Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní soustředění 13.-20. srpen 2011 Desná II

7. 8. 2011

   Druhé léto v lůně hor

aneb Jak nám to šlo v Jizerkách

 1.-den--deset-tygru-v-desne.jpg

 VŠECHNY FOTKY NAJDETE ZDE 

 

#1 DEN: SOBOTA 13. SRPNA

Desná nás hodinku a něco před polednem vítá tak, jak se s náma loučila loni: deštěm. S narvanými taškami se tak musíme protancovat mezi provazy kapek, o to útulněji se na nás zasmějí proti loňsku výrazně vylepšené pokoje. Na rozdělení do nich se Tygříci domluví během minutky a proti březnovému Mšenu kupodivu zavládne dobrovolná shoda i v pojmenování týmů: prostřední pokoj s radostí sáhne po Realu Madrid a když kluci vlevo od nich zatouží po anglickém mužstvu, kvartet vpravo ustoupí a zvolí Juve.

Rozdělení do týmů

1.-den--pokoj-cislo-dve.jpg

1.-den--pokoj-cislo-jedna.jpg1.-den--pokoj-cislo-tri.jpgREAL MADRID:

Jára, Buša, Kráťa

 

FC LIVERPOOOL:

Míša, ťa, Pepe

 

JUVENTUS TURÍN:

Maty, David, Vráťa, Meci

 

Už tak dobrou náladu zvedá super oběd (nudlovka a vepřové s ží) a skončivší déšť, takže se můžeme po druhé hodině vydat na trénink podle přá trenérů - pěšky: první kilometr jizerskými hvozdy, druhý po silnici. Na úvod nám Vráťa nachystal vedení če, ukázal novou kličku a vybudil k počítání nožiček bez dopadů. A ejhle! Rychle se objevily součty šest i sedm.

1.-den--start-cooperova-testu.jpgZa vrchol odpoledne zvolili trenéři další novinku: Cooperův test aneb běh na 12 minut pojmenovaný po Kennethu H. Cooperovi. Ten ho vymyslel pro testování amerických vojáků. Výsledek podle atletických příruček do značné míry závisí na motivaci a rozložení tempa. Nejde přepálit začátek, ale ani začít příliš volně. A dramatická sobotní podívaná v podání Tygříků to jen potvrdila. Od startu vypálil vpřed Matyáš, aby po dvanácti minutách odkroužil 13 kol. Zprvu se ho chtěl držet Jára, druhá pozice mu ale vydržela jen do čtvrtého kola, brutální změny tempa ho nakonec po deseti kolech odvály k bramborové pozici. Na té zprvu běhal David, ale od pátého ještě přidal na tempu a s přehledem si s těsně nedokončeným dvanáctým kolem doběhl pro stříbro. Na bronzu se plných osm kol držel největší šok úvodní atletické disciplíny - Meci. Až pak musel proložit běh v Cooperu povolenou chůzí, ale udržel se v elitní pětce. Z té v devátém kole vystřelil k bronzu Vráťa a celkem jasně ho udržel. Přes hranici kvality dvou kilometrů se dostali i Víťa s Bušou, skvělý závod ukázali i Kráťa s Pepem, které ale nečekaně celých dvanáct minut doprovázel čtvrtý hrdina z loňského desetiboje Míša.

 

Na ovále jsme nakonec zůstali až do páté, neb jsme si rozdělili ještě první body do celotýdenní soutěže týmů: ve štafetě na 3x200 metrů. Vyhrál ji Juventus (1:50) před Realem (2:14) a Liverpoolem (2:28) a rozebrali si pět, tři a jeden bod.

 

Velkou odvetu si Real schoval na fotbalový turnaj, který po trampolínovém dovádění a špagetách k večeři zakončil venkovní program prvního dne. Madridští si hladce poradili jak s Liverpoolem (2:0), tak Juventusem (6:2) a srovnali se s ním na osmi bodech. Juve totiž bral po výhře nad Liverpoolem 4:1 tři bodíky. O vítězi prvního dne rozhodl kvíz, v němž Angličané se Španěly chybovali jen jednou, zatímco Italové dvakrát.

Pořadí týmů po prvním dnu: 1. Real 12, 2. Juventus 11, 3. Liverpool 6.

1.-den-vyhlaseni-cooperova-testu.jpg

Pravým vrcholem večera ale bylo slavnostní vyhlášení Cooperova testu. „Je pro nás tak zásadním ukazatelem, že jsme se s ním rozhodli při plánování soustředka udělit i první sadu medailí,“ uvítal deset borců trenér Vráťa. Jak okomentoval jednotlivé výkony?

10. Pepe (1650 metrů): „Nečekali jsme, že uběhne v kuse hned tři kola, než si poprvé oddechne chůzí. Proti loňské vytrvalosti obří zlepšení.“

9. Kráťa (1720 metrů): „Můžeš na sebe být pyšný! Je vidět, že se dostáváš do kondice a za rok dáš dvanáct minut bez chůze. Věřím ti.“

8. Míša (1735 metrů): „Jediný, kterému bych měl za běh vyhubovat. Už tolikrát si ukázal, jak se umíš kousnout a honil se s elitou. Teď sis pohodlně, ale špatně vybral parťáky na chvostu. Škoda.“

7. Buša (2105 metrů): „Hranice nad dva kilometry je u sedmi a osmiletých kluků metou kvality. V tobě se ale ukrývá mnohem větší potenciál. Vždyť si v cíli hopsal jak laň a střihl by sis to znovu, viď ?“

6. Víťa (2108 metrů): „Ukázka, že když se špatně zvolí tempo, pak běh i víc bolí. Na začátku si šlapal jako ďas, pak nemohl. Ale zítra ve sprintu to bude lepší, uvidíš!“

5. Meci (2130 metrů): „Největší překvapení! Jestli mě něco v Cooperu ohromilo, pak to bylo třetí místo Meciho po osmi kolech. Až v devátém se poprvé prošel. Kdyby ho dneska viděli rodiče!“

4. Jára (2190 metrů): „Medaili mu vzala jen špatně zvolená taktika sprint, chůze, sprint, chůze. Když Maty vypálil na startu, řekl si Jára: Já ho vyhrát nenechám!. A došlo mu. Ale 2190 metrů na kluka, co tvrdí, že je neběžec, paráda.“

3. Vráťa (2290 metrů): „Vypadalo to, jako by mu bronz spadl do klína, když dvojce před ním došlo. Ale byla to právě ideálně zvolená taktika. Držel si strojové tempo, bylo mu fuk, že jsou Jarda s Mecim osm kol před ním. A pak kolem nich projel jak parní válec.“

2. David (2380 metrů): „Hned v první disciplíně ukázal, že má pro týden v Desné velké běžecké ambice. Bravurně zvládnutý závod, chlape! Parádní tempo si držel bez jediného výkyvu celý běh. Porazit Matyho? Až se vytáhneš, proč ne?“

1. Maty (2650 metrů): „Co dodat? Heslo vyběhnu, uteču, vyhraju zase prodal bezezbytku. Stal se z něj běžecký fenomén a jestli se dá v deseti na atletiku, jak tvrdí, hodně lidí tím vyděsí.“

  

 

#2 DEN: NEDĚLE 14. SRPNA 

1.-den--odpocinek-pri-trampoline.jpg

Den jak vymalovanej! Na obloze ani mráček, ani mrak, ani dráček, ani drak," zpíváme si, sotva ráno vykouknem z oken. Jen se nacpeme skvělou snídaní, kde se šunčička pere o pozornost s marmeládami či lupínky s rohlíčky, a trenéři poprvé obodují pokoje (dopadneme skvěle, všechny získávají plný počet pěti bodů), vyrážíme na trénink.

Trenéři nám dávají pěkně do těla a hlavně ukazují spoustu nových prvků dynamického tréninku a samozřejmě hry dvou pětek 1+4 - tedy systému, který nás nově čeká od podzimní sezony okresního přeboru. Končíme v 10:45 a přesouváme se na atletický ovál, kde číhají druhá a třetí disciplína desetiboje jednotlivců.

Ovál je svědkem několika výjimečných představení. Zatímco loni se na stovce zmáčkli jen dva ze třinácti startujících Tygrů pod dvacet vteřin, teď se to povede hned polovině pole: Buša s Víťou jen lehounce překročí 19 sekund, Jára s Davidem se dokonce těsně vmáčknou pod ně. A to Jarda zaspí na startu a navíc mu podklouzne bota. Suverénně vítězí Matyáš, svůj čas z loňské Desné vylepšuje o 1,75 sekundy. Druhý David o 2,08 vteřiny a pátý Meci dokonce o 2,58. Přitom je to jen naznačení, jak velkolepé věci chystá na další (odpolední) běh.

Běh na 100 metrů: 1. Maty 17,54, 2. David 18,81, 3. Jára 18,85, 4. ťa 19,16, 5. Buša 19,21, 6. Meci 20,03, 7. Míša 20,10, 8. Vráťa 20,71, 9. Pepe 22,89, 10. Kráťa 24,58.

2.-den-skok-do-dalky.jpgSkok do dálky pak přináší tři skoky za tři metry: ten Járův z první série bohužel doprovází přešlap, Matyho ze druhé a třetí už platí. Nejvíc v nervech je po přešlapu z první a zapomenuté ruce vzadu ze druhé série David, třetím pokusem 288 cm se ale posouvá ze sedmé na druhou pozici. Jen o tři centimetry uniká medaile druhému z Davidů - Bušovi.

Skok do dálky: 1. Maty 329 cm, 2. David 288 cm, 3. Jára 268 cm, 4. Buša 265 cm, 5. Vráťa 250 cm, 6. Pepe 216 cm, 7. Meci 213 cm, 8. Míša 199 cm, 9. ťa 197 cm, 10. Kráťa 182 cm.

Atletická půlhodinka končí štafetou na 4x100 metrů do soutěže týmů. Až do třetí předávky je to drama, když vede Real před Liverpoolem, druhé půlce už vládnou Italové.

Štafeta 4x100 metrů: 1. Juventus 1:20, 2. Real 1:27, 3. Liverpool 1:28. 

 

Není divu, že po fotbalu, atletice a vypečeném kuřátku s bramborem rádi svolíme s radou trenérů strávit skoro dvě hodinky odpoledního klidu opravdu v klídku. Vždyť už ve čtvrt na tři nás čeká pěškocesta na odpolední fotbalovou jednotku - opět plnou dynamických cvičení, tvrdých soubojů a nových fintiček. Po vyřazku v trefování břeven, kde si to ve finále rozdají dva Davidové, kteří z cesty nečekaně odstraní Járu s Matym, se přesouváme na vedlejší hřiště, kde je na programu nejprve hodně příjemný strečink a následně emoč vrchol dne: běh na 400 metrů čili dvě kolečka sprintu na atletickém ovále - čtvrtá disciplína desetiboje.

2.-den-zavod-na-400-metru--1.-beh-.jpg

Čtvrtka coby nejneoblíbenější disciplína většiny desetibojařů světa je plná heroických výkonů. Prvnímu běhu podle předpokladů vládne Matyáš, trojka za ním se ale neskutečně drží. David svůj čas z loňska stahuje o devatenáct, Vráťa o třiadvacet a hrdina dne Meci dokonce o neskutečných 49 sekund! Souboj loket-loket Honzy s Vráťou vrcholí až na cílové šachovnici. Rozdíl tří desetin ještě podtrhne vítěz druhého běhu Jára, který se vecpe na konečný bronz o 0,14 sekundy.

Běh na 400 metrů: 1. Maty 1:29,23, 2. David 1:36,72, 3. Jára 1:38,14, 4. Vráťa 1:38,28, 5. Meci 1:38,60, 6. Buša 1:39,36, 7. Víťa 1:41,93, 8. Míša 1:46,76, 9. Kráťa 2:02,86, 10. Pepe nedokončil.

Závod, jemuž se často říká běh na krev, stylově podtrhuje červená večeřička: čufty v rajské omáčce s kolínkama. Únava z celého dne vykouzlí z úst trenérů superbláhovou větičku: „Máte volno, kluci..." Někdo jde na malý fotbálek na hřiště u chaty, jiný na trampošku, z plánovaných soutěží týmů dojde naplnění už jen tradiční večerní kvíz. Dopadne úplně opačně než před 24 hodinami: včera jistý Liverpoool chybuje hned čtyřikrát, Real dvakrát, zato Juve zvládne všech pět otázek: že za námi skončil v OP 2010/11 druhý FC Mělník, pozná fotku z loňské Desné, trefí 110. narozeniny Realu Madrid, titul mistra ligy přisoudí Plzni a zakroužkuje, že větší šelmou než tygr je medvěd. Na závěr druhého dne, který končí předáním diplomů nejlepším z jednotlivých disciplín, tak přeskakuje v bodování Real.

Pořadí týmů po druhém dnu: 1. Juventus 26, 2. Real 23, 3. Liverpool 13.

2.-den-vyhlaseni-nejlepsi-petice-ctvrtkaru.jpg2.-den-vyhlaseni-nejlepsi-petice-skokanu.jpgVEČERY PATŘÍ CEREMONIÁLŮM: Takhle se radovala z cen nejlepší pětice v heroickém závodě na 400 metrů a elitní kvintet ve skoku do dálky.

 

 

#3 DEN: PONDĚLÍ 15. SRPNA

3.-den-dopoledni-trenink.jpg

Den, kterého jsme se kvůli předpovědi trvalého deště tak báli, nakonec klapl fantasticky. Ke konci snídaně vysvitlo sluníčko a tu a tam schované za mraky doprovodilo celý dopolední trénink. A jaký byl! Jeden z nejkvalitnějších za celou dobu našich fotbalových životů. Jakže taková dvouhodinová jednotka vypadá?

1. ČÁRA - ČÁRA: vedení míče několika způsoby (levá, pravá, obě atd.) vždy střídá skákání na míč na místě levou a pravou nohou. Následuje dynamika se startem ze sedu či lehu, sprint s míčem, návrat pozadu bez něj, znovu sed - leh, sprint pro balón a zpět. Klukům to dává hodně zabrat, patnáct minut se vlastně nezastaví.

2. SLALOM: po přestávce následuje dril slalomu několika způsoby (pravá, levá, obě, s pincem mezi kuželkami atd.) a také s různými typy kliček: s výpadem, stahovačkou a podobně. Na závěr měníme klasický balón za tenisák.

3. TRÉNINK VE ČTVERCI: po další pauze přicházejí cvičení v soubojích dvojic: třeba o míč po couvání za kužel a sprintu za vyhozeným balonem, nebo přímo přetlačovaná o míč a jeho kontrolu v určeném ringu.

4. ZAKONČENÍ NA BRANKU: několik verzí - po soubojích, s nahrávkami od trenéru a podobně.

5. MODIFIKOVANÝ ZÁPAS: pět na pět, tady v Desné díky kompletní desítce Tygrů bez střídání, o to těžší. Dneska vyhráli ŽLUTÍ (branky Maty 2 a David Š. 1) nad ORANŽOVÝMI (gól Jarda) 3:1. 

 

Po dvou hodinách fotbalu následuje přesun na atletickou plochu. Na ní se koná nejprve desetiminutový strečink na boso a pak pátá diciplína atletiky, kterou se desenský desetiboj Tygrů dostává do poloviny - běh na 1500 metrů.

Dlouhá soutěž přináší každý den nějaké překvapení, a to pondělní se jmenuje Pepe Opletal. V nalosovaném prvním běhu počítají trenéři spíš s jeho odstoupením po třetím čtvrtém kole. Pepe však ještě po kilometru celé pole s Bušou, Jardou, Víťou a Kráťou vede a nakonec ho po sedmi a půl okruzích předčí jen Buša! 

Jestli první běh šokuje pořadím, druhý tak činí časy. Maty se dostává na patnáctistovce poprvé v životě pod sedm minut a David s Vráťou rovněž premiérově po fantastickém sprintu v posledním půlkolečku pod osm. Trenéři nestačí valit zrak. Na loňské výkony konečně zavzpomíná i Míša a dobíhá si pro celkovou pátou pozici.

Běh na 1500 metrů: 1. Maty 6:47,33, 2. David 7:52,60, 3. Vráťa 7:56,93, 4. Buša 8:59,10, 5. Míša 9:22,81, 6. Pepe 9:23,85, 7. Víťa 9:30,29, 8. Jára 9:55,55, 9. Meci 10:36,39, 10. Kráťa 10:46,29.

Strach z deště způsobuje, že polední klid po fantastické svíčkové s knedlíkem trenéři zkracují a odpolední trénink přesouvají už na 14:45. Dominuje mu hlavně hra 1:4 na velké branky a lehce zkracuje nastupující déšť. To, co ale trenéři na dnešek plánovali, stihli navzdory předpovědi počasí na 100 %.

3.-den-turnaj-ve-stolnim-fotbale-2.jpg3.-den-turnaj-ve-stolnim-fotbale-1.jpgPodvečer patří turnaji ve stolním fotbale dvojic: skvěle ho rozjíždějí Míša s Pepem, když smetou favority Járu s Matym. Jako poslední se tvoří dvojka Kráťa + David („My na sebe zbyli, pane trenére," vysvětlují) a startuje dvěma hladkými výhrami. Při rovnosti bodů nakonec rozhodne jediný gól.

Turnaj ve stolním fotbale dvojic: 1. Jára+Maty 3 vítězství, 2. Kráťa+David 3 vítězství, 3. Meci+Vráťa 2 vítězství, 4. Míša+Pepe 1 vítězství, 5. Buša+Víťa 1 vítězství. 

Pořadí týmů po třetím dnu: 1. Juventus 35, 2. Real 30, 3. Liverpool 19.

 

 

#4 DEN: ÚTERÝ 16. SRPNA

4.-den-barevni-jak-bonbonky.jpg

Co napsat do čtvrté pohlednice? Fantastické úterý! Sluníčko vyleze ráno a vydrží celý den. Azuro, horko a nálada kořeněná deseti tygřími úsměvy. Dopolední trénink nemá chybu, a tak se můžeme po dvou hodinkách dřiny vyfotit takhle barevně.  „Jsme jak bonbónky," smějí se kluci nad výsledným snímkem.

Samozřejmě i dneska si najdeme chvilku na atletiku. A na ovále je to den Jardy Škody. V běhu na 200 metrů nejprve sesadí z dosud stříbrných pozic Davida a vzápětí ve skoku z místa vezme zlatou korunu i Matyášovi. Pochvalu ale zaslouží většina běho-skokanů: potlesk míří k Vráťovým 152 centimetrům v písku, časům kolem 40 sekund na dvoustovce obou Davidů, Víti či Míši, na něhož kouzelně zabere ranní vzkaz z Neratovic a po pátém místě z patnáctistovky urve na dvoustovce bramborovou medaili.

Běh na 200 metrů: 1. Maty 37,16, 2. Jára 39,93, 3. David 40,96, 4. Míša 42,64, 5. Víťa 42,72, 6. Vráťa 43,45, 7. Buša 43,57, 8. Meci 49,22, 9. Pepe 54,02, 10. Kráťa 54,94. 

Skok do písku z místa: 1. Jára 161 cm, 2. Maty 161 cm, 3. David 159 cm, 4. Vráťa 152 cm, 5. Víťa 143 cm, 6. Buša 133 cm, 7. Míša 132 cm, 8. Meci 122 cm, 9. Kráťa 102 cm, 10. Pepe 99 cm. O vítězi rozhodl lepší druhý pokus. Jára 154 cm, Maty přešlap.

4.-den-cesta-na-odpoledni-trenink.jpg

4.-den-dopoledni-trenink.jpgDvouhodinku po obědě, kdy u většiny fotbalistů vyhrála polévka nad znojemskou pečení, putujeme na odpolední trénink pěšky a nálada je čím dál lepší. Že by to bylo jen tím sluníčkem? Kdepak! rodince Tygříků to klape den ode dne líp. Navíc i trenéři jsou s odpolední jednotkou moc spokojení. My se ale při odpoledním zápase pět na pět - barevní vítězí 6:4 - opravdu snažíme!

 4.-den-diskoteka-z-auta.jpg

Takhle to dokážeme rozjet, když trenéři pustí nějaký ten hit z repráků auta. Tanec táhne tradičně Meci, Bušovi se zase náramně líbí text písně Denis. Inu i na plánovanou diskotéku na čtvrteční večer je třeba potrénovat, ne?

Pořadí týmů po čtvrtém dnu: 1. Juventus 45, 2. Real 39, 3. Liverpool 29. 

4.-den-cteme-si-vzkazy-od-rodicu--diky-za-ne-.jpg 

 

... a abychom nezapomenuli: moc děkujeme za vzkazy, rodičové a fanoušci. Čteme si je pravidelně a se zájmem!

 

 

 

 

 

#5 DEN: STŘEDA 17. SRPNA

5.-den-cesta-na-protrzenou-prehradu.jpg

Čekali jste na report z pátého dílu soustředka trochu déle? Nebojte, žijeme! Jen se nám středička plánovaná jako "relax day" trošku vymkla: z dnu bez fotbalu byl nakonec velký turnaj, odpolední výlet na Protrženou přehradu se natáhl na třináctikilometrovou túru a večerka se kvůli stezce odvahy přesunula až přes půlnoc do čtvrtka. Ale postupně...

 

5.-den-dopoledni-turnaj-se-starsi-pripravkou.jpgPo snídani a bodování pokojů za úklid (Real jako zatím každý den pět bodů, dnes ale vypucovaly své příbytky stejně dobře Liverpool a Juventus) jsme se přesunuli společně se starší přípravkou na hřiště, kde trenéři připravili desetizápasový turnaj. Hoši od Radka Marcelise a Jirky Vaňka postavili dva týmy svých nejsilnějších, my poskládali vybranou šestku do žlutého týmu (Míša - Víťa, Buša - Vráťa - Jára, Maty), ostatní pak nakombinovali se zbytkem starších do oranžových (Meci, David) a modrých (Pepe, Kráťa). Končili jsme až pět minut před polednem a odnesli si několik blýskavých okamžiků i solidních střeleckých úspěchů od Járy, Vráti přes Meciho, Bušu až třeba po Pepu.

Konečné pořadí turnaje: 1. Starší přípravka "A" 12 bodů, 2. Starší přípravka "B" 9 bodů, 3. Žlutí 4 body, 4. Oranžoví 4 body, 5. Modří 0 bodů.

Po fotbale přišly vhod vdolečky k obědu s několika přídavky a v půl druhé výstup na přehradu zpestřený osmou disciplínou desetiboje: kopcem aneb stometrovým během do typicky horského stoupání.

Půlka pole vydržela dupat až do cíle (Maty, David, Víťa, Buša), někomu přece jen na osmdesáti metrech došel dech (Jára). Ale všichni, co běželi stejnou trať loni v Desné, zvedli své časy o dvě až tři vteřiny a i nováčci si do tabulek zapsali zajímavé výkony.

Kopec (100 metrů): 1. Maty 21,08 sekundy, 2. David 22,26, 3. Víťa 22,61, 4. Jára 23,41, 5. Buša 23,72, 6. Míša 23,98, 7. Meci 25,27, 8. Vráťa 25,49, 9. Pepe 29,35, 10. Kráťa 31,06.

 

5.-den-protrzena-prehrada.jpgProtrženou přehradu jsme zdolali lehce před půl čtvrtou, kilometrovou stezku po stopách desenské vodní tragédie z roku 1916 jsme ale u posledního zastavení ohnuli moc doleva a vyšli na druhém konci údolí. Zpět na chatu nás tak nečekalo pět, ale sedm kiláčků. Suma sumárum návrat v 17:50 rovnou na sprchu a vepřo-knedlo-zelo k večeři a celkových 13 kilometrů pochodu, který celý odtáhl na čele Míša - horský to turista od pohledu.

Největším relaxem dne se tak stala až podvečerní devátá disciplína desetiboje: nížka. O co že v ní jde? Zvládnout průlez pod postupně snižovanou laťkou bez jakéhokoliv doteku a navíc povoleným kontaktem se zemí jen chodidly. Škrtnutí či dotek kolenem a rukou podlahy znamená křížek - při třech se vypadává. Startujeme na 55 cm, které jsou nad síly Kráti, na 52 cm končí Buša, zbylá osma dává i půlmetr, na 48 cm i 46 cm se napotřetí zachraňuje Pepe. Jako třetí se se soutěží loučí Míša, o kolo dál na 44 cm Víťa s Pepou. Elitní kvintet jede dál a vytváří si svorně osobáky. Tři doteky na 40 cm značí konec pro Meciho, na 38 cm se loučí Vráťa s Matym. Fantasticky si počíná Jára, který sice zpočátku dvakrát opravuje na 52 cm, pak ale projíždí soutěží čistě a tahá se o vítězství až k 36 cm. Na jednoho soupeře ale nestačí: loni v nížce až sedmý David bez jediného zakolísání zvládá 36 i 34 centimetrů a vytváří nový rekord Neratovických tygrů. Nad jeho síly je až meta 32 cm, kdy mu laťka při stoji končí pod koleny! „To snad není fyzicky možný, ne?,"  žasnou přihlížející kamarádi ze starší přípravky.

5.-den-nizka-2.-misto-jara-38-cm.jpg

5.-den-nizka-1.-misto-david-34-cm.jpgSUPERDVOJKA NÍŽKAŘŮ A JEJICH STYL. Jára se dostal na 38 cm, David na 34.

Nížka: 1. David 34 cm, 2. Jára 38 cm, 3. Maty 40 cm, 4. Vráťa 40 cm, 5. Meci 42 cm, 6. Víťa 46 cm, 7. Pepe 46 cm, 8. Míša 48 cm, 9. Buša 55 cm, 10. Kráťa bez platného pokusu. Při rovnosti rozhodoval počet oprav na předchozích výškách.

V tradičním kvízu se všechny týmy perou s otázkou, kolik let existuje Manchester Utd. (13, 33, či 133 let), zato v pohodě kroužkují, že na dokopné porazili maminky 5:1 či že dospělý tygr jí hlavně buvoly, jeleny, medvědy a divoká prasata. Se soutěží družstev ale pořádně zamíchá až noční stezka odvahy.

Ta startuje před desátou večer, po buřtech na ohni a vyhlášení dnešních disciplín. Pravidla jsou daná pro všechny fotbalisty na chatě: deset Tygříků i dvě desítky kluků ze starší přípravky: kdo půjde lesem pro věc, kterou si sám vybral (jsou to hlavně plyšáci a jiné hračky), sám a bez světla, má 10 bodů. S baterkou je to za 7, ve dvojici za 5 a v tandemu s baterkou za 3. Bojí se sice všichni, pro čtyři odvážlivce je ale vidina bodů tak velká, že jdou sami a bez světla: Míša, David, Vráťa a Maty. Pochvalu zaslouží i Jára, který je dopředu domluvený na dvojici s Bušou, ten ale na startovní čáře vycouvá a na stezku už ho trenéři nedostanou ani heverem. Jára je tak postaven před nečekané rozhodnutí jít sám a s baterkou to za sedm bodů pro Real zvládne. Meci s Pepem jdou spolu, leč zpět se vrací úprkem každý sám. „V lese straší. A někdo nás honil!“ křičejí. Víťa s Kráťou volí společnou jistotu a berou si i svítilnu.

Body za stezku odvahy: Juventus 30 (David 10, Vráťa 10, Maty 10), Liverpool 18 (Míša 10, Pepe 5, Víťa 3), Real 10 (Jára 7, Kráťa 3, Buša 0).

Pořadí týmů po pátém dnu: 1. Juventus 84, 2. Liverpool 58, 3. Real 57.

 

 5.-den-cesta-na-prehradu.jpg

 

 

 

 #6 DEN: ČTVRTEK 18. SRPNA

  6.-den-vytrvalostni-zavod-na-5000-m-start.jpg

Čus, lidi! Prožili jsme asi nejemotivnější den! Fotbalové novinky, závod v běhu na pět kilometrů, čvachtačka v bazénu a neskutečná večerní diskotéka! Neprotáhnete nám tu pobyt ještě o týden, rodičové? Asi ne, co? Tak pojďme radši na novinky!

Po stezce odvahy kromě Pepeho nikdo netuší, že v 8:15 už mají být všichni na snídani. Trénink zcela výjimečně startuje až v půl desáté. Je tvrdý: obloha bez mráčku, úkolů moc, pozornost se udržuje těžko. A to nás po necelých sto minutách ještě čeká poslední disciplína atletického desetiboje: vytrvalostní běh na 5000 metrů čili 25 koleček na oválu.

Je vedro k zalknutí, a tak jdeme do půl těla, kýbl vody na hlavu, pravé nohy na startovní čáru a čekáme na povel. Přichází přesně v 11 hodin 11 minut a 11 sekund. Start! Do vedení jde Maty následován Járou, Víťou, Davidem, Vráťou, Bušou, Pepem, Míšou, Mecim a Kráťou. Tak všichni odkoužíme dvě kola, kdy podle rozhodnutí vysloveného už před startem odstupuje Jára. V celkovém pořadí desetiboje už si nemůže ani pohošit, ani polepšit, a tak mu ani nevadí porážky od Meciho (končí po třech kolech), Kráti (tři a půl) a Pepeho (závod ukončuje po čtyřech kolech).

Zbylých šest borců si staví plány jinak, chce doběhnout celý královský závod do konce - a povede se to všem!

Od třetího až do  20. kola vypadá pole jako přes kopírák: náskok na čele se železnou pravidelností navyšuje Matyáš, druhou pozici skvělým tempařským stylem drží Víťa, s menším odstupem za ním pere do podrážek trojka David, Vráťa, Buša. Svůj vlastní příběh se svou vůlí za nimi předvádí Míša.

Po pětadvaceti minutách běhu protíná cílovou pásku Maty a nevypadá, že by ho pět tisíc metrů nějak zvlášť zkolilo. Ve stejný okamžik začíná ještě víc dupat David a skupinku s Vráťou a Bušou poprvé dotahuje až na záda Víti. Ten ve dvaadvacátém kole poprvé přepouští stříbrnou pozici, celý kvartet ale dál šlape pospolu. Tempo nepovoluje, naopak. David zvyšuje frekvenci, jíž nestačí Buša. Po 24. kolech je zřejmé, že o stříbru, bronzu a neoblíbených bramborech se rozhodne až v poslední dvoustovce. 150 metrů před cílem nastupuje Vráťa a zdá se, že stříbro může urvat on. David a Víťa se přes něj však v rovince vrací zpět a v jedné sekundě si rozdělují medaile pro sebe. Za pár chvil je v cíli i pátý Buša a všichni pospolu pak následujících osm minut povzbuzují statečný boj Míši o splnění velkého snu, který se mu opravdu splní - doběhne!

6.-den-vytrvalostni-zavod-na-5000-m-start-cil-1.-maty.jpg6.-den-vytrvalostni-zavod-na-5000-m-sprint-o-medaile.jpgCÍLOVÁ ROVINKA! Maty jí probíhá s rukama nad hlavou, o další dvě medaile se takhle sprintuje: David poráží Víťu o tři kroky, Vráťovi chybí k bronzu dvě sekundy. 

 6.-den-vytrvalostni-zavod-na-5000-m-sest-borcu-v-cili.jpg

TO JSOU ONI! Šestka borců, co dala všech 25 koleček.

Vytrvalostní závod (25 kol = 5000 metrů): 1. Maty 25:17 minut, 2. David 29:43, 3. Víťa 29:44, 4. Vráťa 29:46, 5. Buša 30:10, 6. Míša 38:12.  Pepe, Kráťa, Meci a Jarda nedokončili.

 

Z královského závodu fičíme autem na skvělé kuře na paprice k obědu a hned po něm skáčeme u pergoly na naší chatě Nuselská do bazénu. Voda je ledová, ale právě to nás tak láká!

6.-den-na-slunku-30-stupnu--bazen-prijde-vhod--ze-.jpg

6.-den-na-slunku-30-stupnu--bazen-prijde-vhod.jpg

Zásluhou skvělého osvěžení zvládáme i poslední tvrdou fotbalovou jednotku. Do areálu nás trenéři vezou auty, po (ne)odpočinkové středě a dopoledním běhu je jim jasné, že bychom se z tréninku těžko pěšky vydrápali do šesté hodiny, kdy už voní na stolech sekaná s bramborem.

Vzhledem k tomu, že top programem večera je očekávaná diskotéka, přichází tradiční kvíz (Juve, Real i Liverpool svorně tři správné odpovědi z pěti) a vyhlášení dopoledního královského závodu na 25 koleček už v sedm hodin. Jak zhodnotil borce hlavní trenér Vráťa Polka?

6.-den-vyhlaseni-5-km---sest-borcu--co-ubehlo.jpg

10. Jarda (uběhl dvě kola = 400 m): „Avizoval dopředu, že dá jedno kolo. Uběhl dvě, ale i to vidím jako extrémně málo na takového atleta, jakým Škoďák je."

9. Meci (uběhl tři kola = 600 m): „V bězích první poloviny desetiboje překvapoval, neskutečně makal. Postupem soustředění ale začal vypouštět a víc tančit. Deset koleček mohl uběhnout v pohodě a škoda, že nedal aspoň pět - právě kvůli tomu spadne v celkovém hodnocení až na osmé místo. Na potlesk to dneska není, Honzíku..."

8. Kráťa (uběhl tři a půl kola = 700 m): „... to Kráťův výkon už na potlesk je. Porazil dva kluky, co jsou rozhodně lepšími běžci. Jenže nemají to, čeho má Lukáš hodně - pevné vůle."

7. Pepe (uběhl čtyři kola = 800 m): „To samé platí o nejmladším účastníkovi závodu. My, co si dobře pamatujeme, jak běhával před rokem, nestačíme žasnout. Ukázal starou pravdu: když se rozhodnu, že něco chci, dokáži to."

6. Míša (5000 m za 38:12 minuty): „A jsme u borců, kteří to dali! Když jsme včera večer s druhým trenérem Davidem skládali skupinu, která uběhne celý závod, Michala jsme do ní zařadili. Ale poté, co mi ráno ukázal chodidla plná puchýřů, čekal jsem, že dá pět kol a prostě nebude moci dál. Ukázal ale vůli jak hrom."

5. Buša (5000 m za 30:10 minuty): „Skvělý závod, vidíš, že to v tobě je! Měl si jednu psychickou, nikoliv však fyzickou krizi kolem poloviny závodu, ale překonal ji. Třiadvacet koleček ses v pohodě držel v boji o druhé místo, pak tě konkurenční trojka setřásla. Víš proč? Oni bojovali až na dřeň, tys "jen" bojoval."

4. Vráťa (5000 m za 29:46 minuty): „Dvě sekundy od bronzu, tři od stříbra, to je při pohledu na ty krásné ručně dělané medaile ze dřeva pech. Možná jsme jako trenéři čekali bronz, na druhou stranu rozhodně ne čas pod třicet minut. Ten je famózní. Ukázal si ohromnou bojovnost , sto metrů před cílem šel na druhé místo, ale sprint uspěchal. Ale to, že si pádil do cíle i v úplném konci, kdy si viděl, že je placka pryč, ukazuje na ohromného sportovního ducha. Díky za něj!" 

3. Víťa (5000 m za 29:44 minuty): „Pro mě - víc než pro trenéra Davida - absolutní šok. Nevěřil jsem, že pětadvacet kol vůbec dáš. Ty´s ale držel prakticky celý závod v absolutní tempařské pohodě druhé místo. Mě samotného si přesvědčil v patnáctém kole, když si kolem mě běžel a tvrdil: To dám, trenére. Jsme na tebe pyšní, pojď si pro krásnou medaili."

2. David (5000 m za 29:43 minuty): „Vývoj závodu pro něj nebyl úplně lehký, soupeřům neutekl tak, jak asi plánoval. Konec už ale jel ve starých kolejích. David je obrovský bojovník, navíc umí skvěle držet tempo. Mě ale dostal tím, jak pomohl ostatním. Nebýt jeho povzbuzování během závodu, nedoběhl by ani Vráťa, ani Buša, kterým prostě nedovolil odstoupit a vytáhl je z krize, i když tím rozšířil pole svých konkurentů." 

