasno, hrajeme utkání o 5 místo. Na tom již nezměnilo vůbec nic ani snížení soupeře na 1:3. Toto utkání odehrál svůj debit na brankářském postu náš neprostupný obránce Marek Brodský a nutno říci , že také velmi úspěšný. Skutečně je dobře vědět, že máme mnoho hráčů schopných dobře odehrát i post brankáře.

 

Tygři Neratovice - Forward One Děčín 1:3

Po té co přehrál mužstvo Kralup 2:0, čekal nás v zápase o 5. místo tým Děčína a kluci si na něj docela dost i věřili. Avšak, nutno říct, že co nám v pohodě vycházelo proti týmu z Hradce tak nám již vůbec nešlo v tomto utkání. V utkání jsme prohrávali naprostou většinu soubojů a také nám nevycházela naše silná zbraň v podobě útočného pressingu. Soupeř nás od začátku lehce přehrával a Tomínovi v brance připravoval jednu pernou chvilku za druhou. Nelze říci, že by naši hoši nechtěli, avšak prostě jim v zápase skoro nic nevycházelo. Většina našich nebezpečných akcí skončila na špatném zakončení a často také naší dobře vyhlížející akci překazil jiný spoluhráč, který místo aby nabíhal na druhou stranu před branku často radší téměř zboural útočícího spoluhráče těsně před zakončením. Bohužel, takhle se důležitý zápasy hrát nemůžou a to potvrdil také konečný výsledek 1:3, když náš jediný úspěch zaznamenal v 7 minutě v utkání tvrdě pracující Maty, čímž navýšil svou gólovou sbírku v turnaji na počtu 5 branek. Další góly týmu v turnaji vsítili 1x Wojny a Tomíno. Wojny byl navíc za svůj bojovný výkon nominován mezi výběr All Star Týmu turnaje. Gratulujeme, určitě jsi si to zasloužil :-).

 

Zápasy o konečné umístění :

o 7. místo : FK Hradec Králové - FK Junior Kralupy   3:0

o 5. místo : FK Neratovice - Forward one Děčín   1:3

o 3. místo :  SK Kladno - Český Lev Beroun   2:3 p.

FINÁLE :       FK Ústí nad Labem - FK Mladá Boleslav  1:0

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář