Jdi na obsah Jdi na menu
 


10. 8. 2013

 

 
MISTROVSTVÍ SVĚTA V DESNÉ 2013
čtvrté tygří setkání v lesích Jizerských hor

web.jpg

VŠECHHY FOTKY ►►►
ZDE A ZBYTEK ZDE
Ahóóój! Zdravíme z Jizerek. Konečně! Vždyť se většina z nás na Desnou tak šíleně těšila! Teď, když už jsme tady, i nováčci rychle chápou, proč. Srpnový týden v chatě u řeky za skokanskými můstky, ale i v atleticko-fotbalovém areálu pod skálou je zkrátka pro mnohé z nás tím nejkrásnějším z celých prázdnin. A že při tom dřeme na trávě i na oválu? To k soustředku patří stejně jako kvízy, stezka odvahy, trampolína, diskoška nebo koupání u bobří hráze. Letošní Desná se nese poprvé v dějinách na reprezentační úrovni: kluby jsme vyměnili za státy a žijeme historií světových šampionátů ve fotbale. Račte vstoupit! Živá reportáž roste a bobtná den po dni…
 
#1 DEN: SOBOTA 10. SRPNA 2013
Letos tedy reprezentace! Ty nejlepší, které fotbalový svět za 83 let, kdy se hraje MS ve fotbale, poznal. Šest týmů, které tu trenéři postavili, mají na kontě sedmnáct z celkem devatenácti titulů. Ale to vám kluci díky večerním kvízům, kde se tohle všechno naučí, za týden dovyprávějí tam i zpátky.
Teď ale stojíme na startu celého týdne. První úkolem je rozdělit kluky do pokojů a vybrat jim jména. Tygříci se na tom shodnou nejrychleji v dějinách, hádka vlastně ani jedna…
 
Rozdělení do pokojů:
ARGENTINA
Šems ŠEMSI Mejri
Michal SLÍŽA Šlížek
Honza JOHNY Mozga
 
BRAZÍLIE
Jarda ŠKOĎÁK Škoda
David BŮŠA Bušinský
Honza K-L-D-T Kuliš
Michal MYŠÁK Kraus
 
URUGUAY
David DAVE Šprincl
Filip FÍLA Nejezchleba
Honza MECI Mecera
Vráťa MANEKÝN Polka
 
ITÁLIE
Filip TVRĎÁK Nerger
David DRSOŇ Kaucký
Filip SKALIČ Skala
Martin MARŤAS Hošek
 
NĚMECKO
Adam KÁRŇAS Kárník
Vítězslav VÍŤA Jindřich
Radek RÁĎA Weiss
Metoděj METY Málek
 
ŠPANĚLSKO
Matyáš MATY Kasal
Radek ŠÍŠA Šiler
Matěj MÁŤA Bušek
 
Po obědě (maso+rýže) nám hodní trenéři dávají hodinku volna na rozkoukání, na první trénink vyrážíme až ve 14:15 a jednu z mála cest pěšky kolem můstků si pod jasnou oblohou vychutnáváme, takže v areálu jsme až na třetí. Než se postaví jednotlivé tréninkové jednotky, rozjedeme první ze sedmi soutěží naší DIAGNOSTIKY: TESTŮ SPORTOVNÍ PŘIPRAVENOSTI. Tou švihadlo – přesněji jeho první kolo. To zvládne nejlépe Dave (360 přeskoků), nad stovku se dostanou taky Fíla Nejezchleba (180 přeskoků), Skalič (119) a Vrtík (106). Překvapí desenští nováčci: ve švihadle drží po 1. kole pátou pozici Šemsi (79 přeskoků), šestou Radek Weiss (68). Sedmý Víťa (67) a osmý Marťas (63) ale slibují na neděli velký útok. Takže zítra druhé kolo!
O diplomy a medaile se dneska koná jen jedna disciplína. Tak jako tradičně startujeme ATLETICKÝ DESETIBOJ Cooperem. Běh na dvanáct minut dělí trenéři pro starší a mladší. Stejně jako ve Mšeně začínají starší a je to kvapík jako blázen. Hned v prvním kole se urve čtyřka Maty, Mety, Ráďa a Dave. Do začátku třetího se jich ještě statečně drží Adam, ostatní pekelné tempo nezvládají. „To se fakt nedalo,“ komentuje to v cíli nakonec pátý Víťa. Dvanáctiminutovka vrcholí v závěrečné části. Maty nestačí tempu Metyho, zato se na něj sto sekund před koncem dotahují Ráďa s Davem, kteří běží bok po boku jedenáct minut. V poslední půlminutce Ráďa padá vyčerpáním, David se ale nespokojuje s bronzem a upaluje od Rádi dál a totálním sprintem se mu plní letitý sen – v posledních sekundách předbíhá i Matyho. Nový král Mety je ale v době příkazu „konec“ ještě o 70 metrů dál: při premiéře v Desné bere zlato.
 
To Nergros běhá s Tygříky mnohem déle – zlata se ale v běhu mladších dočká taky až dnes. „Konečně. Už mě ta druhá místa štvala,“ říká po doběhu, kdy až v úplném konci přesprintuje Šíšu, jenž celý závod odtáhne jako lokomotiva na prvním místě. I o bronz je to tělo na tělo, urve ho notebookovými sliby nabuzený Marťas před Kaudym a Vrtíkem. „Bylo to na začátek hodně ostrý a já nechal formu na trampolíně,“ vysvětluje šesté místo v závodě mladších favorizovaný Matěj.
 
Cestu ze stadionu zpestří tradiční návštěva VNM marketu (kdo nezná, nechť rozklikne loňskou reportáž – fakt vtipná pasáž!!!). Je to tiky-ťaka-rychlá-nákup, na chatě už totiž voní špagety. Po večeři následuje půlhodinka oddechu na trampolíně a pak už první klání do soutěže týmů: večerní kvíz číslo jedna.
 
 
Nejlépe se v něm orientují Španělé, všech pět otázek zaškrtnou na první dobrou správně, pak se ale nechá Šíša s Matějem přesvědčit, že ve finále 2. MS 1934 hrálo proti Itálii Německo a ne Československo, jak vybrali správně oni – takže dnes 4 body jako Uruguay, která chybuje ve stejné otázce.
To třeba Jára, Kulda, Buša, Myšák alias Brazilci tenhle slavný okamžik Pláničky a spol. z roku 1934 trefí, ale pak označí za největší šelmu lva, první světový titul přisoudí Argentincům a berou tři body stejně jako Němci (první zlato dali Brazilcům a finále místo Čechoslováků v duchu svého týmu sobě), Argentinci (podobné chyby, ale jinak je teda Šemsi bedna, zvlášť v zeměpise, kterým pak trenéři vysvětlují správné odpovědi) a Italové (někdy skvěle: prvním mistrem byla opravdu Uruguay, jindy šíleně: Československo kluci na na 3. MS fakt nevyřadila Sumatra…).
Bezmála půl hodinu pak zabere trenérům vyhlášení Cooperu. Všech 23 účastníků přebírá krásné diplomy, dvakrát tři nejlepší speciální medaile. Zbývá čas už jen na nejrychleji vysprchovaný pokoj (Argentina), kousek televizního fotbalu Sparta – Bohemka a odchod do hajan. Na první den toho bylo až až. A neděle bude náročná!
 
POŘADÍ TÝMŮ PO 1. DNU: 1. Španělsko a Uruguay 4, 3. Argentina, Brazílie, Itálie, Německo 3.
 
 
#2 DEN: NEDĚLE 11. SRPNA 2013
Načančané peřinky, tu a tam dokonce přizdobené plyšáky, výstavka z diplomů a medailí – první hodnocení úklidu na soustředku trenéry moc potěší. Až na jednu výjimku: Brazilci se na úklid úplně vybodnou a poprvé v dějinách tygřích soustředek dostávají v ranní bodovačce nulu. Jaký to rozdíl proti Italům a Uruguaycům, kteří vymetou i každý růžek pokoje a připisují si plný počet pěti bodů. Jen drobnosti najde drsný kouč Vratislav IV.-Desenský u Španělů, Němců i našich benjamínků z Argentiny a shodně jim uděluje čtyři sladké bodíky do celotýdenní soutěže týmů.
Na trénink se dneska jede dvěma auty a jedním skvělým mikrobusem – už to je pro šestnáct tygrů velký zážitek. Než na prosluněném hřišti vznikne tréninková jednotka o dvanácti pestrobarevných stanovištích, čeká nás druhé kolo soutěže ve švihadle. První dvojka je stejná jako včera: Dave namlátí 240 a Fíla 124 přeskoků, ve švihadle evidentně nemají v letošní Desné konkurenci. Bronz dneska bere Víťa (93), zlepšení proti včerejšku posouvá pořadím Matyho, Šíšu a Járu coby velké spolufavority celé diagnostiky. Stejně jako včera se naopak vůbec nedaří famóznímu švihadláři z jarního Mšena Adamovi – dnes končí dokonce poslední. Co to? „Vadí mi povrch,“ vysvětluje to. „Zítra to zlomím!“ slibuje.
Fotbalový trénink startuje dynamickým během „První kužel, zpátky, druhý a zpět a třetí a cíl.“ Je to zabíračka, ale kluci jsou ještě lepší než včera. „Děláte mi radost, je to skvělý,“ září král Vr. IV.-D.
Podobně slušná je střelba po slalomu a přihrávce a vůbec špatně nakonec nevypadá zápas 7+1 na půlku hřiště barevní vs. rozliška. Duel končí po mnoha skvělých zákrocích gólmanů Myšáka a Šemsiho 1:1. O oba góly se postará Víťa – jeden posílá do vlastní, druhý už do správné brány.
 
 
 
 
 
 
 
Poslední třičtvrtěhodinku do oběda věnujeme druhé a třetí disciplíně desetiboje. Ve sprintu na 100 metrů se ukazuje, že včerejší zklamání z Cooperu už Matyáše-Matyho přešlo a dnes se probudil do skvělého dne. V nádherném sprintu tělo na tělo poráží Metoděje-Metyho o 0,40 setin a naznačuje, že letos to teda bude o desetibojařské zlato bitva jako řemen.
A ukazuje to hned navazující třetí díl: skok do dálky. Trenéry nejprve šokuje let Slíži na 350 centimetrů – nováček dlouho vede, v prvním kole ho přeskočí jediný Maty (361 cm). Ve druhé se hlásí o stupně loňský vítěz dálky Šíša (356 cm) a ve třetí sérii se konečně trefí do odrazu i Metoděj (360 cm). Skvělou soutěž tak rozhoduje jediný centimetr!
Oběd na chatě ozdobí opravdu fantastická polévka, většina si přidává ještě v době, kdy jde na stůl kuřecí s těstovinami. Do odpolední jednotky zbývá půldruhé hodiny času: někdo odpočívá, druhý mastí stolní fotbal, třetí ten opravdový na minihřišti u chaty. Řeka bublá, slunce svítí a atmosféra v partě Tygrů je jedním slova úžasná!
A tu nezkazí ani skvělý dvouhodinový trénink, ani následná nejbolavější disciplína do desetiboje: běh na 400 metrů čili čtvrtka. V ní zůstanou nesmazatelně v paměti tři nádherné doběhy. Až cílová fotografie z natočeného videa musí rozhodnout souboj nohu na nohu mezi Honzíkem a Šamsim. Ten se zprvu raduje, ale fotka dokáže, že tenhle finiš vyhrál Johny.
Naprosto úchvatný závod pak předvedou zkušení desenští harcovníci Kulda, Bůša a Víťa. Běh neskutečně rozpálí Lama-Delfín, ještě po třech stech metrech jasně vede, v poslední zatáčce a následné cílové rovince ale neuvěřitelně zatáhne Bůša, nad tartanem letí a dobíhá si pro největší atletický úspěch své kariéry.
V posledním běhu ho dokáže porazit jen Metoděj. Ten od startu natáhne krok tak, že trojka Maty, Dave a Jára bojuje jen o druhý flek. Těsně ho udrží Maty, mezi něj a Davida se na šachovnici narve ještě Jára.
Poklonu si ale zaslouží všichni. Vždyť pod sto sekund zaběhne čtvrtku hned 17 tygrů. Super!
Po večeři a dovádění u chaty polovina kluků usedá k finále běhu na 100 metrů na mistrovství světa atletů v Moskvě: mohutně žene za zlatem Bolta a jeho triumf slaví hurónským řevem.
Konec dne patří vyhlášení tří dnešních disciplín, kde diplomy čekají vždy na pětici nejlepších, a také vědomostní kvíz číslo 2. V něm kluky nejvíc zlobí otázka k MS 1950 v Brazílii a ta o porci masa, které dokáže sníst tygr na posezení. Brazílie toho ale poplete ještě dvakrát víc, po nule z ranního úklidu si píše jediný bod a propadá se na poslední místo. Do čela jde díky skvělému úklidu a čtyřem bodům z kvízu Uruguay, jedinou chybičku dělá také Německo a dotahuje se na stříbrné Italy.
POŘADÍ TÝMŮ PO 2. DNU: 1. Uruguay 13, 2. Itálie a Německo 11, 4. Španělsko a Argentina 10, 6. Brazílie 4.
 
 
 
#3 DEN: PONDĚLÍ 12. SRPNA 2013
Prožíváme nádherný slunečný den, koupeme se v řece – no paráda, kterou musíte rodičové, co se potíte v práci, jedině závidět.
Trenéři totiž pro dnešek volí jen dopolední trénink, jedinou disciplínu atletiky a na odpoledne plánují relax u chaty okořeněný velkým turnajem v nohejbale, do něhož se k šesti pokojům připojí ještě Anglie (trenéři Vráťa + David) a Francie (Tomáš + Zdeněk).
Ale zpět do rána. Do sportovního areálu jedeme až na desátou, trenéři nám tudíž nechávají extrémně dlouhý čas na úklid – a na pokojích je to vidět. Metají košťata, mlaskají mopy, sviští leštěnky zrcadel a dojde i na voňavky. Brazílie, Itálie, Španělsko a Uruguay berou plný počet pěti bodů, Německo za Metodějovu peřinu a Argentina za Slížovo prádlo „uklizené“ v rohu koupelny čtyři.
Trénink začínáme tak jako včera a v sobotu švihadlem – třetí kolo je pro mnoho Tygrů poslední šancí zachránit zatím mizerné výsledky. A že se to povede! Zlepší se skoro všichni a přesype se tím i pořadí na čele.
Dneska vítězí Skalič (250 přeskoků) a odsouvá tak Fílu Nejezchlebu k bronzu. Z 20. místa až na celkové čtvrté se vyšvihuje dneska druhý Adam (168 přeskoků) a přes stovku se v posledním díle třídenního švihadla dostanou i Vráťa (140), Metoděj (108) a Šíša (105). Na Davidových 360 ze soboty to ale nestačí nikomu.
 
A prvním mistrem světa v nohejbale v Desné 2013se stává… Francie!
 
Kdo? Ty trenéři tam snad něco zobou! Vždyť Žabožrouti vůbec na soustředku nefigurují, řeknete si asi. Nefigurovali do včerejší noci, kdy se na válečné poradě nad programem pro třetí den urodily sedmý a osmý tým do 1. MS v nohejbale Desná 2013. A odpolednímu turnaje pak „nováčci“ vládli a probojovali se do finále. To rozjeli famózně Angličané Vráťa + David, Francouze Tomáše + Zdeňka seřezali 11:5 a vedli i ve druhém setu. Leč po famózní výměně, kdy šel míč dvacetkrát přes síť, se Galský kohout rozkokrhal a celé finále otočil na 2:1. Třetí místo vybojovali Brazilci, kteří začali turnaj dvěma porážkami a museli čekat na pomoc od Němců. Té se dočkali, se štěstím proklouzli do semifinále – a nakonec až k bronzu.
 
Skupina A: Anglie – Argentina 2:0, Brazílie – Německo 2:0, Anglie – Německo 2:0, Argentina – Brazílie 2:1, Anglie – Brazílie 2:0, Německo – Argentina 2:0.
Tabulka: 1. Anglie (6:0) 6, 2. Brazílie (3:4) 2, 3. Německo (2:4) 2, 4. Argentina (2:5) 2.
 
Skupina B: Francie – Uruguay 2:0, Španělsko – Itálie 2:0, Francie – Španělsko 2:0, Uruguay – Itálie 2:1, Francie – Itálie 2:0, Španělsko – Uruguay 2:1.
Tabulka: 1. Francie (6:0) 6, 2. Španělsko (4:3) 4, 3. Uruguay (3:5) 2, 4. Itálie (1:6) 0.
 
Semifinále: Anglie – Španělsko 2:0, Francie – Brazílie 2:0. O 7. místo: Itálie – Argentina 2:1. O 5. místo: Německo – Uruguay 2:1. O 3. místo: Brazílie – Španělsko 2:0. Finále: Francie – Anglie 2:1.
 