1. Maty (5000 m za 25:17 minuty): „Výhra v běhu, to je pro něj i pro nás stará písnička. Ale pozor, podívejte se na čas. Jde opravdu o mimořádný výkon. Všechna kola dal plus minus za minutu, těch sedmnáct sekundiček ztratil jen při doplňování tekutin."

 6.-den-medailiste-vytrvalosti.jpg

Je 20:30 večer, když se do setmělého sálu baru u řeky vnikají tóny první písně a Těžkej Pokondr notuje: Těhotná čte posté ten list, pláče, proto nemůže číst ty řádky. Prachy jí vyndal z matrace, kde spal a pak jí napsal: Mý fotky ty spal. Dozněl zvuk limuzíny, co vzal a Denis byl fuč. Obluzoval ženy a sňatek sliboval, ve věcech drahocenných to si přímo liboval, sebral co mohl vzít tento jedinec jménem Denis. Denis - kdo je, kur..., Denis?"

Jasný hit letošního soustředění půjde do éteru ještě dvakrát. Při neskutečné pařbě, kdy půlka Tygříků tančí na stole mezi popcornem, brambůrkami i jiným střelivem a další často na ramenou kámošů ze starší přípravky se ale tlačí další šlágry: Čůrej sem, čůrej tam od Kašpárka v rohlíku, Nonstop Michala Davida, Hymna sparťanů, při níž tak trpí Kráťa, desítka songů od Kabátů i na úplný závěr zopakovaná Dneska nepůjdem spát.

6.-den-diskoteka-3.jpgChladným nenechává diskotéka nikoho. Buša se hlavně objímá, druhý David paří na ramenou, Kráťa ve vřelém objetí se zdravotnicí Katkou, Víťa na stolech s Vráťou, Pepou a Míšou. 

Coby hlavní favorit na titul Tanečníka večera aspiruje díky tréninkům z týdne Meci, podle trenérů mu ale patří až bronz. Za šílený tah, kdy vypadá, že mu tělo jede na šňůru ze zásuvky, patří stříbro Matymu. Vítěz si zlato získává díky nevídané technické kreativitě: Jára tancuje tak, že s ním kouč Vráťa paří opisováním jeho pohybů.

Musí přijít osm přídavků proti plánované večerce, než konečně Tygříci zaplují do peřin. Mají za sebou naprosto nezapomenutelný den...

 

Pořadí týmů po šestém dnu: 1. Juventus 91, 2.-3. Liverpool a Real oba 65.

  

 

#7 DEN: PÁTEK 19. SRPNA7.-den-desitka-desetibojaru-s-medailemi.jpg

Blíží se loučení. Trenéři mají  v plánech odškrtlou veškerou atletiku, všechny fotbalové tréninky jako takové. Pátek už tak patří jen hrám.

Na dopolední derniéře ve sportovním areálu se věnujeme fotbalovým soutěžím, v nichž máme ukázat, co všechno jsme se naučili. Neúčastní se jich jediný Míša, přes puchýře už se prý nedostane do kopaček. Jak dopadne devítka ostatních?

FOTBALOVÁ DYNAMIKA (ČÁRA-ČÁRA + VYŘAZOVACÍ SPRINT S MÍČEM): 1. Maty 35 bodů, 2. Víťa 27, 3. David a Meci 24, 5. Jára 20, 6. Vráťa 19, 7. Buša 14, 8. Pepe 13, 9. Kráťa 4.

FOTBALOVÉ DOVEDNOSTI (NOŽIČKY + KOLÍNKA + HLAVIČKY): 1. Vráťa 22 bodů, 2. Jára a Kráťa 21, 4. Meci a Maty 19, 6. Pepe 17, 7. Víťa 15, 8. David a Buša 14.

FOTBALOVÁ TECHNIKA (NEJHEZČÍ KLIČKA + RYCHLOST A ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ MÍČE): 1. Jára 27, 2. Víťa, Vráťa a Kráťa 24, 5. Maty 23, 6. David 22, 7. Buša a Pepa 21, 9. Meci 19. 

 

To, čeho se při předpovědích počasí trenéři tak báli, se vyplní až poslední den. V 11 hodin se zatáhne, z nebe se spouští provazy vody, a tak závěrečná fotka ze hřiště vypadá, jako bychom ji dělali v noci.

Po obědě máme volno, úřadují jen trenéři. Po jednom si nás svolávají na zhruba desetiminutové popovídání o našich dojmech a zážitcích ze soustředka i vyhlídkách do sezony. Na závěr pak chtějí znát náš pohled na roli kapitána v týmu a poté vyřknout jedno jméno, kdo by měl obléci pásku po Wojnym, který přešel do starší přípravky. Výsledek je dost jednoznačný, ale vzhledem k tomu, že hlasovat budou ještě ti, co v Desné chyběli, necháme si konečný verdikt na poprázdninovou dobu. Výsledky druhé ankety ale zveřejnit můžeme. Takže:

 

Jaký je tvůj nejhezčí zážitek ze soustředění?

Víťa: 25 koleček. Buša: 25 koleček. Maty: výuka nových kliček. David: desetiboj. Meci: desetiboj, hlavně čtyřstovka. Pepe: běhání, především patnáctistovka. Vráťa: 25 koleček. Míša: zápasy dva na dva na trénincích. Kráťa: první fotbalový turnaj ze soboty, který jsme s Realem jasně vyhráli. Jára: nížka.

 

Ve dvě odpoledne pak přichází definitivní rozuzlení celotýdenní týmové soutěže. Po ranním vyhodnocení úklidu, kdy se Juventus pouhými třemi body připravil o šanci pokořit stovku, zatímco Liverpool a (už pošesté!) Real pobraly plných pět, se Angláni i Španělé srovnali na 70 bodech. Rozhodnout musí sedmý, tedy poslední kvíz. Jeho tahounem a zároveň žolíkem celého zápolení se stává Buša, na němž je znát obrovská touha odčit svou nulu ze stezky odvahy, po níž se dostal zpět do hry Liverpool. V první otázce si Buša před zbytkem Realu prosazuje, že L. Messi hraje za Argentinu („Kluci od Marcelise nosí argentinský dres s Messim na zádech," vysvětluje svou jistotu Buša), zatímco Liverpool  zaškrtává Brazílii.  S rozpoznáním fotky z Lobkovic ani s otázkou, kolik minut trvá Cooperův test nemá problém nikdo. Ve čtyřce, který fotbalista hrál v Anglii za Manchester volí Real i Liverpool Pavla Nedvěda, Buša si ale nakonec prosadí opravu na Karla Poborského a získává pro Madrid další bod. Vůbec nejzajímavější diskuzi vzbudí poslední 35. otázka soustředka: Kolik skočí tygr do dálky? Všechny tři týmy zafajfkují pět metrů. Real ale znovu opravuje (na dva metry), podobně jako Juventus - ten ale vybírá správně možnost až devět metrů. Je rozhodnuto!

Posledním sportovním bojem je turnaj nalosovaných dvojic na plácku u chaty. Finálový zápas musí rozštípnou až penalty, v nichž selhávají oba elitní střelci: Maty a Jára. musí tak rozhodnou jejich parťáci: David se trefí jednou, Pepe dvakrát a mohutně slaví.

