Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. 8. 2014
BRAZILSKÉ MS OŽÍVÁ V DESNÉ
 
POPÁTÉ SE SOUSTŘEDKUJEME V SRDCI JIZERSKÝCH HOR 
 
 
VŠECHNY FOTKY ►►► ZDE A ZBYTEK ZDE
 

img_2834.jpg

Buďte zdrávi, sai! A rodičové, sourozenci, babičky, dědové, kamarádi a příznivci tygřího fotbalu samozřejmě také! Všechny vás moc a moc zdravíme z Jizerek, kde nás čekají dlouhé dny a příjemné (někdy pravda i strašidelné) noci. Naše už páté srpnové setkání na hřišti, v přírodě a v chatě u řeky za skokanskými můstky bývá pro většinu z nás tady tím nejkrásnějším z celých prázdnin. Tréninky, kvízy, nohejbalové turnaje, trampoška, diskoška, koupání v průzračné řece se pstruhy u bobří hráze, víceboje tradiční i ty méně vážné – je to tady zkrátka prima primisíma. Historicky páté letní soustředění se nese na vlně brazilské samby. Čtyři týdny po finále Německo-Argentina totiž zažívá Desná 2014 opáčko fotbalového světového šampionátu ve fotbale. Vyhraje skutečně Německo? Či snad Belgie? Francie? Nebo zlatě rozkvetou Tulipány? A co když bez domácího stresu napraví v Jizerkách zklamání fanoušků Brazilci? Nebo ukážou zlatou kličku James a jeho Kolumbie, nebo Messi v dresu Argentiny? Dozvíme se v sobotu 16. srpna. Tak račte vstoupit! Živá reportáž roste a bobtná den po dni. A to i díky vašim komentářům, kam nikoliv můžete, ale musíte, jak pravil sám velký Vr.-V.-D., posílat své vzkazy. Je to rozkaz přímo královský. A nezapomínejte: oko tygra vidí vše!! 
 

 
#1 DEN: SOBOTA 9. SRPNA 2013
Je něco před polednem, kdy se vpravdě v brazilském počasí řadíme do šiku při zahájení toho všeho tady v Desné. Úkol číslo 1 - rozdělit se do pokojů a vybrat si jména týmů – jsme zvládli skoro tak rychle, jak hodláme zítra běžet sprint na 100 metrů. A jaké že jsou výsledky, podle nichž dneškem počínaje mění své fanouškovské priority nejeden z rodičů?

 
Rozdělení do pokojů:

ARGENTINA
David BŮŠA Bušinský
Vítězslav VÍŤA Jindřich
David DRSOŇ Kaucký
 
BRAZÍLIE
Šems ŠEMSI Mejri
Honza JOHNY Mozga
Tomáš ROCKER Novotný
 
NĚMECKO
David ŠAMPI Šprincl
Honza (MINI)MECI Mecera
Vrtík MANEKÝN Polka
 
FRANCIE
Radek HAVRDA Havlíček
Adam TŮMIČ Tůma
Filip FIFINA Nejezchleba
Jarda ŠKOĎÁK Škoda
 
BELGIE
Martin MARŤAS Hošek
Tomáš PAVOUK Maršálek
Vojta NOVIC Urban
 
NIZOZEMSKO
Filip SKALIČ Skala
Honza K-L-D-T Kuliš
 David CHARVI Charvát
 
TRENÉŘI Z KOSTARIKY
 Vratislav VR.-V.-D.
Zdenda VELKÁ LAMA
 Tomáš VIDEO-MAKER
David VELKEJ ŠAMPI
Tomáš GRIL-MAN alias Kaudy st.
 
HOSTÉ Z KOLUMBIE
Julie MASÉRKA
Linda DI LILI
Michael TWIX
 
Po italském obědě „špagétos-ňamkos“ nám trenérská sqvadra Los Costa-Ricos dávají hodinku volna na rozkoukání, ale ve 14:00 už nás desenské zvony svolávají na první trénink – cesta lesem kolem můstků a pod jasnou oblohou je báječná, ve sportovní areálu, po němž se nám skoro rok tak moc stýskalo, jsme na půl třetí.
 
 
A než trenéři postaví první tréninkovou jednotku, rozjedeme první soutěž o diplomy, započítávanou do úplné novinky – 1. TYGŘÍ ŠVIHADLIÁDY. Je jí švihadlo pozadu: dva pokusy (dokud se švihadlo nezasekne), z nichž se počítá ten lepší. Úvodní klání celého soustředění zvládnou podle očekávání nejlepší švihadláři posledních let Šampi a Skalič, třetí místo ale trenérům vyrazí dech!
 
 
ŠVIHADLO POZADU (1. disciplína švihadliády): 1. Šampi 210 přeskoků vzad, 2. Skalič 94, 3. Pavouk 45, 4. Vrtík 37, 5. Marťas 36, 6. Johny 32, 7. Meci 27, 8. K-L-D-T a Šemsi 13, 10. Julie 12, 11. Havrda 11, 12. Fifina a Lili 10, 14. Víťa 7, 15. Tomáš a Tůmič 5, 17. Vojta 4, 18. Bůša 3.
 
Následujících 90 minut tréninku je parádních: rozjíždíme je dynamickým cvičením, pokračujeme útoky 1 na 1 a končíme zápasem ŽLUTÍ vs. ORANŽOVÍ. Je to bitva! Havrda posílá žluté do vedení, oranžoví otáčejí na 2:1, ale žlutí si berou vedení zpět. Chybí už jen pár sekund, když Fifina druhým zásahem vyrovnává na 3:3. Rozhodnout musejí penalty. Kopou všichni a díky Tomášovi, Vojtovi jdou žlutí do trháku 2:0, Meci snižuje, ale Havrda dává výhodu dvou proměněných penalt žlutým. Pak ale zamrznou a Víťa a Šemsi srovnávají. Musí rozhodnou poslední střela a… Skalič dává. Žlutí vítězí 4:3.
 
O diplomy (a dokonce i o medaile) se první den koná i první atletická disciplína startující nejprestižnější soutěž každého srpna v Desné – už V. ročník DESETIBOJE. Je jí tak jako na každém soustředění Cooper – tedy běh na dvanáct minut, rozdělený na běhy pro starší a mladší.
 
Běh desetiletých a mladších rozjede ve velkém stylu Tomáš Novotný, probíhá jako lídr prvním, druhým, třetím a čtvrtým kolem. Pak ale bere otěže závodu do svých tlapek Marťas Hošek a dobíhá si s přehledem pro zlato. Na stříbře běží od prvního do dvanáctého kola nejpříjemnější překvapení závodu Adam Tůma. A i když mele na konci z posledního, stříbro udrží. Nováček Vojta a zkušený Vrtík, který už nějakou tu medaili z Cooperu doma má, se totiž soustředí jen na boj o bronz. A urve ho překvapivě ve své první dvanáctiminutovce s Tygry Vojta - a hned první večer si tak dojde pro medaili.
 
COOPER (1. disciplína desetiboje) - MLADŠÍ: 1. Marťas 2560 metrů, 2. Tůmič 2490, 3. Vojta 2460, 4. Vrtík 2450, 5. Johny 2390, 6. Tomáš 2300, 7. Havrda 2270, 8. Pavouk 2160, 9. Šemsi 1915.
 
Když starší vidí skvělé součty mladších, rozjedou se do svého závodu ještě ostřeji, než sami zamýšleli, a tak je Desná 2014 svědkem nejrychlejšího Cooperu v dějinách. Šampi vede od první zatáčky do cíle a díky strojovému tempu překonává loňský rekordní výkon Metyho. A navíc vytáhne ke skvělým osobákem Víťu a Bůšu. Takhle se všichni tři, aniž by svedli jediný souboj, řadí na pomyslné stupně a stále navyšují náskok na ostatní až do času 12:00. Tahanici o brambory předvádí celou dobu oba Filipové, víc sil má na konci Skalič. Po boku starších běží i dvě mláďata z Kolumbie – a ukážou se v parádním světle. Pot a slzy? Dobrá tedy…
 
COOPER - STARŠÍ: 1. Šampi 2890 metrů, 2. Víťa 2795, 3. Bůša 2660, 4. Skalič 2380, 5. Fifina 2320, 6. Meci 2000, 7. K-L-D-T 1600. MLÁĎATA: 1. Míša 2220, 2. Lili 1940 metrů.
 
Cesta ze hřiště je hlavně pro ty nejlepší dost náročná, vždyť značí další dva kiláky navrch, ale zastávka ve VNM-marketu nejvážnější bolístky zahladí a komu je nevyhladí zcela, postará se o to šťavnaté maso s rýží. Hodinku volna po večeři využívá tygří blok 1 (Alexandros Makedonic) k čištění lesa od kopřiv a druhý (Přihrávkos po škváros) k fotbálku na hřišti u chaty, který nabírá prudké skóre pro tým útočící směrem k řece poté, co se k němu připojí sám velký Vr.-V-D.
 
Leč osmá večer klepe na dveře a přesně na 20:00 naplánovali trenéři poslední sportovní disciplínu dne, která otevírá „veselý pětiboj“ netradičních disciplín trenéra Vráti – HBITÉHO TYGRA. Stejně jako ve Mšeně jím je kačák, ale jeho vítěz je úplně jiný: stylem přišel – viděl – zvítězil ho ovládá hned první borec, který se staví na start. Marťas Hošek zahájí bitvu s valením míče časem 8,24 sekundy a ten už vůbec nikdo nepřekoná!
 
KAČÁK (1. disciplína hbitého tygra): 1. Marťas 8,24, 2. Šampi 8,76, 3. Pavouk 9,47, 4. Fifina 9,73, 5. Skalič 9,86, 6. K-L-D-T 11,51, 7. Johny 11,93, 8. Meci 13,38, 9. Tomáš 14,14, 10. Havrda 14,41, 11. Tůmič 14,56, 12. Lili 15,39, 13. Vojta 16,99, 14. Víťa 17,93, 15. Vrtík 18,76, 16. Šemsi 20,07, 17. Bůša 24,11.
 
Ale ani tohle ještě není konec. Úderem 20:45 zasedá sedm pokojů soustředka k psacím stolům, aby si to rozdaly o první body do soutěže týmů. Kvíz č. 1 je záludný, ale Tygři se nedají. Pořadí čtyř reprezentací z MS trefí všichni bez chybičky, v dalších otázkách už občas někdo ustřelí. To třeba když Tomáš Novotný přesvědčuje Brazilce, že tygr jako savec samozřejmě od narození „saje maso“. Potlesk si vyslouží i Francie, když bez váhání vystřelí, že nejlepší z kluků dnes v Cooper zvládl za 12 minut 5600 metrů! Hm, tak to šupaj z Desný rovnou na ME do Curychu!
 
Pak už patří klubovna vyhlášení tří dnešních disciplín, rozdání medailí a diplomů, včetně dvou speciálních: sami kluci si vybírají za hrdinu dne Skaliče, který rozhodl v penaltový rozstřel a trenéři oceňují titulem bojovník dne Havrdu. Ve 22:00 se zavírají za prvním dnem (skoro) všechny sprchy a tygří banda ulehá sbírat síly na den č. 2.
 
POŘADÍ TÝMŮ PO 1. DNU: 1. Německo a Kolumbie 9, 3. Belgie, Argentina a Nizozemsko 8, 6. Francie a Brazílie 7.

 

 

 

#2 DEN: NEDĚLE 10. SRPNA 2014
Tak takhle to má vypadat! Žádný bušení na stěny v šest ráno, chata Nuselská vstává ohleduplně a vzorně v 7:45. Tak akorát vyčistit tesáky a zasednout ke snídani. Na ní jasně vítězí lupínky a ten slavný nápoj, co „sají“ malí tygříci, takže na Costa-Ricos-Lovlos-Tatarakos zbývá hromada šunky i pár hrnků provoněné brazilské kávy (Brasileiros desejo-lhe muito sucesso.“ Říkáme díky, komentující desenské hlediště!)
 
Co platilo po včerejším zapeklitém kvízu, neplatí již po ranní bodovačce pokojů. Uklízet že je otrava? Pche! Argentina? Šest. Tulipány? Na remízku, jako na mistrovství, taky tak. Brasileiros? Seven. A belgické pušky – zrovna stejně. A Němci jakbysmet! A pak Francie… Tady koště a mop pleskaly o podlahu nejvíc, co kdy Desná viděla. A ty komínky Havrdy, Tůmiče a Fifi ve skříni…! N-E-S-K-U-T-E-Č-N-É. Trenéři se rozhodují poprvé v dějinách udělit 8 bodů, protože tohle zkrátka ještě neviděli!!! Bravo!!!! A ještě jednou: Bravisímo!!!!! Takže shrnuto, v prvním patře chaty vítězí v bodovačce úklidu Francie (… a co se děje v patře druhém na pokoji Kolumbie a hned čtyřech Kostariky se ani neptejte, ale manželky by prostě zíraly a v Kolumbii by se rozpadla dealerská drogová síť…).
 