Neb se kluci do nohejbalu úplně zamilovali, zítra je čeká odveta, do níž už ale nezasáhnou Anglie a Francie. Trenérská pověst je totiž jen jedna…
 
POŘADÍ TÝMŮ PO 3. DNU: 1. Uruguay 26, 2. Itálie, Španělsko a Německo 22, 5. Argentina a Brazílie 17, 7. Francie 8, 8. Anglie 7.
 
 
 
#4 DEN: ÚTERÝ 13. SRPNA 2013
Zdravíme z Desné, den číslo čtyři! Tradičně krizový, co se týče uklízení, v němž motivace v minulosti vždycky opadala. Jo, jo – čančat každý den nevydrží každý. Dnes výrazně povolí Německo a Brazílie a za tři body mohou děkovat jen shovívavosti trenérů. Zbylá čtyřka drží laťku a k uklizeným pokojům přidává i parapety vyzdobené přibývajícími diplomy a medailemi.
 
Po ukončení soutěže v individuálním švihadle pokračuje po příjezdu na hřiště (zase auta a oblíbený tmavomodrý mikrobus) DIAGNOSTIKA druhým dílem – vyřazovacím švihadlem. V něm nejde o počet opakování, ale čas, jak dlouho kluci vydrží skákat. Ze čtyřech rozřazovacích skupin postupují do zítřejšího velkého finále Skalič, Dave, Mety a Vráťa.
 
Výsledky 1. kola vyřazovacího švihadla – postup do finále A (1-4): Skalič, Dave, Mety, Vráťa. Finále B (5-8): Šíša, Adam, Myšák, Šemsi. Finále C (9-12): Víťa, Fíla, Nergros, Meci. Finále D (13-16): Maty, Kaudy, Slíža, Bůša. Finále E (17-22): Radek, Jára, Matěj, Marťas, Kulda, Johny.
 
Druhou soutěží, která potrvá až do pátku, jsou nožičky. Jak už to bývá, někteří favorité zklamou, někdo naopak překvapí i sám sebe. Ale zítra, pozítří a dál je čas na zlepšení. A za nožičky se budou rozdávat nejen diplomy, ale i medaile!
 
Výsledky nožiček (1. den): Matěj 44, Mety 26, Maty 25, Víťa 21, Šíša 18, Slíža 18, Jára 15, Fíla 12, Dave 9, Vráťa 9, Adam 8, Kulda 7, Myšák 7, Nergros 7, Šemsi 6, Meci 5, Radek 5, Skalič 4, Kaudy 4, Bůša 4, Marťas 4, Johny 3.
 
Trénink patří tradičně dynamice na kuželích, dneska speciálně rozehře a pak modelovým situacím v prostoru. Ne všeho se účastní Šíša, Matěj, Víťa – od rána jednoznačně nejzlobivější trojka úterka. A neb mozeček asi zapomenuli v posteli, králi Vr. IV-D nezbývá než jim opakovaně nařídit místo tréninkových cvičení trestná kolečka kolem hřiště.
 
Jdou alespoň rozběhaní na dva dnešní atletické díly do DESETIBOJE. Kluky vyloženě vezme za srdce jeho druhá hopsavá disciplína – trojskok. V něm jde stejně jako v dálce samozřejmě o rychlý rozběh a pružnost v nohách, ale zároveň o dobře zvládnutou techniku. A mnozí ji mají vskutku exkluzivní. Někteří předvádějí, že se snad učili i z televize od profesionálů a kopírují recept levá-levá-pravá. Díky tomu se na diplom prosadí třeba Kaudy, ve skoku do dálky až devatenáctý, dneska pátý. O medaile se hraje na 620 centimetrech. Ty přesně trefí Bůša, tři navíc ale přidá Šíša a bere bronz. Ještě o dva dál ukáže moderní měřicí technika zapůjčená z Kriminalistického technického ústavu Metymu. Ani on ale nepřeskočí přesně trefený nejdelší pokus z prvního kola, kterým v trojskoku vítězí „šampi Dave – šampon Dove“ alias blonďatý Devil a vzhledem k problémům Matyho, který se hodně pere s technikou, se dostává v průběžném pořadí desetiboje na druhé místo za zatím suverénního Metoděje. „Ode dneška mu říkám Bourák Dave,“ říká Adam, jeden z šestice tygříků, kteří přetrojskočí šestimetrovou hranici extratřídy.
 
Výsledky trojskoku: 1. Dave 630 centimetrů, 2. Mety 625, 3. Šíša 623, 4. Bůša 620, 5. Kaudy 617, 6. Adam 601, 7. Jára 598, 8. Kulda 595, 9. Víťa 580, 10. Nergros 575, 11. Myšák 557, 12. Skalič 554, 13. Vráťa 547, 14. Marťas 539, 15. Meci 530, 16. Matěj 491, 17. Fíla  475, 18. Maty 460, 19. Radek 390, 20. Šemsi 353, 21. Johny 326, 22. Slíža 290.
 
Sedmou disciplínou desetiboje je po prvním desenském deštíku, kteří trvá jen sedm minut, takže ho Tygříci hravě přežívají pod plechovým krytem výškařského sektoru, jediné kolečko oválu – tedy dvoustovka.
 
Na tu je nejvíc ze všech běhů natěšený Jára Škoďák – a ví proč. Oválem letí, ani jednou se nepodívá, jak za ním kmitají nohama Bůša, Kulda a Myšák a v rovince navzdory obrovskému náskoku ještě zabere. Na výsledkové tabuli svítí fantastických 34,68 sekundy. Trojskokem nabuzený Bourák Dave v dalším rozběhu nadělí druhému v pořadí šest sekund a Jára má jasno: „Byl rychlejší, porazil mě.“ Ale plete se. Stopky ukazují 35,69 a Škoďák stále vede. To trvá až do běhu číslo čtyři, který Metoděj vyspurtuje za 32,57, jde do čela a ještě vytáhne k parádnímu času Víťu. Už to vypadá na triumf, v posledním běhu ale vybije veškerou zlost z pokaženého trojskoku Maty – 32,50 a po výhře na stovce i triumf na dvoustovce. Boltem soustředka 2013 se stává Maty.
 
Výsledky běhu na 200 metrů: 1. Maty 32,50, 2. Mety 32,57, 3. Jára 34,68, 4. Dave 35,69, 5. Matěj 35,95, 6. Šíša 35,96, 7. Bůša 36,28, 8. Víťa 36,52, 9. Slíža 37,86, 10. Nergros 38,38, 11. Kulda 38,85, 12. Šemsi 40,33, 13. Johny 40,58, 14. Marťas 40,82, 15. Radek 41,08, 16. Kaudy 41,31, 17. Meci 41,65, 18. Myšák 41,92, 19. Vráťa 42,41, 20. Fíla 42,82, 21. Skalič 44,88, 22. Adam 45,25, 23. Míša Polka 52,72. 
 
Slunečné odpoledne patří výsostnému tygřímu přání, touze, chuti, nadšení čili 2. mistrovství světa v nohejbale v Desné 2013. Zlatá Francie a stříbrná Anglie ze včerejška si dávají volno a nechávají hrát kluky nejspravedlivějším systémem každý s každým. Po superfinále proti Brazilcům s výsledkem 3:2 a 15-14 v pátém setu se druhým mistrem světa stává… Španělsko!
 
Výsledky 2. MS: 1. Španělsko 11, 2. Brazílie 10, 3. Německo 6, 4. Uruguay 5, 5. Itálie 4, 6. Argentina 1
 
 
POŘADÍ TÝMŮ PO 4. DNU: 1. Uruguay 39, 2. Španělsko 36, 3. Itálie 32, 4. Německo 31, 5. Brazílie 28, 6. Argentina 26.
 