Turnaj dvojic: 1. Maty+Pepe, 2. Jára+David (finále 1:1, na penalty 2:1), 3. Buša+Kráťa (7:10) 4 body, 4. Meci+Vráťa (3:10) 3 body, 5. Víťa+Míša (1:8) 3 body.

Po večeři (hodně povedené kung-pao) přichází sprcha, převlečení do gala a od 20:00 slavnostní ukončení celého soustředění.

 

Závěrečné vyhodnocení:

V potemnělém sále, v jehož zadních řadách už sedí i někteří rodiče, ale také kluci ze starší přípravky, kteří ještě loni bojovali v Desné za Tygříky (viď, Máro?), nejprve přichází předání diplomů za týmovou soutěž. „Určitě v ní nešlo o nějakou přetahovanou. Chtěli jsme jen kluky motivovat, aby si uklízeli, uměli se dohodnout nad kvízy, pracovat spolu," vysvětlují trenéři. Přesto z ní nějaké pořadí vykrystalizovalo. Tady je:

Liverpool 72 bodů

 7.-den-soutez-tymu--3.-misto---liverpool.jpg

Real 74 bodů

7.-den-soutez-tymu--2.-misto---real.jpg

Juventus 99 bodů

 7.-den-soutez-tymu--1.-misto---juventus.jpg

 

Pak už přichází chvíle, kdy se na tácu blýská desítka medailí pro hrdiny II. ročníku desenského desetiboje. „Jeho úroveň byla skvělá, proti loňsku nás hodně z vás potěšilo ohromným zlepšením. Tak pojďme na to," chválí trenéři, jejichž dalšími slovy se do záverečného večírku můžete podívat i vy...
 
KONEČNÉ POŘADÍ DESETIBOJE:
 
10. místo: Kráťa (součet umístění 95): „Nemusí se rozhodně cítit jako poražený. Celý desetiboj pro něj byl pětkrát těžší než pro vítězného Matyáše. Musel do něj totiž dát úplně všechno. Je teď strašně vyčerpaný, ale určitě šťastný. Sám dobře ví, že dokončení pro něj má obrovskou váhu. A věř, že i pro nás, Kráťo - bojovníku s velkou vůlí a odhodláním."
 
9. místo: Pepe (součet umístění 83): I náš benjamínek to tady měl mimořádně těžké. Ač je nejmladší a místy tak ještě hodně dětský, překvapil nás, kolik odvahy nejednou prokázal. Nikdy nezapomeneme, jak odtáhl 85 % závodu na 1500 metrů na čele celého pole a ještě přitom kolo co kolo říkal, jak je všechno O.K."
 
8. místo: Meci (součet umístění 69): Od prvního dne nás udivoval, jak moc se zlepšil pohybově. V polovině desetiboje to dokonce vypadalo, že nemůže skončit hůř než šestý. Škoda, že nevyužil toho, do jakého laufu se dostal po čtvrtce. Druhá várka disciplín byla o dost horší."
 
7. místo: Míša (součet umístění 67): Atletika a sport vůbec je o nohách, ale především o hlavě. U Michala to platí dvojnásob. Přijel do Desné plný sebevědomí, chtěl medaili. Jenže hned v Cooperu předvedl úplný opak toho, co říkal před startem. Loňské 4. místo nezopakoval, nakonec se poslední disciplínou vyškrábal k celkové sedmé pozici a právě v desátém díle ukázal nejvíc vůle. Šel přes bolest, jak si ho pamatujeme z minula."  
 
6. místo: Buša (součet umístění 58): Známe už dlouho jeho potenciál. Ve fotbale dlouhodobě prezentuje dost vůle, nikdy to ale nedokázal v atletice - až tady. V Desné jsme poznali jiného Bušu. Víc chtěl, víc dřel, po doběhu vytrvalosti brečel dojetím se slovy: To bude mít táta radost... Jestli si dosud myslel, že není vytrvalý, tak teď už to ví. Příště klidně může bojovat o medaile nejcennější."
 
5. místo: Víťa (součet umístění 55): Ve fotbalových zápasech bývá dřív unavený, nevypadá jako vytrvalec. O to víc nás jeho výkony příjemně překvapily. V posledním závodě soustředění nasadil takové tempo, že se nám zdálo, že v půlce končí. Kdepak! Ještě dlouho nám bude znít jeho věta po sprintu z posledního kola vytrvalosti: Nohy mi běžely samy, vůbec jsem je necítil!"
 
4. místo: Vráťa (součet umístění 49): Nepřestává nás udivovat. Pojetím jsme u Vráti spíš pesimisté, že to nemůže dopadnout dobře - a ono to skoro vždycky dobře dopadne. Z výrazu se může zdát, že je mu to jedno, na dráze ale několikrát dokázal, že mu to vůbec, ale vůbec jedno není."
 
3. místo: Jára (součet umístění 40): Dlouho jsme ho chtěli k sobě do týmu a dobře věděli proč. Fotbalově patří k top svého ročníku a asi to i ví. Zato desetiboje se dopředu bál, tátu při odjezdu na parkovišti prosil, ať mu raději zlomí nohy, aby nemusel běhat. Zbytečné obavy! Běh sice nemiluje, má z něj snad i stres, přesto tady vyválčil bronz. Až najde chuť, může být zlatý."
 
2. místo: David (součet umístění 21): Upřímně, jeho druhé místo jsme po bronzech z loňské Desné a jarního Mšena čekali. Co se týče atletiky, je nesmírně koncentrovaný, hlava srovnaná. K tomu má v rukávu neuvěřitelně obrovský fyzický fond. Skončil druhý, v kolektivu byl ale lídrem, kamarád, jakého by chtěl mít každý. Říkali jsme to při hodnocení vytrvalosti, zopakujeme to i tady: raději ztratil čas, aby pomohl doběhnout ostatním. Těšíme se, co přijde v budoucnu, ale v tomto ohledu zůstaň, jaký jsi, Davide."
 
1. místo: Maty (součet umístění 13): K běhu se narodil, je v něm neuvěřitelně - ale opravdu neuvěřitelně - dobrej. A protože i fotbalově patří k nejlepším hráčům, jsme moc rádi, že tě máme, Matyáši!"

7.-den-trojice-nejlepsich-desetibojaru.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

XEvil 4.0 cheap

(Mashaneile, 12. 12. 2017 20:26)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

OHLASY

(TRENÉŘI, 23. 8. 2011 8:55)

Jak se s odstupem času líbilo soustředění malým Tygříkům, na co nejvíc vzpomínají? A jak vám, rodičům a prarodičům prostřednictvím tohoto článku? Budeme moc rádi za ohlasy napsané do KOMENTÁŘŮ. Díky!

vzkaz pro Míšu

(babi a děda a máma, 19. 8. 2011 21:35)

Ahoj Mišo,tak už se ti to krátí,už se na tebe všichni těšíme a posíláme ti poslední pozdrav.Doufám že jsi nám tam neudělal v tom sportování moc velkou ostudu.Nikola je u táty tak že ti píšeme my,tak že ještě jednou čau!

vzkaz pro Vrtika

(Julie, 19. 8. 2011 16:28)

Čusík Vrtíku,
už se na Tebe moc a moc těším. Dneska je to poslední noc a zítra hurááá domů!
Posílám Ti hodně pusinek mamka a Michael

Vzkaz pro Matyho

(Novákovi, 19. 8. 2011 11:28)

Ahoj Matyášku,
zdravíme Tě všichni z domova. Sledujeme vaše sportovní výsledky a moc Tě chválíme a gratulujeme! Týden vám utekl a zítra zase doma. Už se těšíme na Monopoly :-) Zdravíme také trenéry a děkujeme za fotky a info z celého týdne. Pusinu posílá mamča, Michal, Terina a Luky.