 
 
Trénink – zase jdeme pěšky (proč tu letos máme tolik aut? „Ty si strčte někam, my chceme natahovat do nosánků vůni lesa,“ hlasují Tygři) – startuje se zpožděním: místo správci areálu nahlášených 9:45,00 píská jeho výsost Vratislav-pátý-desenský až v 9:46,38 (zítra to napravíme!). Tedy pozdě, zato svižně. Čeká nás totiž klasika každého soustředění: individuální švihadlo. V něm může každý skákat jak chce (popředu, střídnonož, s meziskokem, zkrátka, dokud to nožička nepokazí). První kolo patří dvěma Filipům a Víťovi (Skalič 261, Fifina 250, Víťa 177). Ve druhém ale předvede famózní zlepšení nepovedeného 1. kola Johny (160) a ukáže tím cestu Vrtíkovi (ze 163 na 310!), ale nejen jemu. Vr.-V.-D sice rozmlouvá druhé kolo Šampimu, jemuž za včerejší úprk Cooperem „poděkovala“ pata, kvůli níž odskákal první kolo na jedné noze, ale Dave rady neuposlechne a navzdory trpícímu výrazu ve tváři se jeho švihadloměr zastaví na číslovce 364.
INDIVIDUÁLNÍ ŠVIHADLO (2. disciplína švihadliády a zároveň úvodní díl diagnostiky): 1. Šampi 364 přeskoků, 2. Vráťa 310, 3. Skalič 261, 4. Fifina 250, 5. Víťa 177, 6. Johny 160, 7. Marťas 122, 8. Tůmič 97, 9. K-L-D-T 79, 10. Julie 69, 11. Šemsi 68, 12. Havrda 57, 13. Charvi 56, 14. Bůša 41, 15. Meci 39, 16. Pavouk a Lili 34, 18. Vojta 31, 19. Tomáš 28.
 
Rozpis fotbalového tréninku sice zní na 90 minut, ale znáte KRÁLE… Ukončuje ho ve 12:07, tedy  se sakra velkým nastavením. Může za to samozřejmě odveta ŽLUTÍ vs. ORANŽOVÍ, která následuje po úžasných sprintech kužel-kužel-kužel a nekonečné střelbě na dvojici brankářů (Šemsi a…? Tipněte si)  - levou, pravou, s narážečkou, bez ní. Velkému Vr.-V.-D. jde tolik o vítězství včera smolně poražených oranžád tolik, že za stavu 2:0 pro žluté přechází z trenérského prostoru na hrací plochu, leč platné to není nic. Žlutí vítězí 5:1 a hlavní trenér Jizerských hor musí oběhnou tři trestná kola (… kolem středového kruhu).
 
Start odpoledne patří atletickému oválu. DESETIBOJ se rozrůstá o další dvě disciplíny. Pohled na Bůšovu krvavou stopu na patě, kde mu chybí 1 cm3 kůže, a Šampiho odraženou kost na stejném místě složitého dětského těla, nevěstí pro favority sprintu nic dobrého. Ale kousnou se oba neskutečně. Bůša celý fotbalový trénink absolvuje naboso, avšak na sprint krvavou patu dokáže schovat do bot a soupeřům prvního rozběhu – Víťovi, Kuldovi a Skaličovi – ukazuje záda. Šampi ve druhém běhu finišuje se slzami ve tváři, i tak ale naděluje druhému v cíli tři sekundy – na Bůšu to ani tak nestačí. Ve třetím běhu šokuje naprosto metalovou stovkou Tomáš „Rocker“ Novotný a pohled na stopky vyráží trenérům dech: 17,89! Běh Francouzů má od startu pod kontrolou Havrda a ten belgický zase Marťas, který si evidentně přivezl do Desné atletickou formu jako řemen – 17,42. Souboj o druhé (a celkově deváté) místo musí mezi Vojtou a Pavoukem rozhodnout na šachovnici až zastavované video: Pavouk má v cíli dřív nohu, ale Vojta tělo – a to v desetiboji rozhoduje. Rovnou z auta na tartan nastupuje jednodenní opozdilec z Alp Charvi a rovnou ukazuje, že mu hory svědčí: časem 17,54 se řadí do nejlepší pětky. Tak tomu se říká vystoupení z auta pravou nohou!
 
SPRINT NA 100 METRŮ (2. disciplína desetiboje): 1. Bůša 16,36, 2. Šampi 16,79, 3. Víťa 16,95, 4. Marťas 17,42, 5. Charvi 17,54, 6. Havrda 17,72, 7. Tomáš 17,89, 8. K-L-D-T 17,92, 9. Vojta 17,99, 10. Pavouk 18,01, 11. Šemsi 18,47, 12. Skalič 18,48, 13. Tůmič 18,67, 14. Johny 18,96, 15. Meci 19,71, 16. Fifina 19,88, 17. Vrtík 20,44, 18. Lili 21,14, 19. Míša 21,31.
 
Teploměr sice ukazuje i tady v horách už třicet a něco stupňů, ale borci z Klubu Tygrů musí podle nekompromisního rozpisu desetiboje ještě na skok do dálky. Únava z už třech hodinách sportu na slunci je znát, takže osobáky se dneska nekonají – vítězí bojovnost a holt ta stará ošidnost dálky: třeba oba favorizovaní Davidové dolétnou hned dvakrát za 350 cm, leč s přešlapem. Ten pořádně prověří psychiku i zatím v Desné 2014 fantasticky závodícího Martina Hoška: první pokus – přešlap. Druhý pokus – přešlap. Marťas je rozklepaný (… „ale tím myslím rozklepaný strašně,“ líčí v 17:47 při doplnění tiskové zprávy během nohejbolového turnaje, v němž podává jak Djoker v nejlepší formě), protože ví, že třetí chyba znamená poslední místo ve skoku a tím konec medailových nadějí skvěle rozjetého desetiboje. Martin se ale napotřetí zachrání a spadne mu ze srdce prý největší balvan tohoto roku. Skvělá zlepšení předvádí na závěr poslední dnešní atletické disciplíny Charvi s Havrdou, nakonec se ale opakuje situace ze včerejšího kačáku. Vítězným je hned ten první z celkem 57 skoků celé soutěže – 347 cm Šampiho.
 
SKOK DALEKÝ (3. disciplína desetiboje): 1. Šampi 347 centimetrů, 2. Víťa 341, 3. Bůša 340, 4. Charvi 339, 5. Havrda 335, 6. Tůmič 335, 7. Marťas 333, 8. K-L-D-T 325, 9. Skalič 302, 10. Johny 301, 11. Pavouk 297, 12. Vojta 295, 13. Šemsi 294, 14. Vrtík 288, 15. Fifina 279, 16. Meci 269, 17. Tomáš 268, 18. Lili 244, 19. Míša 214. Při rovnosti rozhodl lepší druhý pokus.
 
Musí to znít asi neuvěřitelně, ale nakonec nikomu po tom všem nevadí, že po více než třech hodinách sportu jak v Amazonii musí absolvovat ještě dva a něco kilometrů do kopce na oběd. 13:30 je meta, jíž Tygříci na chvostu pěškohada dosahují tak tak, ale steak s těstovinami a omáčkou, v níž vůni hub objeví jen kompletní tým Francie, jsou cítit i 348 metrů od chaty („Tam u tý zahrádky, co loni na bojovce spadl na cestu v 1:45 ráno kamen jako prase,“ vysvětluje Bůša).
 
Odpolední klid se pro dnešek vypouští, pod pražícími paprsky slunce volá totiž ledová tříšť řeky Desné. Byla lepší Bůšova rybička pod sedmou vlnou? Charviho a Marťasovo tření se se pstruhy? Fifiny, Havrdův a Tůmičův trojpotápník pod francouzskou trikolórou: Nebo Rockerův skok ze šutru číslo 13? Těžko rozhodnout. Za dovádění v řece body výjimečně udělovat nebudeme: každý by měl aspoň jeden. S protokolem. Bez něho. Jistě. Jednoznačně. Bez debat. Škoda že video-maker chyběl.
 
Zrovinka ve chvíli, kdy kostarický organizační tým dokreslí čáry a napne síť na nohejbalovým hřištěm u bublající řeky, přiženou se do Desné hromy a slejvák jako krávy, ale naštěstí to trvá jen dvanáct minut, takže škvára veškeré tekutiny vysaje a může začít 1. MISTROVSTVÍ SVĚTA V NOHEJBALE.
 
Od 1. kola jsou to bitvy jako řemen, favorizovaná Francie ztrácí set hned na začátku, takže kdo se nakonec (skoro jistě až zítra) stane vítězem velkolepého turnaje, vám teď nemůžeme ani naznačit, aniž bychom chtěli (a navíc ještě nechceme). Ale pár výsledků by tady bylo: Argentina – Francie 1:2, Nizozemsko – Brazílie 2:1, Belgie – Německo 2:1. Čili na dva sety se to uhrát nedá.
 
I když právě teď...?
 
Desná – 10/8/2014 (22:30) – blesková zpráva!!! Nohejbalový turnaj ukončujeme za tmy v devět večer! Vážně mazec a jeden šok za druhým: co třeba první set favoritů z Francie (už docela dost machrují, hlavně ty, Fifi, viď) a jejich totální průšvih – 0:12 s Holandskem? Jakože vážně? V.Á.Ž.N.Ě.
 
Ale Tygříci kupodivu z posledních sil nemelou, což je dokonale vidět ve večerní vystoupení, když si ti, co nechali nově rozdané (krásné!) bejzbolky kdesi u přehrady a u hřiště, musejí předvést vystoupení pro vykoupení. Někteří volí básnické (Tůmič, Havrda, Fifina), jiní rockerské („Když se u nás chlapi poperou“ – Tomáš N.) či anekdoty-vyprávěcí („Jedna byla tlustá, druhá blbá a třetí taky učitelka“ – Šampiho to prý učil děda… hm, učitel).
 
Pak už je tu čas pro druhý desenský kvíz. Zamotaný moc – a navíc když mnozí vylepšují odpovědi neskutečným malovaným doprovodem (brzy ve fotogalerii). A ty odpovědi!
 
Podle K-L-D-T zjistila počátky tragédie roku 1916 jakási Lili (taková možnost nenalezena ani pod a, ani pod b, ani v c – takže asi sexuální delfíní záhada). No a i odpověď jakéhosi F. S. z Nizozemska, že na fotce (evidentně Vratislav-pátý-desenský) se vynachází za „d) Filip Skala“, nemožno uznati.
 
Rychlý postřeh trenérů: Druhý den a někteří se tu rozjíždějí opravdu neskutečně! „A zrovna Skalič se letos cítí v Desné vskutku komfortně,“ utrousí u velké bitvy stolního fotbalu Vr.-V.-D. (2:1 pro Lamu staršího, i když dostal od KRÁLE kanára 0:10).
 
Týmové body jsou zatím komplikované, ale všichni víme, kde se soutěž pokojů vždycky rozhoduje (…že desenský čaroději pod sedmým kamenem). Nicméně zatím:
 
POŘADÍ TÝMŮ PO 2. DNU:  1. Kolumbie 29, 2. Německo 26, 3. Francie 25, 4. Belgie 24, 5. Argentina 23, 6. Brazílie 22, 7. Nizozemsko 20, 8. Kostarika 16.
 
 
 
 
 
#3 DEN: PONDĚLÍ 11. SRPNA 2014
 
Jestli v Neratovicích lije, tak vězte, že tady je to „sehr-gut,“ jak říkají Němci – spolu s Argentinou a Kolumbií vítězové dnešní bodovačky pokojů: 9 bodů, to je síla. Ale zcela zasloužená. Rozdíly v úklidu jsou totiž dneska obrovské – třeba Belgie dosáhne na šest a Holanďané jen na čtyři bodíky (Charvi, Charvi...) Ale oni si to k večeru Tulipány v nohejbalovém turnaji vynahradí, že?
 
Kolem desáté v Desné lehce mží, ale na tréninku, posunutém do času 10:50-13:20, ani to ne. Bohové při nás stojí a mraky nic na plochy sportovního areálu nepouštějí. Všichni říkáme díky!
 
Pro dnešek začínáme na oválu, a sice adrenalinovým sprintem se švihadlem. Je to parádní vystoupení, které dlouho vede Skalič, nakonec se před něj těsně nacpe Víťa. Na stupně vítězů je ale nakonec nutné běžet pod osm sekund. To zvládne jako první Pavouk, ale vede jen chviličku, protože Šampi snad má opravdu ve švihadle motůrek: dráhu proletí pod sedm sekund. „Co to bylo? Raketa?“ žasne Bůša, jemuž trvá stejná trať skoro šestnáct vteřin. Výsledky na stupních se nakonec změní z dost nečekané strany. Kulda, Lama a dokonce i Delfín a Tlama se dneska evidentně probudili do skvělého dne – a šup! Ve švihadle je z toho stříbro.
 
SPRINT SE ŠVIHADLEM (2. disciplína hbitého tygra a 3. disciplína švihadliády): 1. Šampi 6,91 sekundy, 2. K-L-D-T 7,48, 3. Pavouk 7,94, 4. Víťa 8,21, 5. Skalič 8,29, 6. Vrtík 8,72, 7. Tůmič 8,98, 8. Julie 9,17, 9. Marťas 9,31, 10. Fifina 9,33, 11. Havrda 9,63, 12. Charvi 9,87, 13. Šemsi 9,96, 14. Meci 10,29, 15. Johny 10,64, 16. Lili 12,17, 17. Tomáš 12,49, 18. Kaudy 12,59, 19. Vojta 14,67, 20. Bůša 15,47.
 
A když už je tartan tak hezky zahřátý, jdeme rovnou na nejkrvavější disciplínu DESETIBOJE „nejdelší sprint a zároveň nejkratší vytrvalost, v níž je úplně nejzásadnější rozvrhnout si závod v hlavě: kdo začne pomalu, už to nedožene, kdo to napálí moc, vykysne,“ radí na startu trenér Vr.-V.-D kompletní dvacítce desetibojařů, neb už je tu s námi i Kaudy. Přepálené první kolo se nakonec opravdu krutě vymstí Charvimu, Tomášovi a Vojtovi a do cíle sotva dolezou. To Bůša začne pomaleji, než by se slušelo, ale druhé kolo proletí jasně nejrychleji a o pouhých 0,25 sekundy poráží Šampiho. „Jó!“ řve zvesela. Vítěz je ale nakonec úplně jinde. Ze švihadla nabuzený Kulda vystřelí kvapně do prvního kola a pranic nesleví ani ve druhém a oba Davidy poráží o tři sekundy!
 
 
BĚH NA 400 METRŮ (4. disciplína desetiboje): 1. K-L-D-T 1:22,97, 2. Bůša 1:25,91, 3. Šampi 1:26,16, 4. Víťa 1:26,79, 5. Šemsi 1:27,92, 6. Marťas 1:28,21, 7. Havrda 1:28,43, 8. Kaudy 1:29,82, 9. Tůmič 1:29,91, 10. Johny 1:29,93, 11. Fifina 1:31,36, 12. Skalič 1:31,85, 13. Pavouk 1:36,69, 14. Vrtík 1:37,25, 15. Charvi 1:39,05, 16. Tomáš 1:42,13, 17. Vojta 1:42,59, 18. Míša 1:47,30, 19. Lili 1:52,63, 20. Meci nedokončil.
 
A co to znamená v součtu jubilejního pátého desetiboje? Po čtyřech disciplínách už docela výrazně utíká zbytku pole zkušená trojice Šampi, Bůša a Víťa, které se s desetibodovou ztrátou drží ještě medailovými ambicemi našlápnutý Marťas, následovaný dvojkou mladých pušek Havrdou a Tůmičem. Ti jdou svůj první desetiboj v životě zatím s velkou parádou. Na sedmé místo vykoplo vítězství na čtvrtce Kuldu, za ním jsou na stejných bodech srovnaní Charvi, Kaudy, Johny a Skalič. Bude to ještě pořádná bitva!
 
Fotbalový trénink startujeme vybíjenou trenéři vs. kluci a je to taková švanda, že ji musíme ještě třikrát zopakovat. „Ještě, ještě,“ skandují totiž všichni Tygři.
 
 
Největší část jednotky pak věnujeme přihrávkám v běhu do nohy: zprvu to drhne, po půlhodince už je to fajn. Závěr patří samozřejmě zápasu ŽLUTÍ vs. ORANŽOVÍ – opět vítězí žlutí, tentokrát hlavně díky hattricku Charviho 3:1.
 
Program dne nemohli matadoři z Kostariky naplánovat líp: sotva dorazíme na chatu, podává se pozdní oběd a jen co vyhlásí Los CostaRicos polední klid, začne lejt jak z konve. Parádní to příležitost si doopravdy odpočinout, abychom byli silní na tradiční, ale pořád stejně tvrdou disciplínu diagnostiky: leh-sedy na dvě minuty.
 
O zlatu je rozhodnuto hned po startu: Šampi kmitá před obličejem „Jeho Výsosti“ Vratislava V. Desenského tak, že stovková hranice padá už patnáct sekund před koncem a poslední dvě vteřiny už ani dlouhodobý lídr tabulek nevyužije.
 
Ostatní tím Šampi nabudí k vodopádu boření osobních rekordů: Fifinka svých jarních 63 sedlehů z odznaku OVOV vylepšuje na 96 a jako druhý z Tygrů v dějinách klepe na dveře stovkové mety. Medaili dlouho drží Tůmič, který se zlepšuje z jarních 47 na desenských 75 lehsedů, nakonec skončí na bramborech: Filda Skalič moc dobře ví, co znamená tahle disciplína v součtech jeho oblíbené diagnostiky, a rovnou osmdesátkou a parádním úsměvem slaví večerní stupně vítězů. „To je vono,“ září oba Filipové svorně.
 
 
SEDLEHY (2. disciplína diagnostiky): 1. Šampi 110 lehsedů, 2. Fifinka 96, 3. Skalič 80, 4. Tůmič 75, 5. Marťas 74, 6. Meci 72, 7. Johny 70, 8. Kaudy 69, 9. Havrda 65, 10. Pavouk 64, 11. Vojta 63, 12. Vrtík 62, 13. K-L-D-T 53, 14. Víťa 52, 15. Lili 49, 16. Tomáš 45, 17. Bůša a Charvi 40, 18. Šemsi 39, 19. Míša 7.
 
Mezitím už dokonale vyschne povrch nohejbalového areálu, takže se můžeme pustit do dalších mačů 1. MISTROVSTVÍ SVĚTA V NOHEJBALE. Dějou se věci, že publikum žasne. Třeba Němci dostanou od Argentiny na frak 2:12, ale ve druhém setu hrají jak Bohové a vítězí 12:1. Ve třetím už vedou 9:6, ale milovníci tanga a steaků otáčí na 9:12. V beneluxském derby pak Nizozemci, kteří po včerejšku nocovali v čele turnaje se skóre setů 6:1, smetou Belgičany 2:0 a už čtyři zápasy před koncem ví, že skončí zlatí. A Kulda, Charvi a Skalič se mohou zbláznit radostí.
 
Závěrečné zápasy řeší už jen jednu důležitou otázku: kdo vezme stříbro? Chvíli to vypadá na výhru Belgie, Kohouti ale otáčejí ve vzájemném zápase na 2:1 a zakokrhají stříbrnou marseillésu. Belgičané jsou zdrcení, Vojta a Marťas brečí jako želvy, asi netuší, že právě uhraný set jim přináší bronz. Jihoameričané už pak hrají jen o brambory, což má zvláštní příchuť pro Víťu: dopoledne čtvrtý na švihadle, pak na čtyřstovce a po výhře nad Brazilci 2:0 teď i s Argentinou v nohecu. „To je život. Diplomů už mám za dva dny jak nikdy dřív,“ nebere dnešní den ani trochu tragicky Víťa a pomalu začíná chystat pěvecké vystoupení na večerní vyhlašování.
 
 
To začíná hned po konci nohejbalového šampionátu. Sedmička hříšníků si za nepozornost na tréninku musí nachystat píseň a volí rockovou verzi Prší, prší – v dohledné době ji najdete na videu.
 
Šou tím ale nekončí. Spousta chlapců opět pozapomněla na různých sportovištích nově rozdané bejzbolky: Tůmič si ji vybojuje zpátky pěveckým nářezem od Kabátů, Johny dlouhým vtipem o Držhubovi a Skalič přisprostlou verzí písně „Ty, vole, prší, prší, jen se leje.“
 
Závěr dne patří kvízu. (Šmankote, Brazílie: fotbalové mistrovství Afriky v Austrálii...? Ach, Belgie – železnici do Desné se říká zubačka, protože se všichni cestující modlí, aby pro ně nepřišla Zubatá?).
 
A poslední společné minuty věnujeme už jen vyhlášení medailistů tří dnešních disciplín a udílení již třetích speciálních cen. Titul BOJOVNÍK DNE získává po Mecim (neděle) Šemsi za svůj fantastický výkon na čtyřstovce. Za hrdiNU dne si pak sami kluci zvolí Lindu Di Lili za její představení v odpoledním klání v sedlezích. „Byla neuvěřitelná. Dávám ji titul,“ říká ještě během soutěže vyhlášený hrdina druhého dne Charvi. A přidá se k němu ještě trojice dalších, na což ostatní (v hlasování kluků už sice nefiguruje tak jako včera kuchař a servírka, ale zato Zdenda Velká Lama…) ve svých součtech nedosáhnou, i když Fifinka coby nejlepší hráč nohejbalového turnaje také u svých kamarádů sbírá pěkné body.
 
Je 23:10, celá chata spí, včetně trenérů Vráti, Tomáše, Kuldy a autor těchto řádků jde taky do hajan. Pařit se bude… jindy.
 
Dobrou noc.
 
VÝSLEDKY 1. NOHEJBALOVÉHO TURNAJE:1. Nizozemsko 10, 2.Francie 8, 3. Belgie 7, 4. Argentina 6, 5. Brazílie 5, 6. Německo 3,
 
POŘADÍ TÝMŮ PO 3. DNU:  1. Francie 44, 2. Německo 43, 3. Argentina 42, 4. Belgie 40, 5. Kolumbie 38, 6. Nizozemsko 36, 7. Brazílie 35, 8. Kostarika 33.
 
 

 

#4 DEN: ÚTERÝ 12. SRPNA 2014
 
Prožili jsme nejkrásnější den soustředka. J.E.D.N.O.Z.N.A.Č.N.Ě!!!
 
Svítí sluníčko, koupeme se v řece, zvládneme čtyři disciplíny – jednu dramatičtější než druhou – odehrajeme super finále mezi včerejším vítězem MS „NOHEC“ Holandskem a trenérským týmem Kostariky, dáme téměř čtyři hodiny tréninku ve sportovním areálu a ještě stihneme rozjet turnaj dvojic.
 
A to nikdo ještě neví, co se stane v noci!
 
Den po skvělé snídani začíná samozřejmě bodovačkou úklidu, a to co se děje na pokojích Francie a Kolumbie je vážně šok. Mláďata vyžehlí svůj příbytek v patře neskutečně (vybalili si tady vůbec věci?) a ještě si na stěnu vylepí výkresy, které mapují uplynulé dny soustředka. A navrch svůj znak vylepší o báseň:
Míša, Linda, Julie:
To je Kolumbie!
 
No a Francie? Komínky jak na jisté věži v Paříži, diplomy vylepené i s medailemi na zdi (!!!), trenérská rada chce jednoznačně udělit žolíka v podobě 10 bodů, ale když dá klukům vybrat, kolik by si dali, zvolí 9. Ach jo… Brazilci si o takových bodech mohou nechat jen zdát a dnes největší čuníci (a karbaníci) z Belgie, darmo mluvit.
 
Nejlépe ze všech dnů dnes tak uklidí Kostarika. U Toma je to dokonalost sama, Lama starší snad taky ještě nevybalila, král si hraje svou každodenní hru „každý bod beru“ a David st. ho taky uprosí. „Ale za co bychom mu ho dali? Že se dá projít bez ohrožení života k zadní posteli k diplomům? To asi ne. Ale má v chatě ze všech jednoznačně nejlépe vyvětráno. Zavřel ty okna vůbec někdy? Vždyť tu má jak v lednici“ diví se bodující Tygři.
 
Den ve sportovním areálu začínáme v 9:50 kombinovaným švihadlem, tedy známou disciplínou z odznaku OVOV, kdy kluci bez přerušení skáčou půl minuty pozadu, stejný čas popředu, pak třicet sekund vajíčkem a nakonec do času 2:00 střídavě levá pravá noha. Hned první pokud Skaliče (270) je bombastický a jako správný sportovec půjčuje Filda své dokonalé modré náčiní Šampimu, který to své oranžové ve svém batohu nenašel, ale i s výpůjčkou namaže 289. O bronz bojují tvrdě Vrtík a Víťa - a „smolař“ vyznávající číslo 13 na dresu je (stejně jako včera hned třikrát) je zase čtvrtý. Ale jeho nejslavnější chvíle v Desné ještě dneska přijde. A už brzo!
KOMBINOVANÉ ŠVIHADLO (4. disciplína švihadliády i diagnostiky): 1. Šampi 289, 2. Skalič 270, 3. Vrtík 186, 4. Víťa 178, 5. Julie 154, 6. Johny 144, 7. Marťas 136, 8. Lili 119, 9. Charvi 118, 10. Fifina 109, 11. Kaudy 104, 12. K-L-D-T 99, 13. Pavouk 93, 14. Havrda a Šemsi 86, 16. Meci 84, 17. Tůmič 81, 18. Bůša 70, 19. Tomáš 43, 20. Vojta 36.
 
 
Největší část tréninkové jednotky dnes opět věnujeme přihrávkám v nejrůznějších variacích a zvlášť ty v osmičkách dvojic, kdy kluci musí s výměnou stran střídat levou a pravou nohu, krále Vratislava unesou. „Dneska jste kluci prostě úplně skvělí!“ chválí.
 
To potvrdí i zápas ŽLUTÍ vs. ORANŽOVÍ – jednoznačně nejhezčí za celou Desnou. Žlutí (vítězové duelu ze soboty, neděle i pondělí) díky šíbě Vrtíka zase vedou 1:0, ale Víťa půl minuty před koncem půle vyrovnává a ve druhé oranžoví konečně prodají svůj um – 3:1 pro Pomeranče. Konečně!
 
Když už máme kopačky a slunce taky svítí jak na Kanárech, pouštíme se do třetí z pěti disciplín HBITÉHO TYGŘÍKA. Nožičky na metry mají jasného vládce ve Filipu Skalovi. Ale trenérům se moc líbí i představení Víti, který sice hned na prvním metru tak tak vybere balon, ale pak kráčí nataženým pásmem až, až… no daleko, takže překoná nejen Vrtíka, ale i Havrdu. Tahle čtyřka však předvedla vážně skvělý výkon!
NOŽIČKY NA METRY (3. disciplína hbitého tygra): 1. Skalič 47,3 metru, 2. Víťa 33,8, 3. Havrda 20,3, 4. Vrtík 19,4, 5. Pavouk 17,8, 6. Meci 16,1, 7. Charvi 15,3, 8. Marťas 13,2, 9. Tůmič 11,3, 10. K-L-D-T 9,6, 11. Fifina 8,7, 12. Šampi 5,9, 13. Johny 5,7, 14. Bůša 5,6, 15. Kaudy 5,5, 16. Šemsi 5,3, 17. Tomáš „Rocker“ 4,9, 18. Vojta a Lili 4,0 metru.
 
A co to znamená v součtu? Hbitého tygříka po tří z pěti disciplín vedou s 11 body společně Skalič a Pavouk. Soupeři jim ale dýchají na záda a žabák s tygřím parkúrem v dalších dnech mohou ještě všechno zvrátit.
 
Čas polední (oběd je objednán znovu na 13:30) věnujeme ATLETICE. A to co se děje v její páté disciplíně, která završuje první poločas DESETIBOJE, bere dech. Soutěž v trojskoku byla už loni ozdobou soustředka – a věci, co se přinese letos, jsou úplně (nej)lepšejší!
 
Mazec jak tři prdy otevírá neskutečnými 615 centimetry Kaudy a vede až do posledních dvou pokusů 1. kola: Bůšových 621 a Šampiho 626 cm. Ve druhém kole se Kaudy lepší na 628 cm, jde do čela, ale kdo si myslí, že takový výkon by mohl stačit na medaili, moc se plete! Na 604 se lepší Víťa, na 624 Bůša a na 645 Šampi. Jenže, baže: třetí kolo všechno publiku desetkrát vynahradí! Kaudy nejprve letí na 637, po dvou šlamastikách konečně trefí třetí trojskok Marťas (626) a Skalič – ten přistává dokonce na 637 centimetrech a je na medaili. Víťa mu jí nesebere, ač se zlepšuje na 609. Před prknem stojí poslední dva hrdinové, kteří připraví Desné opravdu finále všech šedesáti skoků jako hrom! Bůša figuruje se svými zprvu stříbrnými 624 cm najednou až na nemedailovém čtvrtém místě. Poslední pokus – skvělý let na 655 cm a taky na 1. místo! Zbývá poslední skok: David, který právě po výhře v trojskoku nad Metym, Matym a dalšími loni přišel k přezdívce „Šampi(on)“ je s osobákem 645 cm najednou druhý. Do posledního pokusu se rozeběhne jak Blain cestou do Topeky a stadion žasne: 680 centimetrů! „Kdybych nezískal žádnou jinou disciplínu, tak trojskok jsem chtěl vyhrát strašně moc!“ raduje se. Trojskok tudíž ovládají tři Davidové. Bronzový Kaudy tím skáče už na šesté místo celého desetiboje, ač neběžel Cooper, kde by jistě patřil do čtyřky nejlepších. A Skalič, který ztratil 3. místo jen horším druhým pokusem, na osmé. Zklamáním končí pátá disciplína pro Tůmiče, ve vyrovnané konkurenci desetiboje padá ze šesté příčky až do druhé desítky. „Ale v nížce se vrátím zpět!“ slibuje.
TROJSKOK (5. disciplína desetiboje): 1. Šampi 680 centimetrů, 2. Bůša 655, 3. Kaudy 637, 4. Skalič 637, 5. Marťas 626, 6. Víťa 609, 7. Šemsi 599, 8. Charvi 589, 9. Tomáš „Rocker“ 589, 10. Vrtík 583, 11. K-L-D-T 572, 12. Johny 571, 13. Havrda 510, 14. Vojta 507, 15. Fifina 496, 16. Meci 495, 17. Pavouk 491, 18. Lili 463, 19. Tůmič 452, 20. Míša 301. Při rovnosti rozhodl lepší druhý pokus.
 
Ani trojskok ale v dnešním našlapaném dni neznamená konec. I když je už 13 hodin a 13 minut, musíme na dvoustovku. První rozběh vyhrává s přehledem Marťas, ač ho Pavouk zablokuje před poslední zatáčkou tak, že se Martin téměř zastaví. Druhý běh způsobí šok! Johny nasadí pekelné tempo, všichni tuší, že Šemsi i Rocker musí jít ve finiši před něj, ale Mozgič je i na pásce první. Ve třetím běhu se hraje o zlato a bronz. Víťa nasadí hned od startu, Bůša mu nechá příliš velký náskok – a už ho nedožene. Bůšův finiš však Víťa cítí v zádech, a tak žene nejlepší rovinku svého života. Na jeho 34,53 nedokáže odpovědět nikdo. I když Havrda smete zbytek Kohoutů. Ač Kulda přes pomalý rozjezd přejede Charviho a Skaliče. Navzdory čtyřem sekundám, o něž utíká zbytku pole posledního běhu Šampi.
SPRINT NA 200 METRŮ (6. disciplína desetiboje): 1. Víťa 34,53, 2. Bůša 35,01, 3. Šampi 35,49, 4. K-L-D-T 36,81, 5. Marťas 36,97, 6. Kaudy 37,01, 7. Johny 37,58, 8. Havrda 37,73, 9. Šemsi 38,13, 10. Pavouk 38,39, 11. Charvi 39,02, 12. Tůmič 39,08, 13. Vrtík 39,29, 14. Skalič 40,27, 15. Fifina 40,64, 16. Tomáš „Rocker“ 43,62, 17. Lili 45,27, 18. Vojta 45,48, 19. Míša 46,45, 20. Meci 47,57.
 
Hned po obědě, kdy slunce září nad řekou, takže kluci se svlékají do plavek, se scházíme u losovacího aktivu: do tří skupin je nutné rozdělit devět celků NOHEJBALOVÉHO TURNAJE DVOJIC, které si sestaví (a pojmenují) sami kluci. Pak hodinka volna a jdeme do toho. Devět zápasů zabere čas až do večeře a pořadí základních skupin sčítaných dohromady dopadne takto:
 
NOHEC PO ZÁKLADNÍ ČÁSTI: 1. Ej-Kej Lamy +30 míčů, 2. Kokosy +25, 3. Prcci +16, 4. Držhuba +1, 5. I. P. Maš -6, 6. Lamky z jamky -8, 7. Rohlíci -8 (méně získaných míčů), 8. WC Nekopnem si -14, 9. FC Ňaňaňaňa -23.
 
Po večeři (rizoto si přidá 47 % Tygříků) nastane konečně bitva o superpohár, tedy zápas nejlepších nohejbalistů světa z Kostariky a vítězů včerejšího turnaje kluků.
 
 
Začátek je pro osazenstvo chaty fandící nepokrytě Tulipánům skvostný: když se Kulda starší a sám Král střídají (vždy po deseti bodech) s druhou dvojkou trenérů, vedou Skalič, Charvi a K-L-D-T 7:3. Pak ale Foto-videomaker, s.r.o. a Šampi starší otáčejí devíti body v řadě - a první set je v držení „Týmos Pivos Skaličos Sud Naraženos“.
 
A druhý taky. Ale leč hraje se na tři a srdnatě bojující rošťáci zavelí k obratu. Dva jedna. A dva dva. Sudí Fifi a Meci musí nechat ubrousek nad superpohárem stále přikrytý. Kostarika ale čest uchrání – 3:2 pro trenéry. Kdo to zkusí zítra?
 
Jen, co se nejlepší nohejbalový manšaft světa pomazlí s CHAMPAGNE MERCIER(proč tak dlouho?), startuje play-off turnaje dvojic. Ale dohrává se až zítra, tak se nechte překvapit…
 
Vyhlašovací večírek je nej, nej, nej – jako celý čtvrtý den.
 
Kvíz se povede všem až na Holandsko, které si myslí, že se penalta kope ze 7 metrů a jiné nesmysly. Absolutně famózní je vystoupení o ztracené fanty. Tak tedy:
 
 
1. Kaudy si musí své ztracené švihadlo vymodlit přes tři dějství: Skákajícího psa, vtipu o kříži a vyjmenováním všech ryb, co zná.
2. Di Lili získá zpět svůj batoh za dvě anekdoty – tu svou a převzatou z časopisu.
3. Johny si svou mikinu vymodlí povídačkou o noži vidličce a bombičce v zádech.
4. Bůša – M.L.Č.Í.
5. Přicházejí dobrovolníci pomáhající bezradně mlčícímu Bůšovi: K-L-D-T s povídačkou o kurvě a tátovi.
6. Bůša – M.L.Č.Í.
7. Vojta nastupuje s příběhem o lišce a pyramidě.
8. Bůša – M.L.Č.Í.
9. Fifinka drtí hlediště skazkou o ložnici s fialovou panenkou (podrobnosti asi Maso & Paní Fifinková…?).
10. A co na to Bůša?
 
M.L.Č.Í.
 
Krále Vr.-V.-D. desítky vtipných minut inspirují k nej… (teď nás nenapadají superlativy) obhajobě nejkrásnějšího dne. Jak kluci přebírají za asistence skandujících stolů diplomy za čtyři dnešní disciplíny, bojovníka dne očima trenérů (Johny a jeho dvoustovka) a hrdinu dne (Šampi a body od Fifi, Kaudyho, Havrdy, Meciho, Tůmiče atd. za šedesátý vele(troj)skok), se můžete přesvědčit ve vskutku roztlemených fotkách mistra planety v nohejbale Tomína Berana st. Olé!
 
Je 22:15, musíme jít spát, protože za pár hodin se budou dít věci.
 
POŘADÍ TÝMŮ PO 4. DNU:  1. Francie 58, 2. Německo 57, 3. Argentina a Kolumbie 54, 5. Kostarika 53, 6. Belgie 50, 7. Nizozemsko a Brazílie 46.
 
 
 
#4 NOC NA STŘEDU 13. SRPNA 2014
Pavouci, netopýři, tapíři a (potkali) potkani
čili
Opravdu nejstrašnější noc u šílené řeky Desná
 
Co vám máme psát? Kluci vám sami poví, jaká to byla hrůza hrůzoucí! Proč to buzení po půlnoci? Hledání jakýchsi motýlů? To je do desetiboje? Nebo se sem přikýblovala nějaká Přírodovědecká fakulta?
 
 
VÝSLEDKY NOČNÍ BOJOVKY „1“ (HLEDÁNÍ MOTÝLŮ): 1. Francie 24 (z 19 lístků), 2. Německo 18 (z 10 lístků), 3. Argentina 12 (ze 14 lístků), 4. Brazílie 10 (z 18 lístků), 5. Belgie 5 (ze 4 lístků), 6. Nizozemsko 4 (ze 2 lístků), 7. Kolumbie 3 (z 2 lístků). Na Kostariku žádný lístek nezbyl.
 
Kluci vám to jednou možná všechno vysvětlí. Proč několik hodin čtvrté noci trenéři věnovali hned dvojité bojovce, se na webu prostě vylíčit nedá. Nicméně po motýlech jdeme ještě na stezku odvahy.
 
VÝSLEDKY NOČNÍ BOJOVKY „2“ (STEZKA ODVAHY): 1. Belgie 30(Marťas 10, Vojta 10, Pavouk 10), 2. Německo 21 (Šampi 10, Vrtík 10, Meci 1), 3. Kolumbie 20 (Lili 10, Julie 10, Míša nešel), 4. Argentina 17 (Kaudy 10, Víťa s baterkou 7, Bůša nešel), 5. Francie 16 (Fifi 10, Havrda 5, Tůmič s baterkou 1), 6. Nizozemsko 10 (Charvi 10, Kulda a Skalič nešli), 7. Brazílie 0 (Johny, Šemsi ani Rocker nešli) a Kostarika 0 šli všichni, ale na druhou stranu…
 
… takže spící kluky v lese našli až v 5:40 ráno.
 
Sorry.
 
Už se to nestane.
 
 
 
#5 DEN: STŘEDA 13. SRPNA 2014
 
Únava nás zmáhá. Všechny. Strašně, strašně moc. A to po probdělé noci musíme aspoň předstírat fotbalový trénink a k tomu stihnout největší nášup celého týdne – pět disciplín! Nedivte se potom prosím, že lautr nikdo nestačil celý den referovat na web. Ale z fotek vidíte, že jsme se neflákali ani trochu.
 
Bodovačku pokojů vyhrály Francie a Kolumbie (9) před Němci s Argentinou a zatím z celého týdne nejlépe uklizenou Brazílií (všichni 8).
 
Dopolední trénink trvá dvě hodiny a je navzdory únavě nakonec docela dost dobrý! Takže spokojený Vr.-V.-D. může vcelku s klidným srdcem vyslat přesně ve 12:00 kluky do parádní disciplíny HBITÉHO TYGŘÍKA: skoky s míčem na trati 20 metrů zvané žabák.
ŽABÁK (4. disciplína hbitého tygra): 1. K-L-D-T 11,01 sekundy, 2. Šampi 11,79, 3. Havrda 13,25…
 
Hned poté zouváme kopačky a naboso rozjedeme finále naší ŠVIHADLIÁDY: vyřazovací soutěž. V ní do čtyř duelů základního kola nastoupí vždy pět borců: ten, kdo vydrží skákat nejdéle bez chyby (nepočítají se žádné přeskoky), jde do velkého finále. Druhý do malého (B), třetí do finále C (o 9.-12. místo) atd.
VYŘAZOVACÍ ŠVIHADLO (5. a poslední disciplína švihadliády): 1. Vrtík, 2. Skalič, 3. Šampi, 4. Pavouk, 5. Charvi, 6. Julie, 7. Víťa, 8. Fifinka, 9. Johny, 10. K-L-D-T, 11. Havrda, 12. Lili, 13. Šemsi, 14. Kaudy, 15. Tůmič, 16. Bůša, 17. Marťas, 18. Vojta, 19. Rocker, 20. Meci.
 
ATLETICKÝ DESETIBOJ má dnes na programu hned tři disciplíny, na tartanu ale jedinou – „pětikolák“ na 1000 metrů. Je to skvělý závod! Běh mladých pro sebe v závěru rozhodne Marťas před Kaudym, Havrdou a Tůmičem. Staří musejí šlápnout, po 4. z pěti kol mají horší mezičas, ale poslední kolo vezme trenérům dech. 990 metrů kilometrového závodu vede Šampi, ale brutální finiš pro sebe o koleno rozhodne Víťa, ale i třetí Bůša je spokojený – v celém desetiboji stále ztrácí jen chloupek na Šampiho a podobný nehtík drží před Víťou.  Vypadá to, že tahle trojka letos nikoho ke krásným skleněným medailím z desetiboje nikoho jiného nepustí.
KILOMETR (7. disciplína desetiboje): 1. Víťa 4:07,56, 2. Šampi 4:08,37, 3. Bůša 4:09,78, 4. Marťas 4:13,37, 5. Kaudy 4:14,89, 6. Havrda 4:17,03, 7. Tůmič 4:19,48…
 
Je to ke klukům strašně krutý, ale po obědě (13:30) si musíme nechat jen tři čtvrtě hodinku na lehký oddech a vzhledem k předpovědi blížícího se deště vyrážíme směrem k Protržené přehradě. V lesích Jizerek nás nejprve čeká houbařský výlet a pak tradičně vždy osmá disciplína DESETIBOJE – sprint do kopce: zastavujeme přibližně ve stejných místech jako loni, ale volíme krpálovější doběh, tak ty časy z letoška neporovnávejte s minulostí: dnes byl profil stometrové trati nejnáročnější v dějinách.
 
První rozběh dvojic vyhrává Lili, druhý Vrtík, třetí Šemsi, čtvrtý Pavouk, pátý Rocker, šestý Kulda – a časem 20,77 jde do čela. Skalič pak udolá Tůmiče a Havrda Kaudyho, ale to hlavní přijde v posledních dvojbězích favoritů. Bůša smete Marťase a jde i do čela soutěže. Po kilometrovém finiši předvádí dnes už podruhé neskutečný boj tělo na tělo Šampi a Víťa. David opět vede 95 % závodu, ale Víťa letos v Desné zkrátka nezabalí vůbec nic a finiš končí mrtvým doběhem. Víťa nacpe na cílovou čáru dřív nohu, Šampi tělo a trenéři se po několika opakovaných záběrech rozhodují udělit oběma stejné – bronzové – umístění.
KOPEC (8. disciplína desetiboje): 1. Bůša 20,32, 2. K-L-D-T 20,77, 3. Víťa a Šampi 21,22.
 
Čas od půl páté do půl šesté na chatě konečně patří klidu, pak si ale kluci řeknou o pokračování turnaje dvojic. Prosmečujeme se čtvrtfinálovými zápasy, vrchol o medaile přijde zítra.
 
Mnohem dřív než jindy se pustíme do kvízu, kde někdo zaboduje skvěle (Německo), a jiný krutě vyhoří (Francie). Bodovačku týmů to opět hodně zamotá.
 
Hned po kvízu dojde na tradiční vystoupení (říkáme tady tomu fanty-šou) za navrácení zapomenutých věcí: tentokrát slaví úspěch hlavně Havrda („Pijeme colu“ za ztracené švihadlo) a Lili („Plachý, Zajíc, Vyskočil, Tvrdý, Bobek, Vytlačil“ za mikinu odloženou v brance).
 
K večeři se podávají vdolečky se šlehačkou, takže si 89 % Tygříků přidává – a s vyhlášením dnešních disciplín musíme počkat až na sedmou večer. Diplomy přebírají nejen nejlepší žabáci, švihadlo-vyřazáci, běžci na kilometru i v kopci, ale  úplně všichni. Vyhlašujeme a diplomy totiž odměňujeme všech dvacet účastníků dnes ukončené 1. TYGŘÍ ŠVIHADLIÁDY. Tři nejlepší utíkají zbytku vážně o parník, a tak si zaslouží i blyštivé medaile, které cinkají poprvé od soboty, kdy jsme věšeli na krk placky za Coopera. Ale jak se blíží soustředko k závěru, bude se cinkat stále víc.
 
KONEČNÉ VÝSLEDKY 1. TYGŘÍ ŠVIHADLIÁDY

desna-2014-svihadliada.jpg

 
Ale ani tohle není konec. Je 19:30, kdy se všech dvacet hrdinů ATLETICKÉHO DESETIBOJE schází k předposlední deváté disciplíně – nížce.
 
 
Začínáme na 65 cm, které jsou nad síly Charviho. Na 60 cm kupodivu opravují ti, s nimiž se počítá na nejlepších pozicích: Marťas a Lili, nicméně oba napodruhé uspějí. Na 55 cm přežije napotřetí bojovný Šemsi, na 50 cm už se ale pole tříbí: vypadávají Rocker, Meci, Míša, Šemsi i Víťa. 47 cm zachráni na poslední opravu Bůša, ale 44 už je nad jeho síly, podobně jako pro Marťase a dosud suverénního Pavouka. Jdeme na 42 cm nad zemí, kde se loučí Kulda se Skaličem, a 40 cm, které jsou konečnou pro Fifinu, Vráťu, Kaudyho a skvělého nováčka téhle disciplíny Vojty – při své premiéře končí šestý, Johny se totiž v poslední možnou chvíli zachraňuje. 38 centimetrů mezi provázkem a zemí už ale nepustí dál jeho, ani Havrdu. V soutěži zůstávají jen tři. Šampi třikrát těsně tečne 36 cm a končí na bronzu, Tůmič totiž napotřetí 36 cm dá a o zlato si to jde rozdat s Lili na neskutečných 34 cm. Tůmič poprvé – a dává! Lili – taky. Jdeme na 32 cm. Tam se seknou zprvu oba, Adam i podruhé a potřetí, zatímco Lili opraví a v nížce s 32 cm vítězí. V parádní provozní teplotě ale zkusí ještě 31 cm – a dá i ty. „Pojď ještě níž,“ fandí jí tygří parta. Zjevně totálně vyčerpaná Lili se nechá ukecat, jde ještě na 30 cm a tam (konečně) končí. Je 21:10, kluci zatleskají medailistům a valí do peřin – zítra to totiž bude super-čtvrtek a my se prostě musíme vyspat. Ahóóóój!!!
 
POŘADÍ TÝMŮ PO 5. DNU:  1. Německo 111, 2. Francie 110, 3. Argentina 95, 4. Belgie 94, 5. Kolumbie 93, 6. Kostarika 71, 7. Nizozemsko 70, 8. Brazílie 67.
 
Jo a ještě tradiční odměny. Za hrdinu dne volí kluci Vrtíka za jeho neskutečný dvojboj: pěti minut neustálého skákání za 1. místem ve vyřazovacím švihadlu, po němž musí okamžitě na tartan a odšlapat v tempu kilometrový závod.
 
Zážitek z něj inspiruje kvartet trenérů i k volbě BOJOVNÍKA DNE: „Nemohli jsme zvolit někoho jiného než Lili, která ve třetím kole kilometru zakopla o vystrčený odtokový kanálek u vnitřní dráhy, odřela si celou ruku, přesto po půlminutě vstala a závod doběhla,“ vysvětluje vedoucí trenérské party – král Vratislav.
 
 
 
 
 
#6 DEN: ČTVRTEK 14. SRPNA 2014
 
Je to den, který odděluje běžné smrtelníky od velkých hrdinů: ano, dnes nás čeká královský vytrvalostní závod na 25 kol. Ale to přijde – tak jako každý rok – až ve čtvrteční pravé poledne.
 
Nejprve je tu snídaně, kluci na ní vypadají mnohem, mnohem čerstvěji než včera: dlouhý spánek udělal své.
 
A ten úklid! Zpráva rána: Francie se dnes konečně dočká a vymydlený pokoj s už trojicí nástěnek s diplomy a medailemi konečně úklidové konsilium přesvědčí: 10 bodů a návrat do čela bodovačky pokojů.
 
Dopoledne ve sportovním areálu patří vždy po jedné disciplíně do všech tří desenských vícebojů. Nejprve je to finále HBITÉHO TYGŘÍKA – takzvaný Tygří parkur, kdy kluci vyráží se švihadlem v ruce, dosedají do dřepu na čtyři balony, probíhají slalom mezi kužely, na prvním stanovišti musí naskákat 50 přeskoků přes švihadlo, to pak mění za míč, s ním dělají osmičku mezi kuželkami, sprintují na druhé stanoviště, kde je čeká dvacet nožiček a pak sprint do cíle. Jako první vyráží Skalič a jeho čas je tak skvělý, že Filip vydrží na trůně skoro až do úplného konce. Sesadit ho dokáže jediný z Tygrů – Víťa Jindřich. Den, kdy by nezískal nějaký diplom, zkrátka letošní Desná nezná.
TYGŘÍ PARKUR (finálová disciplína hbitého tygra): 1. Víťa 1:09,03, 2. Skalič 1:13,38, 3. Šampi 1:15,05, 4. Škoďák 1:15,13, 5. Fifina 1:15,50, 6. Marťas 1:24,51, 7. K-L-D-T 1:26,17, 8. Vrtík 1:33,34, 9. Pavouk 1:35,35, 10. Havrda 1:39,49, 11. Mozgič 1:41,35, 12. Charvi 1:45,61, 13. Šemsi 1:47,38, 14. Bůša 1:52,05, 15. Kaudy 1:57,42, 16. Meci 2:02,82, 17. Tůmič 2:11,05, 18. Rocker 2:21,25, 19. Lili 2:21,54, 20. Vojta 2:45,11.
 
Poté, co zujeme kopačky, se v atletických botkách vrhneme na čtvrtý díl sedmidílné DIAGNOSTIKY – trojskok z místa. První kolo nejlépe zvládnou Jára Škoda, který posílil naší partu včera v podvečer, Šampi a Kulda. Ve druhých pokusech už se sice ani jeden z nich nezlepší, ale o stupně vítězů nepřijdou.
TROJSKOK Z MÍSTA (4. disciplína diagnostiky): 1. Škoďák 528 cm, 2. K-L-D-T 510 cm, 3. Šampi 510 cm, 4. Havrda 508 cm, 5. Marťas 479 cm, 6. Bůša 475 cm, 7. Tůmič 475 cm, 8. Vrtík 470 cm, 9. Šemsi 463 cm, 10. Pavouk 462 cm, 11. Johny 460 cm, 12. Víťa 458 cm, 13. Kaudy 454 cm, 14. Skalič 453 cm, 15. Vojta 448 cm, 16. Charvi 445, 17. Fifina 433 cm, 18. Rocker 423 cm, 19. Meci 400 cm, 20. Lili 354 cm, 21. Míša 283 cm. Při rovnosti rozhodl lepší druhý pokus.
 
No a pak to přijde: sportovní vrchol celého soustředění, vytrvalostní závod o dvě sady nádherných dřevěných medailí: běh na 25 kol na atletickému oválu, který je slávou sám o sobě a navíc jím vrcholí i hlavní disciplína soustředka v Desné: ATLETICKÝ DESETIBOJ.
 
Šestnáct famózních maratonců!
Je 11:57, když padá startovní pokyn pro první jedenáctku mladých nadějí. S největší vervou se pouští do pětikilometrového závodu Vrtík, probíhá jako lídr cílem prvního, druhého, třetího, čtvrtého, pátého, šestého i sedmého kola. Počínaje devátým, tedy po necelých dvou kilometrech, se taktovky ujímá Martin Hošek a před sebe už až do cíle nikoho nepustí. Navíc stupňuje tempo, takže předběhne nejen všechny soupeře mezi mladými, ale až na jednu výjimku i všechny starší! Až do šestnáctého kola se drží na druhém místě Vrtík, postupně se ale ze šestého pozice prodírá na třetí a nakonec na druhou loni bronzový Kaudy. Na Vráťu sice víc a víc začíná dotírat Havrda, ale Vrtík nakonec náskok udrží a po vytrvalostních závodech 2010 a 2011, kdy přišel o dřevěnou medaili až v úplném finiši, se nakonec na pátý pokus dočká. Hrdinové ale nejsou zdaleka jen tři: je jím každý, kdo překoná sám sebe a dokáže celý závod doběhnout do konce. A takových je mezi mladými hned osmička: vedle bramborového Havrdy i benjamínek Johny, nováčci takto těžkého závodu Tůmič a Pavouk a též Šemsi, který si po loňském odstoupení, svůj velký sen také splní. Bravo, osmičko vytrvalců!
VYTRVALOSTNÍ ZÁVOD NA 25 KOL (5 KM) – MLADŠÍ (poslední disciplína desetiboje): 1. Marťas 23:46 minuty, 2. Kaudy 24:30, 3. Vrtík 24:54, 4. Havrda 25:02, 5. Johny 25:28, 6. Tůmič 26:40, 7. Šemsi 29:51, 8. Pavouk 31:27. Nedoběhli: Vojta, Rocker a Charvi.
 
Sestavu pro závod starších posiluje čerstvý Škoďák a otázka zní: dokáže využít sil proti zmordovanému Šampimu (paty už bolí obě dvě). Vzít dřevěnou medaili Víťovi? Nebo Bůšovi? Šampi nehodlá nic ponechat náhodě, nasazuje strojové tempo a především brutální taktiku: co nejdřív doběhnout Víťu a Járu, kteří se řadí bok po bok, o celé kolo a ukázat jim, že o králi vytrvalosti se diskutovat nebude. Víťa a Škoďák si nechají finiš až na poslední kolo, zbytečně velký rezervoár sil využije s přehledem Jarin a po nevalných vytrvalostních závodech z let 2011, 2012 a 2013 si na čtvrtý pokus pověsí na krk dřevěnou medaili. To pro Víťu bude už druhá, po bronzu z léta 2011. Bůša celý závod kontroluje čtvrtou pozici: jde mu totiž hlavně o to udržet bodový náskok na Víťu v účtování celého destiboje a získat titul atletického vicešampiona. Celých 25 kol odkrouží vedle sebe oba Filipové, sprint o páté místo patří Fifince před Skaličem.
 
Po boku starších se účastní vytrvalostního závodu i dvojice mláďat. Míša přitom „pomýšlí“ hned od startu na dřevo největší a jako jediný se drží Šampiho rychlého rozběhu závodu a po třech kolech (600 metrů) mu dýchá na záda a zbytek starých matadorů má daleko za sebou, což pravidelně kontroluje pohledem přes celý ovál. Máme za sebou už 1400 metrů, kdy se před Míšu teprve dostane Bůša, a 1600, když se s ním poprvé na dráze potkají Skalič a Fifina. Na kvapík dojedou jeho plícičky až po třech kilometrech: v 15. kole ho začne píchat, ale dá ještě čtyři kola, než pro tento rok mávne atletickému oválu na rozloučenou. To Lili, která ve svém životě dosud uběhla nejvíc jeden kilometr a pak až cooperovských 1940 metrů, začíná žensky opatrně po boku Meciho a ptá se: „Můžu vůbec pět kilometrů doběhnout?“ I díky skvělému asistentovi Martinu Hoškovi, který si po pěti kilometrech plný sil přidá po boku Lindy dalších osm kol jako nosič láhve s pitím a jejího trička Petra Čecha, které Lili svléká pro poslední kilometr a půl. I díky povzbuzování od Marťase za bouřlivého aplausu kluků celý závod skutečně za její viditelné  záře v jejích očích zdolá. Posledním ze šestnácti hrdinů je Meci, který stráví na ovále nejvíc času, ale i on po jednačtyřiceti minutách uprostřed houfu Tygrů, kteří absolvují poslední kolo spolu s ním, maratonský závod na rozdíl od loňska dobíhá.
 
VYTRVALOSTNÍ ZÁVOD NA 25 KOL (5 KM) – STARŠÍ: 1. Šampi 23:27 minuty, 2. Škoďák 25:20, 3. Víťa 25:22, 4. Bůša 25:58, 5. Fifinka 27:29, 6. Skalič 27:31, 7. Meci 41:01. Nedoběhl: Kulda K-L-D-T. MLÁĎATA: Lili 38:59 minuty, Míša odstoupil po 19 kolech.
 
Odpoledne patří regeneraci, vojenské honičce v lesích a kopřivách (zbydou to po nás vůbec nějaké?) a přípravě na večerní extra šou: SUPERDISKO-TRYSKO DESNÁ 2014.
 
 
Té předchází ještě vyhlášení čtyř disciplín: tří dnešních, včerejší večerní nížky a také konečné pořadí dnes parkúrem ukončeného hbitého tygra, za něhož dostávají diplom (stejně jako za švihadliádu, diagnostiku a desetiboj) samozřejmě úplně všichni! Za vytrvalost čeká jen na ty, co doběhli – tedy, jak už víte, pro šestnáct hrdinů…
 
KONEČNÉ VÝSLEDKY HBITÉHO TYGRA
 desna-2014--hbity-tygr-copy.jpg
 
Veledůležitou součástí podvečera je samozřejmě už šestý desenský kvíz, v němž se hraje hned o 13 bodů – v poslední páté otázce lze totiž získat osm bonusových bodíků. Trefit, kdo loni vyhrál v Desné týmovou soutěž, nečiní problém nikomu – kupodivu až na loňské matadory z Holandska. Že jsme tady na soustředku dělali vedle desetiboje a diagnostiky ještě hbitého tygra, taky trefí všichni – až na Brazilce (přetahování lanem? Kluci, vždyť jsme lano ještě ani nevybalili…). Na třetí otázce se otřese sebevědomí dosud vedoucí Francie. Že když nemají tygři v dosahu velká zvířata, že se spokojí klidně i s trávou. Ach, ach. Proč jste neposlechli rady své posily Škoďáka? Samozřejmě, že jsou to kobylky, jediná možnost obsahující maso. A „ej-kej-ej lamy“ z Nizozemska a „kohouti“ z Francie vzápětí šlápnou vedle ještě jednou: nedaleká přehradní nádrž u Desné se vážně nejmenuje Vytržená. A ani Lipno, Belgičané - to opravdu ne… A Belgie bojující zatím srdnatě o bronz v soutěži týmů, pak úplně zhasne na páté otázce. Ač trenéři říkali, že udělí za kvíz 5+8 bodů, vybere si Belgie u poslední otázky – kolik zemí už dokázalo vyhrát MS ve fotbale (4, 8, nebo 16) – nepochopitelně 16. Přitom z následujících osmi čar, kam mají napsat jejich názvy (a mají tak až osm bodů navrch), je to přeci úplně jasné. Většina týmů nakonec správně vystřelí osmičku Brazílie, Německo, Itálie, Argentina, Uruguay, Anglie, Francie a Španělsko.
 
No a pak už nastane ona velká šou: SUPERDISKO-TRYSKO DESNÁ 2014, doplněná tentokráte i o grilování na terase. Polovina Tygrů ale raději obsazuje bar, z něhož se v nejzřízenějším stavu v prvních hodinách nového dne odkolíbá hlavní opilec (S)kalič. Kluci vymakají barový systém dokonale: vyhazovačem je Víťa, který odstojí v uličce k baru několik hodin a nepustí tam nikoho nepovolaného. Mr. Šejkem zase Škoďák, který míchá lektvary, z nichž bude v pátek ráno bolet hlava asi úplně každého. A ani Bůša si nevede v šejkování vůbec špatně. Mají oba práce dost, neb Fifinka obíhá co pět minut celý sál, sbírá sklo a nabízí nové a nové nápoje.
 
Z baru téměř neslezou Havrda s Tůmičem, což má za následek, že Francouzi za celý večer nenavštíví taneční parket (povede se to jen na půlminutu u Havrdy, kdy ho sál vytleská na píseň jeho oblíbeného Michala Davida, jehož songy přezpívával tady v Desné vždy, když měl zpět získat poztrácené věci).
 
Francie má tedy velké štěstí, že se trenéři rozhodnou na rozdíl od minulosti nebodovat taneční soutěž týmů. Kohouti by se téměř jistě propadli daleko dozadu, protože hlavně Brazilci, Němci a Belgičané jedou na parketu jako fretky. Esteticky jednoznačně vítězí nově sestavená taneční formace VR-MA-KAU-ŠA, neb kreace a souhra Vrtíka, Marťase, Kaudyho a Šampiho jsou prostě neskutečné.
 
Titul nejvytrvalejšího tanečníka, který míval na posledních soustředěních předplacený Nergros, přebírá v Desné Tomáš „Rocker“ Novotný, a tak mu ani nijak nevadí, že vypadává jako pátý od konce ze soutěže o nejlepšího sólového tanečníka. Skvělou formu obhajuje Johny Mozga – loni v této soutěži třetí, letos čtvrtý. I když trenéři čekají, že v dalším kole hlasování pošlou kluci do finále Marťase s Lili, kupodivu nejvíc hlasů získá Vrtík. A Marťas se tak musí spokojit s bronzem (tak jsme se na jeho finále s Lili, kolem níž se dneska točí celý den, těšili). Ve finále už jakoby Vrtík neměl síly, nebo ani nechtěl vyhrát: kluci přisuzují titul Lindě Di Lili.
 
Když v nový den dozní v nejspodnějším patře chaty poslední písně, žasnou trenéři, jak bar a další prostory, svědci velké SUPERDISKO-TRYSKO DESNÁ 2014 zůstaly naklizené. Proti letům minulým učiněný zázrak! Letos tady holt máme super-uklízecí bandu. Tak uvidíme, jestli jim to vydrží i do bodovačky pokojů posledního dne...
 
POŘADÍ TÝMŮ PO 6. DNU:  1. Německo 133, 2. Francie 131, 3. Argentina 117, 4. Kolumbie 116, 5. Belgie 105, 6. Brazílie 86, 7. Nizozemsko 85, 8. Kostarika 74.  
 
A samo ještě tradiční odměny: Za hrdinu dne si kluci vybrali zcela jednoznačně (Mini)meciho za jeho úspěšný boj s 25 koly na ovále. Trenéři pak BOJOVNÍKEM DNE vybrali Tůmiče: za to, jak dokázal napravit zklamání z atletického trojskoku a v tom diagnostickém z místa patřil mezi nejlepší, a také za to, jak bojovně se navzdory píchání v břichu popral s vytrvalostním závodem.
 
 
 
#7 DEN: PÁTEK 15. SRPNA 2014
 
Máme tu sedmý den, který rozštípne všechny zbylé otazníky. Kdo ovládne už pátou tygří diagnostiku? Který z týmů uzme vítězství v celotýdenní soutěži pokojů?
 
O tom druhém napoví hodně už ráno. Francie dostane podruhé desítku, zatímco k Němcům jsou trenéři snad až moc krutí, dají jim jen polovinu a Francie najednou vede soutěž o tři body. Třetí místo drží díky devítce Argentina před Kolumbií. Ze hry nejspíš úplně vypadává Belgie, která po noci plné tance neuklidí vůbec. Zato Brazilci vymetou pokoj za devět a včera pracně vybojovaný náskok na Holanďany ještě navyšují. Uvidíme ve večerník kvízu!
 
První minuty dopoledne na hřišti patří páté disciplíně sedmidílné DIAGNOSTIKY – míč do klidu, v němž se kluci rozbíhají z dvacetimetrové vzdálenosti s míčem do čtverce 5 x5 metrů, kde musí balon zašlápnout kopačkou do úplného klidu. Jede se na dvě kola a počítá se to druhé. Trenérům zůstane v paměti první pokus Kuldy, který míč odkopne až za mez a vrátí se s ním do čtverce po 41 sekundách a Pavouka, který je v čtverci s míčem nejrychleji ve svém životě, ale než ho obounohým tancem zkrotí, uteče 10 sekund. Soutěži zcela jasně dominuje trojice, která je zároveň na stupních vítězů celé diagnostiky a protože dosud čtvrtý Marťas míč do klidu hodně pokazí a ani Vrtík s Johnym se úplně nevytáhnout, zdá se být diagnostika rozhodnutá. Ale jenom zdá, protože přibližně za dvě hodiny se odehraje v člunkovém běhu tragický příběh Filipa Skaly… Ale nepředbíhejme.
MÍČ DO KLIDU (5. disciplína diagnostiky): 1. Škoďák 5,69 sekundy, 2. Šampi 5,77, 3. Skalič 5,87,4. Kaudy 6,37, 5. Víťa 6,45, 6. Havrda 6,48, 7. Charvi 6,98, 8. Fifina 7,01, 9. Šemsi 7,06, 10. Bůša 7,13, 11. Vrtík 7,19, 12. K-L-D-T 7,21, 13. Meci 7,28, 14. Vojta 7,45, 15. Tůmič 7,48, 16. Johny 7,63, 17. Rocker 7,87, 18. Marťas 8,13, 19. Pavouk 8,21, 20. Lili 8,41.
 
V rámci fotbalového tréninku ukončíme i čtyřdenní soutěž v nožičkách. Poslední den parádně vyjde Pavoukovi, zato (S)kalič se dnes opravdu probral do kalného rána: posledním pokusem dává jen pět a Pavoukovi (37 nožiček) přenechává medaili, kterou jistě držel celé soustředění. A není to dnešní poslední Filipův zásek. Ach ty jeho poslední pokusy…
KONEČNÉ POŘADÍ NOŽIČKIÁDY (ČTYŘDENNÍHO VÍCEBOJE V NOŽIČKÁCH): 1. Víťa 319 nožiček, 2. Škoďák 282, 3. Pavouk 239, 4. Skalič 227, 5. Vrtík a Fifina 208, 7. K-L-D-T 101, 8. Havrda 79, 9. Bůša 75, 10. Marťas 71, 11. Charvi 70, 12. Šemsi 63, 13. Meci 60, 14. Tůmič 59, 15. Kaudy 55, 16. Šampi 50, 17. Johny 44, 18. Rocker 38, 19. Vojta 33.
 
Loučení se hřištěm obstará poslední zápas mezi tradičními týmy Desné 2014. Tentokrát si hned dvojí úspěch připíší ORANŽOVÍ. Zápas nad ŽLUŤÁSKY vyhrávají 4:2 a ovládají i závěrečný penaltový rozstřel soustředka (4:3).
 
Pak už se můžeme naposledy přesunout na atletický ovál, kde vyrostla dráha na 4x10 metrů člunkového běhu. Elita pěti borců zvládne člunkáč pod dvanáct sekund a ten nejlepší – Jára Škoda – pod jedenáct. Všechno rychlé na ploše ale přebije silný příběh Filipa Skaly. Za svým cílem, medailí z diagnostiky, která mu na stejném místě unikla před rokem chybou v poslední disciplíně, jde letos s jistotou. Vypadá to, že už se nemůže nic stát a trojka Šampi, Škoďák, (S)kalič nikoho jiného k obřím medailím nepustí. Pustí.
 
Filip si troufá dokonce na stříbro a vypálí na trať 4x10 metrů co to jde, osmičku vykroutí znamenitě, na kuželu po třiceti metrech ale zaváhá: i když jeho nedotek je téměř nepatrný a nikdo z trenérů ani nic neříká, Filip se po rozběhu zastavuje a ke kuželu se vrací pro dotyk – v cíli tak je ze všech kluků úplně poslední.
 
Utišit jeho slzy je pro trenéry strašně těžké, (S)kalič prožívá po roce ve stejný čas na stejném místě podobně tragický příběh. Právě tady přišel posledním pokusem míče do klidu o bronz. Ale soupeři mu letos přece jen ještě dávají šanci. Filip může děkovat slabším člunkovým časům Fifinky, Vrtíka a Johnyho a hlavně Marťasovi za pokažený míč do klidu. Po šesté disciplíně se (S)kalič rovná na třetím místě s Víťou (44 bodů), v závětří ale čekají dobří klikaři Havrda a Marťas. Ustojí odpoledne zdrcený Skalič obrovský tlak a porazí v přímém souboji soupeře na zádech? Dozvíme se od 15:00.
ČLUNKOVÝ BĚH NA 4x10 METRŮ (6. disciplína diagnostiky): 1. Škoďák 10,96 sekundy, 2. Šampi 11,40, 3. Víťa 11,45, 4. K-L-D-T 11,73, 5. Havrda 11,96, 6. Marťas 12,01, 7. Bůša 12,02, 8. Pavouk 12,03, 9. Kaudy 12,18, 10. Johny 12,56, 13. Vrtík 12,78, 14. Charvi 12,84, 15. Rocker 13,08, 16. Fifina 13,10, 17. Tůmič 13,11, 18. Meci 13,34, 19. Skalič 13,92, 20. Lili 14,19.
 
Loučením s areálem v Desné obstará exhibice v nejdelším výkopu do dálky. V té klukovské vítězí Víťa před Škoďákem a Marťasem, v trenérské, která patří do kostarického víceboje pak Kaudy starší před králem Vratislavem a Zdendou.
 
 
Úplným zamáváním atletické dráze je štafeta trenéři vs. kluci na 10x200 metrů. Kluci staví sestavu Škoďák, Víťa, Marťas, Havrda, Tůmič, Skalič, Johny, Rocker, Lili a finišman Bůša. Trenéři musejí v rychlém sledu běžet svá kolečka dvakrát (Král a Tomíno) až třikrát (Kaudy a David), takže zprvu velký náskok se tenčí, pak už kluci vedou a Kaudy předává v souboji bok po boku s Lili dvěma Davidům: Bůšovi a starému Šampimu. Ten s nabíhajícím infarktem třetího kolečka v rychlém sledu nakonec proti čerstvému nejlepšímu sprinterovi soustředka Bůšovi uhájí trenérskou čest a štafetu na deset koleček časem 6:33 o tři sekundy před kluky (6:36 minuty) dovede vítězně do cíle. Ufff.
 
Vrcholem odpoledne po skvělém obědě a zažívací hodince patří úderem 15:00 finálové disciplíně DIAGNOSTIKY a úplně poslední na celém soustředku: soutěže v klicích. Děsná únava z celého týdne je znát, navíc pravidla s praskající krabičkou, která oznámí každý klik jasným zvukovým signálem, kluky drtí. Hned první výkon Rockera, který udělá za dvě minuta dva celé kompletní kliky mluví za vše. Časem dokonce kluci bojují jen o to, aby překonali 9 kousků Lili, která dělá mužské kliky ze špiček nohou poprvé v životě. Medaile se udělují už na 46 pokusech, na padesát se dostane jediný Johny a výš už jen celým týdnem totálně strhaný Šampi.
 
To největší ale kluci samozřejmě prožívají při dvouminutovém vystoupení Skaliče. „Jestli tě chytne křeč a Víťa ti medaili sebere, uvěřím, že ses narodil 4. 4. ve 4:44,“ motivuje už přeci jen usměvavějšího (S)kaliče samotný král Vr.-V.-D. Nejde jen o člunek a ztracenou medaili z nožičkiády. Skalič měl úžasně (myšleno možná zlatě) rozjetou i soutěž hbitého tygra, ale penalizace za nedoteky míče k povrchu (vysvětlení pro Evu) ho o bod stály medaili. Má snad čtyřku napsanou v osudu? Uvidí se teď! I na Filipa dolehá totální únava z celého týdne i nejpřísnější pravidla kliků v dějinách, ale bojuje, dře, poslouchá dobře míněné rady Šampiho, který má svůj pokus ještě před sebou – kluci totiž nastupují do kliků v obráceném průběžném hodnocení diagnostiky. A Skalič svůj největší boj Desné 2014 nakonec vyhraje.
KLIKY (7. a rozhodující disciplína diagnostiky): 1. Šampi 80 kliků (za dvě minuty), 2. Johny 50, 3. Havrda 46, 4. Fifina 45, 5. Skalič 38, 6. Marťas 35, 7. Škoďák 33, 8. Kaudy 27, 9. Tůmič 26, 10. Vojta 24, 11. Vrtík 16, 12. Meci a Bůša 15, 14. K-L-D-T 11, 15. Víťa 10, 16. Lili a Pavouk 9, 18. Charvi 8, 19. Šemsi a Rocker 2.
 
Výkony kluků jsou velkou výzvou pro Kostariku, takže si kliky zvolí jako finále svého víceboje trenérů (nížka, trojskok, výkop balonu…). Jak to dopadlo? Zlato bere logicky ten nejmladší a nejodpočatější (Kaudy starší), o bod druhý končí z infarktu se probírající Šampi starší a bronz patří nejlepšímu video-makerovi Jizerských hor Tomínovi – krále Vratislava udolá o bod a Zdendu o dva. Bravo, Los CostaRicos!!!
 
 
Samotný konec soustředka patří vyvrcholení třídenního nohecu dvojic (ještě se hraje) poslednímu kvízu (po večeři), který rozštípne soutěž týmů, a pak už slavnostnímu ukončení soustředka i s vyhlášením dnes ukončené diagnostiky. Jak dopadla?
 
KONEČNÉ VÝSLEDKY DIAGNOSTIKY

desna-2014-diagnostika-copy.jpg

 
Tím hlavním, největším a nejcennějším je samozřejmě vyhlášení tradičně soutěže všech Desných v dějinách – už pátého desetiboje.
Ten letošní byl úžasný. Vítězná trojka, na kterou čekají opravdu krásné skleněné placky (bacha, na co je doma pověsíte!), si šla za svým snem tvrdě, sebevědomě, cílevědomě a mnohdy opravdu přes bolest, o čemž budou paty a strupy na prstech nohou, které si konečný vítěz „zařídil“ ve včerejším finále na 25 kol, vyprávět ještě pár dní. I vicešampion šel jednoznačně nejsoustředěnější desetiboj svého života, hlavně na krátkých tratích předváděl opravdu fantastické zrychlení. A supertygr z bronzu? Pomyslel by si před týdnem, že vystoupá v atletických disciplínách šestkrát na bednu a dvoustovku (nezapomeneme!) a kilák (nejkrásnější finiš celého týdne) dokonce vyhraje? Ale skvělí jste byli všichni, a proto si za desetiboj domů poveze medaili úplně každý!
 