 
 
 
#4 NOC:  Z ÚTERÝ NA STŘEDU 14. SRPNA
Zhmotnělý strach na strašné Desné
Jizerské hory, Česká republika / Polsko (není zcela zřejmé kdo kde): 0:19 až 3:35 (ČTK) –Po napadení dětského tábora Souš II. vyhlašuje Policie ČR neprodlenou evakuaci v radiále 5 km. Chata Nuselská spadá do zmíněné oblasti a podle sdělení severočeského policejního komisaře je přímo v zóně nejvyššího stupně ohrožení. Více v oficiální zprávě:
 
majak.jpgPolicie ČR, 14. srpna 2013:Objekt ohrožení, bar Nuselská – při tat/bif. Po konzumaci poslední tat/bif přistoupeno k opatření v zajištění bezpečnosti svěřených nezletilých a vytvořen podrobný plán evakuace. Po kontrole nezbytného pitného režimu následně přistoupeno k fyzické realizaci vysoce fundovaného plánu. Nezletilí probuzení v 0:33, resp. mnozí ospalci i přes veškerou snahu evakuačního personálu až 0:45. Někteří se i víc než desetkrát za sebou vracejí zpět pod deku a bez pomoci čehosi podobnému trenérům se nedokážou ani zlehka obléct a odmítají opustit nyní už čistě relativní bezpečí přístřeší a vydat se vstříc v danou chvíli neznámému, ale podle zmíněného vysoce fundovaného plánu zcela jistě hroznějšímu nebezpečí.
 
Aktuální bleskové zpravodajství Radia Jizera, 14. srpna 2013 – 0:46: Celé osazenstvo chaty Nuselská nastoupeno v evakuačním prostoru. Každý pestrobarevně oblečen v tom, co se jemu či trenérům právě dostalo pod ruku. Bohužel jen málokterý z nich vybaven nutnou dávkou kuráže.
 
… a nyní děj se vůle boží.
 
pcr.jpgPolicie ČR, 14. srpna 2013 – 1:17:  Pohřešujeme muže, výška 182 cm, váha cca 100 kg, hnědé vlasy, modré oči (lehce zastřené) řve u řeky Desná poté, co opustil evakuovanou skupinu, v níž chyběli ještě dva nezletilí: dívka Julie a chlapec Michael, pro něž se vydal na chatu.
 
Policie ČR, 14. srpna 2013 – 2:06:Evakuace odvolána, objekt ohrožení a jeho okolí v pořádku.
 
Vr. IV-D – 2:08: Jsem zpátky. Bylo to jen tak tak. Díky letům drilu v úderech thajského boxu jsem příšeře u řeky unikl. Můžete zpět. Kdo dojde až na chatu sám bez baterky, dostane 10 bodů. S baterkou 7. Dvojice či skupinky 3 body. Speciální bonusy pro ty, co s sebou vzali při evakuaci míč, tygra či jiný talisman oddílu – 1 bod navíc.
 
Výpovědi zúčastněných:
Marťas Hošek 10 bodů: Strach nestrach, moje vyhřátá postel čeká. Čau kluci, jdu první.
Víťa Jindřich 3 body: Potí se mi ruce, Adame. Jdu s tebou, můžu?
Adam Kárňas 3 body: Tak jo. Máš s sebou to skvělé švihadlo na hady? Loni jich tu bylo hrozně moc.
Radek Weissík 3 body: Kde mám brýle? Že já je v tom zmatku nechal na pokoji! Jdu zpátky. Kdo jde taky?
Mety Málek 3 body: Bude to na čas, nebo na vytrvalost?
Vrtík Polka 10 bodů: Cože? Proč že? Sotva jsem usnul a teď ta kvenkakuace či co. A ta zima. Letím zpátky, ať se zahřeju! Proč se ale táta tváří tak vážně? Snad nás z toho dostane, klepu se jako vychladlej Sparťan.
Fíla Nejezchleba 10 bodů: Baterku už tu nikdo nemáte? Tak musím bez ní. Jak to říká táta: Pevný krok, držet směr, správný tempo, bicepsy v pohotovosti a zvládneš i nemožné.
Honza Meci Mecera 11 bodů: Nic nevidím, ale mám tygra v náručí a parťáci z Uruguaye jsou už všichni v trapu. Když mě tygr v rukou hřál, čeho bych se v lese bál?
Dave Šprincl 10 bodů: Na stezky jsem vždy dokonale připraven! Ale evakuace, buzení uprostřed hluboké noci, to mě vážně rozhodilo. Trenéři taky nevypadaj, že by mohlo jít o kanadský žert. Safra! Co teď s tím? Přes drkot zubů vás všech tady není slyšet jedinej pokyn. Von i trenér Tomáš vypadá nějak vyděšeně. Aby to tak byla všechno pravda. Radši poběžím. Třeba ještě doběhnu zbytek Uruguaye. Nedoběhl. Ty museli pelášit. Sice čtvrtej, ale v bezpečí!
Filip Tvrďák Nergros 10 bodů: To je jako sen? Když neprošel 100 kg Vr.-4-D, mám já vůbec šanci? Ale jdu! Ta sova mě už totiž pěkně štve! Jen abych o krále nezakopl. Cestu si prosekám klidně skrz skálu. Au – tady jsem ty šutry nečekal...
Michal Slíža Šlížek 7 bodů: Kolik má ta stezka? Já už ušel třikrát víc a hřiště pořád nikde. Asi si přece jen posvítím a zbytek stezky zvážím: do cíle, nebo zpátky za trenéry?
Matěj Skleróza Bušek 0 bodů:Co se to vlastně děje? Já někde zase nechal mikinu, nebo co? Nebo se konečně našla ta moje peněženka? Balon už radši nechávám u trenéra a jogurty snad dával David do lednice už v sobotu v poledne, ne? Ráno radši vypiju všechny čtyři najednou, ať tady furt neřvou, že pořád někde něco zapomínám.
Maty Kasal 0 bodů: Měl jsem toho Vráťu tak rád. Fakt tam zařval? Už mě nevybičuje k jedinému sprintu. Trenére Davide, u mrtvoly být dneska nemusím, ale s kytičkou na hrob do roka a do dne zajdu. Přísahám na stopky.
Šíša Šiler 0 bodů: Pohodička, hoši. Já a strach? Pche. Ta husina je ze zimy. A že jsem bledej? To je odraz měsíce. Les si dám v klidu třikrát tam a zpátky. Cože?? Už teď? Počkej, to ne... Teď se mi zrovna nechce. Už jsem nějakej unavenej. Dám to za rok. Maty, Matěji, dejte mi ruku. No vida – a už jsme na chatě. To byla pohodička. Pro strach, pánové, já mám uděláno!!!
Filip Skalič 0 bodů: Kdo sem hodil tu skálu? Vraťte mě na pokoj a ode dneška vždy rozsvíceno!
David (Ne)drsoň Kaudy 0 bodů: Ne že bych se bál, ale radši mi dej ruku, trenére! Ta voda tu hrozně hučí. Zabal pruty. Takovej les u nás nemáme ani na tabletu a k vodě už mě nikdo nedostane. Ani na rybičku…
Šemsi Mejri 0 bodů: Chtěl jsem být v klidu, ale tady jde do tuhýho. Vr. 4-D dokraloval a koukni na Brazilce.
Jára Škoďák 0 bodů: To bude v pohodě. Jdeš Bůšo? Ne? Kuldo ne? Myšáku ne, Máte pravdu, v davu máme větší šanci. Velím na ústup, postupujte pomalu a držte se trenérů, Go, Brazil, Go!!!
Honza K-L-D-T Kuliš 0 bodů: Možná jsem něco podobného čekal, ale tohle je asi fakt průser. Teroristi jsou všude, zločin číhá i v horách a trenér by tohle rozhodně bez stáže v ND nezahrál. O divadle vím dost. Nejen o maňáskovém, kluci! Takže hlavně držte hubu, je to evidentně vážný. Poslouchejte trenéry. Mám je občas na salámu, ale teď bez nich neudělám ani krok. A vyndej mi ty nehty, z kůže, Bůšo!
Bůša - 1:41 0 bodů: Pošlete sem ten vrtulník, nebo vážně umřu... Po svých nejdu ani za nic. Úáááááh! To je můj konec! 2:37 - po umělém dýchání stále 0 bodů: K čemu rytířské ostruhy bez výhledu na spokojený život na Copacabaně? Z tohohle jestli se dostanu...???
Honzík Johny Mozga 1 bod: Noc jak v pytli, kolem brazilská panika, ale což: Když to (snad) přežil trenér Vráťa, projdu s ostatními tou krví i já.
Myšák Kraus 0 bodů: Tak strašný to nikdy nebylo, a to jezdím do Desné čtyři roky!
 
Jizerské hory, Česká republika / Polsko: 3:39 – Evakuovaná skupina zpět na objektu Nuselská.
 
Ohlasy trenérů na fejk stezku odvahy:Dobře. Vzhledem k únavě týmu posunujeme snídani z 8:00 na 8:15 a golfový turnaj přesunujeme na sobotní odpoledne. Matěji, do té doby přines ty hole z lesa!

policie.jpg

 

#5 DEN: STŘEDA 14. SRPNA 2013
Žádnej relax day, Tygříci. Jste po tom nočním přesunu nečekaně ve formě! Tak hybaj na stadion! Nevyplněné tréninkové okénko v rozpisech koučů za včerejší nohejbalové odpoledne u chaty musíme dohnat dnes.
 
Vzhledem k nočním údálostem se jede až na jedenáctou a na rozhýbání tu máme vyvrcholení druhého dílu DIAGNOSTIKY – finálová klání vyřazovacího švihadla. Všichni jsou samozřejmě zvědaví na velké finále: ustojí dva hlavní favorité Dave a Skalič tlak Metoděje a Vráti? Ustáli – a zatímco ostatní už fandí vsedě na umělce, tihle dva švihadloví nadšenci skáčou a skáčou… až se nástroj oranžové barvy zasekne Davidovi. Vítězem se stává Skalič!
 
Výsledky finálových kol vyřazovacího švihadla – velké finále: 1.Skalič, 2. Dave, 3. Mety, 4. Vráťa. Finále B: 5. Šíša, 6. Adam, 7. Šemsi, 8. Myšák. Finále C: 9. Víťa, 10. Fíla, 11. Meci, 12. Nergros. Finále D: 13.Maty, 14. Kaudy, 15. Bůša, 16. Slíža. Finále E: 17. Matěj, 18. Marťas, 19. Kulda, 20. Radek, 21. Jára, 22. Johny.
 
Druhým dnem pokračuje i čtyřboj nožiček – a je to paráda, zvlášť od trojky nejlepších: Šíša napinká 61, Maty 49, Matěj 38. A stejná trojka vládne i průběžnému pořadí, do něhož se všechny dny sčítají: vede Matěj (82), Šíša (79) a Maty (74) ale slibují na zítra frontální útok.
 
Odpoledne po skvělém obědě, při němž kluci řeší, jestli to s tím knedlíkem a zelíčkem byla kachna, kuře, či kačena, ale na relax přece jen dojde: někdo hraje nohejbálek, jinej trampolínuje a dost velká skupinka připravuje na Zdeňkově notebooku setlist pro zítřejší diskotéku.

 

Aby ale nevládla na Nuselské úplná anarchie, pustí se v 15:00 noční evakuací posilnění Tygři do železné disciplíny DIAGNOSTIKY – soutěže v klicích. Pořadí dlouho předlouho vede Filip Tvrďák Nergros, ale dobře ví, že v řadě čekají další dva nabuzení Filipové. Zatímco obhájce klikařského zlata  z Desné 2012 Filip Skalič Skala si na něj nepřijde, nováček Fíla Nejezchleba ano a jde do vedení. „Na Šampiho to ale asi stačit nebude,“ odhaduje Fíla před tím, než na venkovní koberec u trampošky nastoupí Dave a po loňském stříbru si doklikuje pro zlato.
 
Kliky: 1.Dave 80, 2. Fíla 54, 3. Nergros 40, 4. Šíša 39, 5. Marťas 38, 6. Adam 37, 7. Kaudy 36, 8. Matěj 35, 9. Radek 34, 10. Vráťa 33, 11. Maty 32, 12. Skalič 31, 13. Mety 30, 14. Kulda 29, 15. Víťa 20, 16. Bůša 20, 17. Johny 19, 18. Meci 15, 19. Jára 15, 20. Slíža 14, 21. Myšák 11, 22. Šemsi 7. V případě rovnosti rozhodl styl provedení.
 
Na plánovaný výlet do lesa směr dvě přehrady: Protržená a Souš (nikoliv Louž či Houš, jak zatrhne pět ze šesti pokojů ve večerním kvízu) vyrážíme až před pátou hodinou. Kromě procházky a na rozdíl od loňska marné snahy zahoubařit si nás čeká osmá disciplína DESETIBOJE – běh do kopce. Prudká asfaltka v lese s opravdu vražedným finišem mezi osmdesátým a cílovým stým metrem je svědkem jedenácti skvělých soubojů. Vrcholí čtyřmi posledními. Jak první lízne hranici dvaceti sekund Slíža, jde do vedení před Víťu a Kuldu a drží ho i po skvělém sprintu dvojice Bůša – Šíša. Pod dvacet se dostane až Jára s Davidem. Vítěz ale číhá až v posledním běhu, v němž Mety o víc než sekundu uteče Matymu a na čele desetiboje zvyšuje svůj náskok. Jenže dobře ví, že je před ním večer ošidná disciplína č. 9, v níž jsou jeho dva hlavní konkurenti jasní favorité.
 
Kopec: 1. Mety 18,27, 2. Jára 19,46, 3. Maty 19,52, 4. Dave 19,87, 5. Slíža 20,01, 6. Bůša 20,71, 7. Šíša 20,76, 8. Víťa 21,81, 9. Kulda 21,89, 10. Matěj 21,93, 11. Marťas 22,01, 12. Nergros 22,34, 13. Radek 22,55, 14. Vráťa 23,47, 15. Šemsi 23,49, 16. Adam 23,54, 17. Kaudy 24,33, 18. Meci 24,43, 19. Myšák 24,58, 20. Fíla 24,86, 21. Johny 25,71, 22. Skalič 26,27, 23. Míša 35,29.
 
Po skvělé večeři, kdy si drtivá většina jídelny chodí přidat, takže z plechů kuchařů zmizí veškerá sekaná a téměř všechny brambory, postrčíme káru soutěže týmů v kvízu a pak už se pustíme do tradičního večerního dramatu zvaného nížka, kterým náš desetiboj postrčíme už k číslovce devět.
 
Soutěž má neuvěřitelnou kvalitu. Ač kluci rok od roku rostou, těch, co podlézají laťku níž a níž, zase přibývá. Na 40 centimetrech bojuje ještě polovina soutěžního pole. Zvládne je a na 38 cm postupuje sedmička. „Tady už se pole výrazně zúží,“ myslí si trenéři. Nestane se, dál na 36 cm jde hned šest Tygrů, končí jediný Johny.
 
Jako první překoná 36 cm Slíža a zdá se, že coby nováček tuto divácky nádhernou disciplínu vyhraje. Pak se ale prosmýkne pod šestatřicítkou i Dave. Dál už nikdo. Bronz bere díky jen dvěma opravám Maty před Šíšou (tři opravy), Radkem (čtyři) a Adamem (šest).
 
O zlatu se rozhoduje neskutečných 34 centimetrů nad zemí. Těmi už se nedostanou bez doteku ani Slíža, ani David. Pro toho hovoří jediná oprava v soutěži na 36 cm a bere tak 1. místo. Slíža končí se třemi opravami druhý.
 
Nížka: 1. Dave 36 centimetrů, 2. Slíža 36, 3. Maty 38, 4. Šíša 38, 5. Radek 38, 6. Adam 38, 7. Johny 40, 8. Kaudy 42, 9. Fíla 42, 10. Jára 42, 11. Matěj 42, 12. Skalič 42, 13. Nergros 45, 14. Marťas 45, 15.-16. Kulda a Vráťa 45, 17. Míša 45, 18. Meci 50, 19.-21. Mety, Víťa a Bůša 55, 22. Myšák 55, 23. Šemsi 55. V případě rovnosti rozhodoval počet oprav na předchozích nížkách.
 
DESETIBOJ se tak před posledním dílem zamotal do nejdramatičtějšího v pořadí v dějinách. Zatímco dřív už bylo po devíti disciplínách de facto jasno, nyní se v závěrečném běhu rozhodne o všech medailích: první trojka je totiž srovnaná ve třech bodech! A třeba mezi šestým a devátým jsou jen čtyři body! Pořadí zatím vypadá takto:
 
1. Mety a Dave, 3. Maty, 4. Šíša, 5. Bůša, 6. Jára, 7. Matěj, 8. Víťa, 9. Nergros, 10. Slíža, 11. Kulda, 12. Marťas, 13. Kaudy, 14. Radek, 15. Adam, 16. Fíla, 17. Skalič, 18. Vráťa, 19. Johny, 20. Šemsi, 21. Meci, 22. Myšák, 23. Míša.
 
POŘADÍ TÝMŮ PO 5. DNU: 1. Uruguay 89, 2. Itálie 60, 3. Německo 51, 4. Španělsko 42, 5. Argentina 39, 6. Brazílie 33.
 