Vzkaz pro Pepeho

(Pepe, 19. 8. 2011 10:51)

Ahojky Pepíno,
Tak ještě pár hodin a dorazíme..moc se na tebe těšíme,dorazíme s Martou a s Petrem..zítra nás čeká oslava Mirečkových narozenin..takže bude zase veselo...pusinku posílá Mamka,Mireček,Míša,dědové a babičky.

Vzkaz pro Járu

(Škodovi, 18. 8. 2011 23:31)

Ahoj Járo,
tak už se vám to blíží ke konci v sobotu ráno si pro tebe přijedeme.Sledoval jsem tvoje výkony a byl jsi dobrej:-)Měj se hezky a ještě si to tam užij taťka.
P.S.Všichni ti posíláme pusu a těšíme se na tebe

Vzkaz pro Meciho

(Marta, 18. 8. 2011 19:19)

Ahoj Honziku,
tak se vám to tam krátí. Dneska to na diskotéce pořádně rozjeď jestli máš ještě nějaké síly po tom včerejším "odpočinkovém" dni.
Zítra za tebou přijedeme s Míšou. Táta zatím neví jestli bude moci jet protože musí být v práci, ale rád by.

Pa a pusinky posílá máma, táta a Míša.

Vzkaz pro Míšu

(Tomáš Müller, 18. 8. 2011 19:08)

Nazdar míšo jak pak se máš..? a jak se ti tam líbí..? já se tu mám docela dobře akorát nikol mě pořád zlobí jinak dobrý zítra mi příde nový telefon takže dobrý..a koukal jsem na výsledky a jako nic moc hele...musís se snažit líp..:) věřím tomu že to dokážeš být lepší jen nesmís koukat na ostatní a snažit se podle svého výkonu ze sebe dostat co nejvíc.. a výsledky se dostaví sami..:) a uvidíš že jo když dáš na moje rady.. jinak se tam měj hezky a přeju hezký zbytek soustředení..Cuz s pozdravem Tomáš M. a až přijedeš, zakopem si jo.?! :)

vzkaz pro Kráťu

(Kratochvílovi, 18. 8. 2011 18:20)

Ahoj Luky, vzpomínáme jak se máš a jak se snažíš. Zítra si pro tebe už přijede táta,mamka a děda.Tak zítra využij ještě hezkého počasí a už se na tebe moc těšíme.Pa a pusu posílají babička a děda.

vzkaz pro Vrtika

(Julie, 18. 8. 2011 15:36)

Čusík Vrtíku,
opět veliká gratulace k Tvým výsledkům. Fakt moc a moc super!!! Už se na Tebe moc těším. Ještě dva dny a jedete domů, takže si to tam užíjte na plno. Dneska to pořádně rozjeďte na diskotéce a protočte Jul.
Posílám Ti spoustu pusinek mamka a Michael

Vzkaz pro Víťu

(Jindřichová, 18. 8. 2011 15:15)

Ahoj, tak vidíme, že neleníte a běh střídá turistika proložená fotbálkem. držíme palce a samozřejmě Terka fandí i před fotkama jen co tě uvidí.
Noční stezka odvahy se hodí, táta ti koupil listky na Plzeň - FC Kodaň. Už jen dvakrát se vyspíš a jsme tam. Máma, táta a Terka

Vzkaz pro Kráťu

(Kráťa, 18. 8. 2011 1:13)

Ahoj Luky z Bílého baletu tak doufám,že už jste první.Přeci Vás nemohou porazit Reds či dokonce Stará dáma to je zcela nereálné :-) Blahopřejem Ti k úspěchu ve stolním fotbale!Je vidět,že to spolu trénujem :-).Máme Tě moc moc rádi a již se na tebe děsně těšíme!Papapa taťka a mamka!!!

Vzkaz pro Járu

(Škodovi, 17. 8. 2011 23:59)

Ahoj Járo,
Moc Ti děkuju za přáníčko,myslim na tebe brzo už se uvidíme.
Koukáme zase super výkony krátké tratě ti jdou lépe:-)Gratulujeme
Všichni si pořádně užijte diskotéku:-)
Posíláme pusu mamka,taťka a ségra:-)

Vzkaz pro Kráťu

(Kráťovi, 17. 8. 2011 23:47)

Ahoj Lukane.Zdravíme Tě z Nera a držíme palce,ať Ti vyjdou další disciplíny.Byli jsme překvapeni,jaké máte pestré soustředění,nejen atletiku,dovednosti s míčem,ale i kvízy nebo třeba stolní fotbálek,kde Ti to tedy vyšlo na jedničku,takže gratulujeme.Budeme sledovat výsledky vašeho Realu,tak se snažte,ať předskočíte Juventus.Přejeme Ti ještě hodně zážitků a pak nám budeš vyprávět.Všichni Tě zdravíme-strejda,teta,Tomík,Ivošek a Baddýnek.

Vzkaz pro Bůšu

(Jirka Bušinský, 17. 8. 2011 21:43)

Ahoj Davide,
tak máte polovičku soustředění za sebou, utíká to, a už se na tebe moc těšíme, děkujeme za krásné fotky, je vidět že si to tam pěkně užíváte a makáte. Tak v sobotu se těšíme, naviděnou. Jíra, Táta, Mamka
PS: posíláme moc velikánských pusinek :-) :-*

Za rok to bude lepší

(Kráťa, 17. 8. 2011 21:07)

Ahoj, Luky. Z výsledků testů je vidět, že běh není tvou nejsilnější stránkou, ale ten stolní fotbálek, ten byl super a gratulujeme za to, že jsi byl na bedně. Hlavně aby vám tam vydrželo počasí až do konce. Pozdravujeme tě a strejda slíbil, že ti taky napíše. Tak čau, děda s babičkou.

Vzkaz pro Víťu

(Jindřichová, 17. 8. 2011 20:57)

Ahoj Viťanku,
každý den na Teba koukáme s Terkou moc Ti fandíme, ale v tom běhu musíš zabrat, tak se rozjeď, vím, jak běháš na okruhu se mnou (máma). Nechál si doma Tamina, takže spinká s námi. Nátalka je už doma. Pusu posílá máma, Terka a táta

Vzkaz pro Meciho

(Mecerovi, 17. 8. 2011 20:50)

Ahoj Honziku,
už se na tebe moc těšíme, všem nám tady moc chybíš. Doufáme že si s klukama užíváš taky nějakou legraci a že tě to tam baví. Snad vás tam ti trenéři nechaj taky chvíli si zablbnout. Hlavně dobře jez.
Mooooc pusinek ti posílá máma, táta a Míša.

Vzkaz pro Míšu

(Nikča Skřivanová, 17. 8. 2011 20:32)

Ahoj Míšo! Koukáme, že jsi se rochu zlepšil a to nás moc těší a doufáme, že se zlepšíš ještě víc! Všem se nám po tobě moc stýská a už se na tebe těšíme. Nejvíc se těší asi Macek! Tak se tam měj hezky, nezlob a poslouchej trenéry. Všichni tě pozdravujeme - Máma, Nikča, babi, děda a Macek. :-)