KONEČNÉ VÝSLEDKY DESETIBOJE

desna-2014-desetiboj.jpg

 
 
 #8 DEN: SOBOTA 16. SRPNA 2014
… začíná pro kluky hned  v čase 0:00,01. Že by to bylo tím šutrem, který spadl Tygrům ze srdce, jak všechno sportování úspěšně dokončili a všem 21 dětským účastníkům soustředka se na krku houpou medaile? Nebo to je včerejším odchodem do hajan z diskotéky, která skončila o tři a půl hodiny dřív než před rokem?
 
Tak či tak, po půlnoci je na chatě pěkně živo, nikdo nespí a nezdá se, že by volná zábava, kdy se ze všech šesti spodních pokojů stává jeden a kluci paří a paří, jen tak skončila. Je jedna ráno, kdy první přece jen ulehají. Půl druhé, kdy první pokoje zhasínají, a dvě ráno, kdy se s kluky loučí poslední trenéři, kteří už prostě nemůžou a usínají dřív než jejich nejvytrvalejší svěřenci.
 
Žádný div, že ráno se někteří trousí na snídani až v devět ráno. Ale to víte: poprvé žádný úklid, žádné body do soutěže týmů. Ta je uzavřena a na její vyhlášení dojde lehce před desátou hodinou. Jak nakonec dopadla?
 
KONEČNÉ POŘADÍ TÝMOVÉ SOUTĚŽE:
FRANCIE 145 BODŮ
NĚMECKO 144 BODŮ
KOLUMBIE 131 BODŮ
ARGENTINA 130 BODŮ
BELGIE 111 BODŮ
BRAZÍLIE 97 BODŮ
NIZOZEMSKO 96 BODŮ
KOSTARIKA 95 BODŮ
 
 
PŘEHLED HRDINŮ A BOJOVNÍKŮ 

hrdinove-a-bojovnici-copy.jpg


 
I když to mnozí těžce nesou, v tygřích dějinách už páté soustředění v lesích Desné sobotou 16. srpna 2014 končí. Jsme tu naposledy? Sejdeme se tu ještě někdy v tak úžasné partě jako letos? Se stejným trenérským týmem? To teď nikdo neví.
 
Ale letošní banda, která fungovala opravdu skvěle, oplývala respektem jednoho k druhým, báječně si fandila ve všech disciplínách, hrdě volila své hrdiny dne, by jistě byla moc ráda, kdyby se našlo dost sil a zájmu i v budoucnosti.
 
Ostatně vedoucí chaty a skvělý kuchař Miroslav Verner v den odjezdu nabídl Tygříkům přijet sem hned zkraje roku 2015 na první zimní soustředění: na běžky, do tělocvičny, do vířivek. A letní Desná 2015? Uvidí se.
 
Každopádně letoškem skončila krásná pětiletka, která si zaslouží malé ohlédnutí. Schválně, tipnuli byste si třeba, kolik kluků nastoupilo do pěti desenských desetibojů? Celkem (až neuvěřitelných) 41. A 27 z nich se dokázalo v některém z pěti ročníků protlačit do elitní desítky. Když umístění v Top 10 posčítáme, vyjde nám toto pořadí.
 
NEJLEPŠÍ DESETIBOJAŘI 2010-2014

kral-desetiboju-copy.jpg


 
NEJLEPŠÍ DIAGNOSTIKÁŘI 2012-2014

kral-diagnostik-copy.jpg

 
Mějte se všichni báječně a v nádherné přírodě Jizerek s Tygří partou snad v budoucnosti na viděnou. Díky za podporu!
 
 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Elon Musk was right: artifitial intelligence will make new WAR. The "XEvil" was released!

(Mashaneile, 12. 12. 2017 20:58)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

2280 "kliků"

(webmaster, 19. 8. 2014 10:12)

Ač článek o letošním soustředění figuruje na webu teprve 10 dní, už byl „rozbalen“ celkem 2280 kliky. Tedy skoro 230 přístupů den co den. Desná se tak už nyní řadí mezi čtyři nejčtenější články a není pochyb, že časem, jak se budeme(te) k letošnímu sousedku vracet, číslo ještě výrazně naroste. Díky za zájem o náš web!

1. Desná 2012 (5991 zobrazení)
2. Desná 2013 (5133 zobrazení)
3. Mšeno 2013 (3766 zobrazení)
4. Desná 2014 (2280 zobrazení)
5. Desná 2011 (2777 zobrazení)
6. Mšeno 2014 (1881 zobrazení)
7. Mšeno 2012 (1336 zobrazení)
8. Mšeno 2011 (1276 zobrazení)
9. Desná 2010 (1113 zobrazení)

trenéři

(Dáňa, 18. 8. 2014 11:53)

Už poslední komentář. Celé letošní soustřeďko se moc povedlo. Už můžete pomalu připravovat ročník 2015. Vy jistě přijdete na to, jak to tygříkům připravit tak, aby měli chuť podávat pod vašim vedením ještě vyšší výkony jako letos. K tomu vám přeji bujnou fantazii. Vám se to určitě podaří.

trenéři

(Dáňa, 16. 8. 2014 0:50)

Bravo, bravo, bravo, byli jste úžasní. Velký dík za vaší obětovost a hlavně trpělivost. Máte asi dobré nervy , když zvládnete partu natěšených tygříků, kteří se perou, abydosáhli vynikajících výsledků. To se jim daří jen díky rodičům a hlavně Vám. Jdete jim příkladem a předáváte jim své zkušensti. Všichni jsou Vám vděční za vaší práci. Smekám.

Pro Fifinu

(Chlebáci, 15. 8. 2014 21:33)

Ahojky Fílo,tak vám to uteklo...ste fakt dobří,smekáme,medaile máte zasloužený a vydřený:-)Užijte si poslední noc a zítra se na tebe všichni moc těšíme...a že nás tady bude:-))))pa pusu

Pro Fildu Skaliče

(Skaličová, 15. 8. 2014 21:05)

Filipe, ty jsi prostě ORIGINÁL! Neskutečně jsi zabojoval, jsem na tebe strašně pyšná, už se na tebe všichni těšíme!! A*H*O*J* můj šampione,opatruj se a vyhrajte ten nohec:-DD

Ježííííš, no toto.... !

(Skaličová, 15. 8. 2014 20:48)

Skoro teda slzím, je to krásně napsaný! Díky za odpověď na dotaz. Pro mě jste všichni vítězové a hlavně L.O.S C.O.S.T.A .R.I.C.O.S, protože na Desnou 2014 budou děti vzpomínat určitě ještě po letech...A já už se těším, jak za 10 let budu koukat v televizi, jak na ME v Curychu přebírá D.Šprincl zlatou v desetiboji:-DDD
Tak ahoj zítra a doufám, že Ej Kej Lamy jsou kluci z Nizozemska, doufám, že nám odtajníte, kdo je kdo, třeba takové Lamky z jamky? Když K-L-D-T je jen jeden...

pro Ádu

(Tůmička, 15. 8. 2014 19:56)

Nazdar chlape! krásný výsledky, mám z tebe radost...je to super!!! Tak si pořádně užij poslední noc....(a ne, ze budes parit do rana :-) ) a zitra se na tebe tesim.... mam pro tebe prekvapko :-). Pusu, mamka

Pro Járu

(Škodovi, 15. 8. 2014 19:49)

Ahoj barmane tys to tam teda rozjel ve velkém :-):-) jak na diskošce tak na ovale a na hřišti super chvalime za pekne Ivýkony zitra se těšíme :-) Tak ahoj mamka tatka Verca a Jackie

Pro Havrdu

(Eva Hradecká, 15. 8. 2014 19:41)

Tak Ráďo, jak to tak sledujeme, tak Francie je "d o s t d o b r á". Zítra už jedete domů, tak si pak zavoláme a povíš nám, jak se to tam líbilo. Síma i Vojtík jsou už doma a tak tě zdraví jen babička a děda.

Pro Johnyho

(Mozgič st., 15. 8. 2014 19:02)

Čau Honzi,
velká gratulace ke klikům i k celkovému umístění. Když to viděla maminka tak jí ukápla slzička radosti. Super výkon. Zítra se uvidíme a už se na tebe moc těšíme. Ebinka pozdravuje a posílá pusu.
Zdravíme všechny tygry i trenéry.
Em sua última noite.
Táta Mozga

Pro Johnyho

(Mamka, 15. 8. 2014 17:52)

Ahoj Honzí, přeji ti hezký poslední večer. Užívej si přírody, pohody, kamarádů a už se na tebe moc těším. Pa mamka.
PS: posílám velkou pusu :-)

Díky za báječné zpravodajství..

(Skaličová, 15. 8. 2014 14:26)

To je skvělé, že kromě sportovní přípravy máte i barovou přípravu:-) Až naše kluky vypustíme na první samostatnou kalbu, nebudeme se o ně bát, neboť budou již zkušení obsedávači barových stoliček a žádná nepředvídaná okolnost je nazaskočí! Já myslela, že po tatínkovi je jenom dcera a vida, geny se projevily i u (S)kaliče:-D

pro Rockera :o))

(Novotňáci, 15. 8. 2014 10:16)

Ahojda Tome, super výsledky, to,že si nedal 5km,nic si z toho nedělej,dáš to za rok :o)) doufám,že jste si užili SUPERDISKO-TRYSKO DESNÁ 2014!!! Už se těším na fotky a videa a hlavně za zítřejší vyprávění,až se uvidíme. Užij si dnešní poslední den. Koukám,že Brazílie nahnala bodíky,tak jen tak dál kluci. Jste borci!!! Mějte se moc hezky a zítra čauky. Pá a pusu posílá mamka, taťka a Nelí.

Pro Víťu

(Jindřichovi, 15. 8. 2014 9:42)

Ahoj chlapáku, musím tě pochválit za skvělé výkony na 5km. Podle fotek pořízených Makerem dokonce naběhané ve druhé dráze :) klobouk dolů. Máma už chystá medovník, tak si tam pěkně všichni užívejte v tej Desenskej hoře. Večer se konečně uvidíme, tak se těšíme na tvoje vyprávění. Terka pusu nezavřela co přijela od babičky :). Ahoj táta. P.S trenérům obdiv za vymýšlení aktivit, pevné nervi dirigovat/korigovat takovouto tygří smečku, rovněž smekám.

Pro Fifinku

(Chlebáci, 15. 8. 2014 7:52)

Ahojky,tak jak proběhla noc ve víru tance??Už se těšíme,až nám to sem dáte:-)Přejeme krááááásný den,užijte si ho!!!!!

Pro Fifinku

(Chlebáci, 15. 8. 2014 7:52)

Ahojky,tak jak proběhla noc ve víru tance??Už se těšíme,až nám to sem dáte:-)Přejeme krááááásný den,užijte si ho!!!!!

pro Havrdu

(Havrďáci, 15. 8. 2014 7:45)

Ahoj Ráďo, tak závod na 5km jsi zvládl úplně skvěle.....fakt skvělý čas, smekám. Zítra už pojedete domů, tak si užijte pořádně poslední den. Už se na tebe mooooc těšíme a těšíme se, až nám to všechno budeš vyprávět.Fandíme Francii !!!!! mamka a taťka
P.S. Trenérům děkujeme za trpělivost, odhodlání a chuť tohle s Vámi všechno absolvovat. Super zpravodajství, fakt hoši děkujem :-)))))

lepší než knížka :)

(Charváti, 15. 8. 2014 7:10)

Daví, proč jsi nešel stezku??? au, au...a nedokončil maraton??
jinak vidím, že se ti celkem daří...škoda, že ta nížka nevyšla, ale důležitý je se zůčastnit ....
máme tě rádi a všem vám přejeme krásný zážitky :)
máma a Máťa

pro Šampiho a Lili

(děda z Hradce, 15. 8. 2014 3:40)

Ahoj Šprinclata! Vy nám teda dáváte. Každý den nějaké překvápko. Lili, jak jsi prosím Tě dokázala dát těch 25 kol? A Šampi opět bere zlato za hbitáho tygra. Blahopřeju!


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

následující »