 

 

 

#6 DEN: ČTVRTEK 15. SRPNA 2013
Není tohle vůbec nejlepší den? Asi jo! I když čeká trénink, i když je v plánu vytrvalostní závod na 25 kol atletického oválu, i když se zase ráno bodují pokoje…
 
Dnes super-extra na pět bodů uklidí (tradičně) Itálie, (téměř tradičně) Španělsko a (spíš netradičně) Německo. Na Uruguayi trenéři dlouho dlouho hledají, za co by jí konečně strhli bod – a najdou. Kluci jsou možná trochu ukřivdění, ale čtyři body nakonec přijmou.
 
Treéninkové prodloužené dopoledne na stadionu startuje čtvrtým dílem DIAGNOSTIKY s otázkou: Kdo je žába, a kdo jen rak? Aneb je tu skok z místa. Je to hodně vyrovnané, takže o pořadí často rozhodují při rovnostech nejlepších pokusů až ty druhé lepší.
 
Skok z místa (4. ze 7. částí diagnostiky): 1. Maty 173 centimetrů, 2. Jára 169, 3. Dave 163, 4. Buša 163, 5. Mety 162, 6. Šíša 162, 7. Matěj 159, 8. Nergros 158, 9. Adam 157, 10. Skalič 155, 11. Víťa 155, 12. Slíža 154, 13. Vráťa 153, 14. Radek 152, 15. Meci 148, 16. Kaudy 144, 17. Šemsi 144, 18. Myšák 143, 19. Johny 140, 20. Kulda 140, 21. Marťas 139, 22. Fíla 137.
 
Třetí den čtyřboje nožiček se favoritům nepovede: Maty dá nejvíc 7, Matěj dokonce jen 5, takže Šíša díky 33 v součtu hodně utíká pořadím.
 
Trénink pokračuje parádními sprinty v šesticích s míčem a pak ring-turnajem 1 na 1 (a 1 bránu). Už postupy ze tří základních skupin jsou dramatické a finále zrovna tak. Vítězí Šíša před Matym, Kuldou, Myšákem a na děleném 5. místě Adamem a Skaličem. Na všechny čekají večer diplomy.
 
Další hodina na stadionu patří vyvrcholení DESETIBOJE – vytrvalostnímu běhu na 25 kol. Klání mladších vládne od začátku Matěj, jeho lehčí krizi kolem patnácté minuty běhu sice vycítí druhý Nergros, ale náskok jen těsně stáhne, když Matěj znovu zatáhne. Dvě třetiny závodu si v pohodě drží 3. místo a vypadá, že se konečně na čtvrtý pokus dočká dřevěné medaile. Nedočká. Neskutečných posledních sedm kol totiž zrychlí Kaudy, chvilku dýchá Ráďovi na záda a pak přes něj přelítne. Dobrou čtvrthodinu si stěžuje na bolavé paty Marťas, na začátku závodu čtvrtý, přemýšlí i o odstoupení, ale ve druhé části se zase chytne a doběhne si pro skvělé páté místo. Šesté uhájí stabilně běžící Vrtík, sedmé tu zrychlující, tu krizující, ale jinak famózní bojovník Slíža, jehož se dokáže dvacet minut držet i nejmladší člen tygří party Honzík – a ač chvílemi možná nevěří, že by se to mohlo udát, uběhne na 8. místě celých 5000 metrů!
 

 

Vytrvalost mladších: 1. Matěj 23:17, 2. Nergros 23:39, 3. Kaudy 23:58, 4. Šíša 24:38, 5. Marťas 25:40, 6. Vráťa 27:15, 7. Slíža 27:35, 8. Johny 28:18. Míša uběhl 15 kol (3000 metrů) a Šemsi 4 kola (800 metrů.)
 
Starší to rozjedou ve velkém stylu: Maty a Dave bok po boku, Mety pár desítek metrů před nimi. „Poběžím s Davem, ať se jako v Cooperu nevyťavím s Metym a pak s Dádou podruhé neprohraju,“ vysvětluje Maty. Jenže Davidovi je jasné, že stačí nepustit mezi Matyáše a sebe jiného soupeře a bude to na jeho první vítězství v konečném účtování desetiboje nad Matym stačit. Kvůli tomu si předem rozmýšlejí boj o dřevěnou medaili Víťa s Weissíkem a tělo na tělo stráví na 25 kolečkách skoro celých 29 minut jejich souboje, v němž nakonec uspěje Víťa. Postupně se z 10. na 6. místo propracuje Bůša a z 11. na 7. Škoďák – pro Járu je to velký den: poprvé v životě uběhne celý závod a v cíli vůbec nevypadá, že by mu to činilo jakýkoliv problém. Skoro do cíle se ho udrží věrný parťák Fíla, zprvu šestý Adam nakonec horko těžko udrží 9. místo před dotírajícím Skaličem, v prvních kolech ale jasně sedmým. Medaile jsou rozdělené dlouho dopředu: Matymu stačí, že lehce trhne Davida a Metyho se ani nesnaží dohnat. A za Davidem není dlouho dlouho vůbec nikdo…
 
Vytrvalost starších: 1. Mety 20:51, 2. Maty 22:27, 3. Dave 23:07, 4. Víťa 26:29, 5. Radek 26:33, 6. Bůša 27:07, 7. Jára 27:46, 8. Fíla 27:53, 9. Adam 29:35, 10. Skalič 29:42, 11. Kulda 31:21, 12. Myšák 33:33. Meci odstoupil po 15 kolech (3000 metrů).
 
Odpoledne pak patří úžasným odměnám: hrám na přání kluků (turnaj dvojic v nohejbalu dohrajeme až zítra – snad…), doladění setlistu na diskotéku a hlavně bublající vířivce, novince Chaty Nuselská. U kluků má přímo fenomenální úspěch!
 
 
 
 
Plán na večer je jasný: kvíz, přebírání dřevěných medailí a diplomů (pro všechny, co to dali) za vytrvalost a pak hutá na diskotéku!!!

 

A ta je skvělá, famózní, úžasná!!! Vidět totiž Šemsiho zatáčku, Slížův brejk nebo Johnyho tanec židle-stůl se jen tak nevidí. Největší vytrvalci končí v…

... no nebyla půlnoc, ani jedna , ani… když patnáctka tygrů řvala „We Are The Champions!“ a Šíša přesvědčoval posledního z trenérů: „Ještě jeden song,“ zatímco Adam přece jen zprodukoval svůj kolotočový nápad a Jára začal pár hodin po půlnoci konečně tancovat. Škoda. Půlhodinku po uzavření tanečního maratonu. Ten měl tři části.
 
V soutěži disko-týmů jasně vyhrála Itálie před Uruguayí a Argentinou. Německo se aspoň snažilo. Brazílie  a Španělsko vůbec. To bude v účtování týmů bolet. Au!
 
Soutěž o největšího tanečního vytrvalce ovládl zcela jasně Nergros, a to mu nikdo z kluků nerozjel parket ani na švestky, ani na pecky, takže to musel táhnout hlavně ve čtvrté hodince (chudák) skoro sám.
 
I tak se zjevně vyčerpaný Filip přihlásil do vrcholu diskotéky: prestižního klání o nejoriginálnějšího tanečníka soustředění v Desné 2013.
 
V ní se do absolut-finále dostala zaslouženě pětka Nergros, Slíža, Marťas, Dave a Honzík. Co nimi, když tak skvěle tancují a po každé sérii musí jeden ven? Je to brutální rozhodování, v němž si jde pro první vyřazení, ale taky diplom za 5. místo Marťas. Po velkém boji dostává stop a 4. flek Slíža a po brejk-fejk-smejk a zbytečných bronzových slzičkách Johny Mozga.
 
Velké finále taneční soutěže tvoří mix minutových ukázek božích hitů trvající bez přerušení 10:21 minut, který pozorně sleduje 23 rozhodcových židliček. Zde je jejich verdikt:
 
Pro vytrvalého Nergrose hlasují: Adam, Johny, trenéři David, Tomáš a před pár hodinami dorazivší Kaudy starší.
 
Styl Daveho označují za originálnější Bůša, Kulda, Julie, Weissík, Šemsi, Maty, Meci, Kaudy, Marťas, Jára, Fíla, Víťa, Vráťa, Šíša, Matěj, Skalič a trenér Zdeněk.
 
Výsledky soutěže o tanečníka večera: 1. Dave, 2. Nergros, 3. Johny, 4. Slíža, 5. Marťas.
 
17:5 pro Daveho se ale netýká bodů za taneční kreace pro týmy. Ty jsou vyhlašovány zvlášť a náhodně (i po půlnoci). Když diskotéka končí, vidí desenský oučet tahle čísla:
 
Týmové disko: 1. Itálie 21, 2. Uruguay 19, 3. Argentina 17, 4. Německo 9, 5. trenérská Anglo-Francie 8, 6. Španělsko 2, 7. Brazílie 1.
 
 
POŘADÍ TÝMŮ PO 6. DNU: 1. Uruguay 112, 2. Itálie 86, 3. Německo 65, 4. Argentina 60, Španělsko 49, 6. Brazílie 37, 7. (teď už společný) trenérský tým Anglie a Francie 23.
 
 
KONEČNÉ POŘADÍ DESETIBOJE:

desna-2013-desetiboj.jpg

 
 
 
 
#7 DEN: PÁTEK 16. SRPNA 2013
Inu, velmi dost jsme z něho protančili… Takže kdo vstane první? K překvapení všech Itálie, která vedená tanečním kapitánem Nergrosem prodančila celou noc, ale už v devět čeká s načančaným pokojem na příděl bodů za úklid.
 
Švédský stůl plný šunky, eidamu, lupínků a sedmnácti druhů marmelád k snídani nám hodní chlapi Nuselskáči nechají až do deseti, takže se Tygři cpou jak na lovu.
 
Když jsou díky tomu všichni v 11:00 zase plní síly (kombinace skvělá kuchyň + horskej vzduch dělá ale divy!), můžeme se pustit do páté disciplíny u kluků tak oblíbené DIAGNOSTIKY - sedlehů za minutu. Soutěž odstartuje skvělými 39 opakováními Slíža, překoná ho až Kaudy (42), ale z vedení se dlouho neraduje: Nergros nafláká 45 a dlouho dlouho vede. Přijde si na něj až Fíla a jeho 49 kousků za minutu přežije až k dvojici nejlepších sedlehářů: David po taneční exhibici, kterou ukončil drahně po půlnočním zvonění, namastí neskutečný rekord tygří party: 63! „Dádu prostě nedám, můžu zabojovat už jen o stříbro,“ uvažuje poslední účastník soutěže Maty a jak řekne, tak udělá – jeho výsledek začíná číslovkou pět, což značí důležitý zápis před posledními dvěma odpoledními boji.
 
Sedlehy (5. ze 7. disciplín diagnostiky): 1.Dave 63, 2. Maty 50, 3. Fíla 49, 4. Jára 47, 5. Nergros 45, 6. Skalič 44, 7. Meci 43, 8. Adam 42+, 9. Kaudy 42, 10. Kulda 41+, 11. Matěj 41, 12. Vráťa 39+, 13. Slíža 39, 14. Bůša 38, 15. Šíša 37, 16. Šemsi 32, 17. Myšák 30, 18. Johny 29, 19. Marťas 28, 20. Radek 27, 21. Víťa 24, Mety nenastoupil.
 
Slunce pálí jako na Sahaře, takže odměna za famózní výkony je jasná: hromadný skok pod vodopád do řeky Desná. Kupodivu tam zahučí i trenéři, kteří se ale soutěže v sedlezích vůbec nezúčastnili…??? Ale na jejich boje na ovále ještě dneska dojde!
 
 
Po obědě nás totiž čeká za celý týden teprve druhý pěší přesun na hřiště. V tom tedy realizační a řidičský tým proti předchozím letům tygřím nohám hodně odlehčil. Zatleskejte rodičové!
 
Na hřišti dotlačíme káru DIAGNOSTIKY alias TESTŮ SPORTOVNÍ PŘIPRAVENOSTI k velkolepému finále člunkovým během a míčem do klidu. Z jakých pozic do posledních dvou disciplín Tygři jdou?
 
1. Dave, 2. Skalič, 3. Adam, 4. Šíša, 5. Maty, 6. Fíla, 7. Vráťa, 8. Nergros, 9. Mety, 10. Kaudy, 11. Matěj, 12. Jára, 13. Víťa, 14. Bůša, 15. Meci, 16. Šemsi, 17. Kulda, 18. Radek, 19. Marťas, 20. Myšák, 21. Slíža, 22. Johny.
 
Po skvělé svíčkové k obědu si kluci ještě hodinku a půl užívají slunka u chaty, takže trenéři svůj plán přehodnocují i na poslední přesun na atleticko-fotbalový stadion volí auta.
 
Úvod patří atletickým výkonům trenérů. Začínají na stovce a stane se neuvěřitelné: vítězný Tomáš přesně vyrovná Matyho čas z neděle! Ve skoku do dálky už kluky trenéři přece jen hravě předálkaří, o vítězi rozhodne až lepší druhý pokus.
 
Stovka trenérů: 1. Tomíno 14,37, 2. David 14,49, 3. Kaudy 15,72, Zdeněk nedoběhl.
Dálka trenérů: 1. Tomíno 459, 2. Kaudy 459, 3. David 445, 4. Zdeněk 348.
 
Čtvrtým dnem ukončíme i soutěž v nožičkách. Dnes je nejlepší Matěj, ale na celkové vítězství mu připočtených 28 nožiček nestačí.
 
Konečné pořadí nožiček (součet čtyř pokusů): 1. Šíša 136 (18+61+33+24), 2. Matěj 115 (44+38+5+28), 3. Maty 104 (25+49+7+23), 4. Víťa 72, 5. Fíla 65, 6. Jára 59, 7. Skalič 50, 8. Vráťa 37, 9. Slíža 35, 10. Dave 28, 11. Nergros 25, 12. Kulda 24, 13. Myšák 22, 14. Adam 21, 15. Meci 19, 16. Radek W. 14, 17. Šemsi a Kaudy 13, 19. Marťas 12, 20. Johny a Bůša 10.
 
A pak to přijde: vyvrcholení DIAGNOSTIKY! Úkol pro favority, kteří zatím okupují „jen“ 4. a 5. místo, je jasný: dominovat člunkovému běhu. Tlak ustojí: Maty ho vyhraje, Šíša dobíhá třetí a rázem jsou na medailových pozicích za Šampim Davem, v člunku šestým. Skvěle soustředěný Skalič se sprintem pod 12 sekund drží jen bod za bronzem a dva za stříbrem. Nic není rozhodnuto!
 
Člunkový běh 4 x 10 metrů (6. ze 7. disciplín diagnostiky): 1.Maty 10,89, 2. Jára 11,11, 3. Šíša 11,18, 4. Matěj 11,48, 5. Kulda 11,57, 6. Dave 11,74, 7. Bůša (na boso!) 11,82, 8. Radek 11,95, 9. Nergros 11,97, 10. Skalič 11,98, 11. Kaudy 12,09, 12. Víťa 12,14, 13. Vráťa 12,21, 14. Marťas 12,26, 15. Meci 12,29, 16. Slíža 12,31, 17. Fíla 12,54, 18. Adam 12,68, 19. Myšák 13,03, 20. Johny 13,38, 21. Šemsi 13,77, Mety nenastoupil. 
 
Definitivní razítko na DIAGNOSTIKU dá tradičně dvoukolový míč do klidu, v němž se počítá ten lepší pokus. Což je obrovské štěstí pro Šíšu a Skaliče, kteří první kolo úplně pokazí: Skalič podklouzne a Šíša je dokonce po prvních pokusech úplně poslední. To Maty to vezme do kopaček hned a po 1. kole vede. Kluci jsou skvělí: loni stačilo 4,94 na první a 4,98 na druhé místo, letos to dá pod pět sekund hned osmička Tygříků.
 
Balvan ze srdce spadne ve druhém kole Šíšovi: balon zastavuje kopačkou ve vytýčeném čtverci vzdáleném 15 metrů od startu za 4,49 sekundy a jde na druhé místo. Těžký úkol pro Skaliče: zlepší se sice skoro o dvě sekundy, ale okamžitě ví, že to na obří medaili, o kterou celý týden tak skvěle dřel, nezíská a konečné čtvrté místo obrečí.
 
Šampion diagnostiky je jasný, i když je po prvním kole míče do klidu až na 14. místě. Jako pečeť na svou letošní dominaci ale Dave zastaví balon ve druhém pokusu za 4,27 sekundy a jde na první místo. Z toho ho už nesesadí ani vítěz všech míčů do klidu v tygřích dějinách Jára, ani po prvním kole vedoucí Maty. Diagnostika v Desné 2013 má krále, jak se patří: David ji ovládá s šestadvacetibodovým náskokem.
 
Míč do klidu (poslední disciplína diagnostiky): 1.Dave 4,27, 2. Maty 4,31, 3. Šíša 4,49, 4. Vráťa 4,66, 5. Jára 4,69, 6. Nergros 4,72, 7. Bůša 4,93, 8. Radek 4,98, 9. Matěj 5,01, 10. Adam 5,11, 11. Slíža 5,12, 12. Skalič 5,27, 13. Fíla 5,32, 14. Marťas 5,38, 15. Meci 5,44, 16. Šemsi 5,51, 17. Johny 5,56, 18. Víťa 5,63, 19. Kaudy 5,71, 20. Myšák 5,74, 21. Kulda 6,13.
 
KONEČNÉ POŘADÍ DIAGNOSTIKY:

desna-2013-diagnostika-copy.jpg

Úplným rozloučením s fantastickým areálem je štafeta sedmi týmů na 5 x 200 metrů. Na prvním úseku vypálí Maty, tak moc to chce natřít trenérskému mužstvu Anglie + Francie. To ale staví na rozjezd svého nejlepšího dvoustovkáře Davida, ten se za něj po startu zařadí, funí mu na záda 120 metrů a v rovince mu ukáže záda. Trenérská čest je zachráněna, výrazný náskok trenéři dál navyšují a běží si pro zlato.
 
Týmová štafeta: 1.Anglie + Francie, 2. Španělsko, 3. Itálie, 4. Uruguay, 5. Německo, 6. Brazílie, 7. Argentina.

 

Pozdní odpoledne patří hned dvouhodinovému nášupu ve vířivce, po večeři pak přichází rozlousknutí týmové soutěže. V kvízu se hraje hned o 29 bodů, protože k dvojité porci otázek přibývá ještě záludná tabulka, do níž mají kluci vyplnit všechny mistry světa – tedy to, co jsme do nich celý týden hustili a pravidelně s nimi opakovali. Všech 19 mistrů zvládne vepsat Uruguay a v kvízu zvítězí, vysoce nad 20 se dostane i Španělsko, třetí místo v královském superkvízu bere Argentina.
 
Pak už dojde na slavnostní okamžik: konečné vyhlášení našich dvou velkých soutěží DESETIBOJE a DIAGNOSTIKY a hurá na volnou zábavu!
 
 
 
 
 
#8 DEN: SOBOTA 17. SRPNA 2013
Závěrečný den má kromě balení a loučení v oficiálním programu poslední sadu diplomů a navrch šesti dortů za celotýdenní kolektivní snažení. V jakém pořadí si pro ně naši šampioni nastupují?
 
 
KONEČNÉ POŘADÍ TÝMŮ NA SOUSTŘEDĚNÍ:
1. Uruguay 149, 2. Itálie 114, 3. Německo 88, 4. Argentina 84, 5. Španělsko 82, 6. Brazílie 60, 7. Trenérský tým Anglie a Francie 59.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

All internet will be CRASHED with XEvil!?

(Mashaneile, 12. 12. 2017 20:46)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

XEvil will crash worldwide internet

(Mashaneile, 12. 12. 2017 20:20)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Podekovani trenerum

(milanbusek, 19. 8. 2013 10:36)

Kluci, moc vam za nase tygriky dekuju, nebylo to urcite jednoduche se o ne starat a vymyslet pro ne vsechny ty aktivity! Urcite jim to opet hodne dalo, uz ted se jiste vsichni tesi na pristi rok! Jeste jednou diky a u kopane zase brzy navidenou!

Skvělý týden

(Vráťa, 18. 8. 2013 12:45)

Nedá mě nepoděkovat všem zúčastněným, skvělým parťákům, jimiž David, Zdeněk a oba Tomášové jistě jsou, tak i úžasným klukům, kteří tvoří tygří partu. Bylo to s vámi opravdu skvělé.

Pro trenéry

(Miloš Kasal, 17. 8. 2013 21:15)

Velký dík za úžasný týden pro kluky.

pro skvělé trenéry

(Šlížkovi, 17. 8. 2013 13:12)

Děkujem za krásné soustředko spoustu fotek a že jste to s tygříkama vydrželi až do konce

pro trenéry

(Nejezchlebáci, 16. 8. 2013 23:54)

Nazdar kluci.Dík za celotejdenní makačku.Bylo to asi perný ohlídat všechny ty tygry.Zítra vám to už končí,tak si dejte dneska do zobáčku.Zasloužíte si to.Tak zdar.

pro trenéry

(weissici, 16. 8. 2013 21:55)

Pozdrav všem do Desné. Děkujeme za skvělé online reportáže a fotečky. Užijte si pořádně poslední večer a děkujeme za super soustředko.

Pro Davídka Kauckého

(Babička a děda z Boleslavi :-*, 16. 8. 2013 21:00)

Ahoj Davídku, dneska jsme četli, jak se tam máte. Jára, Míša a Pepča tě moc zdraví!! Jsi šikula a moc ti fandíme! medajle za třetí místo? No, to je naprosto báječný!!! Posíláme velikou pusinu od všech a těšíme se na tebe. pa a pusu děda, babička, Míša a Jára s Pepču :-* .... jo a máš doma překvápko :-) ...tak pa a dobrouky :-*

Pro Járu

(škodaci, 16. 8. 2013 20:23)

Ahoj Járo už se na tebe všichni těšíme uvidime se zítra

Dádovi

(děda Pepa, 16. 8. 2013 19:38)

Dádo, dokázal jsi fakt neuvěřitelné, zlato v diagnostice a stříbro v desetiboji, to je opravdu vrcholná forma. Přivez nám ty velké medaile alespoň ukázat. Už jsme Ti několikrát psali, jakou nám děláš radost a jak jsme na Tebe pyšní. Jste s tátou oba dva skvělí. Těšíme se, až se zítra uvidíme.

Čaues Fildo

(Nergrosovi, 16. 8. 2013 15:44)

No, ty si teda vážně tanečník, to koukáme! Vytrvalec v disku, dost dobrá přezdívka. :) Tak snad si užíváš poslední chvíle a zítra se na tebe moc těšíme. Měj se, papa.

Pro Marťase

(Mašani, 16. 8. 2013 13:39)

Ahoj Itale, tak koukáme jak pěkně makáš a jak Ti to jde. Jak Ti tam chutná a co sušenky, máš ? Fandíme Tobě a Itošce, tak si to tam ještě užij a zatím čau. Ondra a Tomáš

Videa

(Trenéři, 16. 8. 2013 13:11)

Do článku budou postupně přidávána všechna videa. Bohužel není v našich silách na YouTube nahrát videa tak rychle. Není tu tak rychlý internet. Rozhodně během týdne budou všechny v článku k zhlédnutí. Takže se určitě máte na co těšit (vířivka, koupačka v řece, nejlepší taneční kreace atd...). :)

tanečník večera Dave

(babička Dáňa, 16. 8. 2013 11:50)

No Dádo, to koukám! Ty a nejlepší tanečník večera. Přeci jenom máš něco po babičce. Ráda tancuji i teď a k tomu ještě "českou besedu" venku v horku na náměstí. Ale na diskotéce bych to rozhodně nedokázala tak, jak Ty. Čekám na konečné výsledky i když už to vím teď jak to dopadne. Závěru soustředění zdar!

Ahoj všem Italům!

(skaličovi, 16. 8. 2013 9:24)

Nejvíc samozřejmě Tobě, Fildo Skaliči!! Měla jsem strach, zda ten dlouhý běh po nemoci nebude na Tebe moc, ale Ty jsi prokázal,že jsi bojovník až do konce!!! A v týmech jste druzí, to je taky skvělé!! Toníkovi už je taky líp. Užijte si závěr soustředka a už se na tebe těšíme!! Čau mamka

pro Argentinu

(táta Mozga, 16. 8. 2013 8:27)

A hrrrrr na Německo, 5 bodíků smáznete jako nic. :-)

pro Johnyho

(táta Mozga, 16. 8. 2013 7:42)

A co je ten tanec židle - stůl?

Pro Baryšnikova (prosím trenéry o vysvětlení :))

(táta Mozga, 16. 8. 2013 7:40)

No teda Honzi, to jsem netušil, jakej v tobě dříme talent. Už jsem ti domluvil hodiny u mistra Harapese, takže tě stahuji z fotbalu a tvoji registračku posílám do SK Národní divadlo :-). Vůbec velká gratulace všem tygrům, dokázat po pěti kilometrovém běhu křepčit až do rána, to klobouk dolů. Jsem jen zvědavej, v kolik se dneska vyhrabete z pelíšků.

Soustředění

(Málek, 16. 8. 2013 7:38)

Děkuji za velmi povedené soustředění !
Vše bylo dobře zorganizováno a my jsme byly o všem informováni.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

následující »