NAŠE PREMIÉRA PODZIM 2013


PRO RODIČE - PAMĚTNÍKY:
Pionýrská stezka 1977
Fotečky z vyhlášení ZDE
Články z Mělnického deníku ZDE a ZDE
Komentáře
Přehled komentářů
Pátek a ještě k tomu třináctého, pro mnohé nešťastný den. Ovšem ne pro partu mladých borců z neratovické přípravky Tygříci. Naopak to byl den, na který se nezapomíná. Jejich tříměsíční snažení při plnění Odznaku všestrannosti olympijských vítězů došlo svého naplnění.
Mladí fotbalisté si vyzkoušeli v praxi celkem deset disciplín – běh na 60 metrů, běh na 1 km, dálka, hod medicinbalem, shyby, švihadlo, trojskok, kliky, leh/sedy, míček. Právě soutěživost, při níž mohl každý dokázat svůj um, přinesla u mnohých borců až nečekané výsledky.
Neratovická sportovní hala přivítala v pátečním podvečeru vedle rodičů také osobu nad jiné povolanou – Štěpána Janáčka, bývalého reprezentanta ve skoku o tyči, účastníka tří olympiád, který se nyní snaží rozšiřovat projekt, který mají „na svědomí" olympijští šampioni Roman Šebrle a Robert Změlík.
S jakými pocity přijel do Neratovic? „Určitě dobrými, protože budeme odměňovat tak parádní mladé kluky, kteří si to zaslouží. Sbírka ocenění, které během tří měsíců dokázali nastřádat, je známkou toho, že trenéři to tady dělají dobře. Je vždycky potěšující a velmi příjemné, když můžeme strávit takový večer," svěřil se. Co říkal na to, že oceňovaní mladíci vlastně ani nejsou atleti? „Atletika a gymnastika jsou základem všech sportů. I pro fotbal je důležitá všestrannost. Pokud se fočus bude dělat jen s merunou a kluci nebudou umět běhat, je to špatně," odpověděl.
A připomněl i své vlastní sportovní začátky v tomhle věku, které mu evokoval název Tygři. „S bráchou jsme chodili do Sokola, kde jsme jednou ročně hrávali Hadrák Cup s plátěným míčem. S dalším kamarádem jsme dali dohromady právě družstvo Tygříků."
Pak už plocha neratovické haly patřila Davidu Šprinclovi staršímu, duchovnímu otci myšlenky zapojit své svěřence do projektu odznaku olympijských vítězů. Coby moderátor postupně pozval celou třicítku svých svěřenců ke stolku, kde jim Štěpán Janáček předal upomínkové diplomy a rovněž celou plejádu diamantových (1), zlatých (5), stříbrných (12) a bronzových (12) odznaků.
Příjemným zpestřením pro přihlížející rodiče se stala soutěž v hodu medicinbalem přes hlavu, v níž si její aktéři přímo v praxi vyzkoušeli nástrahy této, ne zrovna jednoduché disciplíny. Všichni zúčastnění si při svém sportovním výkonu užili hodně legrace, byť je nutné přiznat, že některé pokusy za mohutného povzbuzování jejich ratolestí byly docela vydařené. Ten nejdelší v podání Milana Buška měl hodnotu 18,35 metru.
Závěrečné slovo patří Davidu Šprinclovi. Jaký máte pocit z dnešní akce? „Myslím, že hodně rodičů překvapilo, že akce měla velmi oficiální charakter. Moc se mi líbila bezprostřednost Štěpána Janáčka, který si všechny kluky získal během prvních pěti minut. Exhibice v hodu medicinbalem, v níž se představili rodiče dětí, byla právě jeho nápadem, bavila hodně lidí a pro odznak získala i starší generaci, což je myslím to hlavní."
Výsledky dospělácké exhibice v medicinbalu
(OVOV, 14. 12. 2013 14:19)
1. Bušek 18,35 metru, 2. Hošek 17,95, 3. Polka 15,85, 4. Kaucký 14,70, 5. Kuliš 14,05, 6. Maršálek 13,20, 7. Kaňka 12,05, 8. Skalová 10,50, 9. Málková 8,05, 10. Klingerová 7,70
... další už bez diplomu
Tygři obdrží odznaky. Přiveze je účastník několika olympiád!
(MĚLNICKÝ DENÍK, 14. 12. 2013 13:40)
Malí fotbalisté Neratovic se zapojili do celorepublikového projektu pro děti základních škol. Celý podzim plnili deset pohybových disciplín, teď se dočkají zasloužené odměny. Fotbalisté neratovické přípravky, přezdívající si Tygři, v neratovické sportovní hale slavnostně obdrží z rukou atletické osobnosti minulého desetiletí tyčkaře Štěpána Janáčka Odznaky všestrannosti olympijských vítězů. Účastník tří olympiád a svého času držitel národního rekordu má právě ve Středočeském kraji celorepublikový projekt pro děti, jehož partnerem je i Deník, na starosti. Začátek zhruba hodinové akce, v rámci které Janáček také vyzve diváky k exhibičnímu závodu, je v pátek v 17.30 hodin.
Běh na šedesát metrů, skákání přes švihadlo, hod medicinbalem přes hlavu, skok daleký, trojskok z místa, shyby na lavičce, leh-sedy, kliky, hod míčkem a kilometrový běh. Desítka disciplín, se kterou se Neratovičtí v rámci OVOV rozhodli popasovat. Každý výkon má své bodování, podle výsledku a věku pak každý z účastněných dosáhne na určitou úroveň odznaku: bronzový, stříbrný, zlatý a diamantový jako ten úplně nejcennější.
OVOV už na Mělnicko v letošním roce jednou zavítal. Začátkem května se rovněž v Neratovicích – v hale gymnázia a na atletickém stadionu – konalo okresní kolo soutěže. V celodenním klání pro žáky škol (jednotlivce i osmičlenné týmy) si tehdy zajistili účast v krajském finále žáci mělnické ZŠ Jindřicha Matiegky a ZŠ Byšice.
Právě okresní finále bylo podle jednoho z trenérů nadějných fotbalistů popudem k účasti v projektu. „Ta myšlenka ve mně hlodala dlouho, o projektu odznaku vím asi čtyři roky. Coby Husákovo dítě tenhle princip znám dokonce mnohem déle. Jako spousta dalších jsem o něj usiloval na škole – jmenoval se tehdy odznak zdatnosti," řekl na úvod David Šprincl. „Jenže když jsem se podíval na výsledky okresního kola, které se letos uskutečnilo v Neratovicích, vůbec jsem v nich nenašel školy z Neratovic, jenom ty z Mělníka, Kralup, Kel či Byšic," objasnil, proč začal jednat.
„Pravidelně jezdím na vyvrcholení akce Atletika pro děti do Kladna. Tam jsem si koncem září popovídal o odznaku s jeho duchovním otcem Romanem Šebrlem a ten mě přivedl na myšlenku, abychom splnili odznak ne jako škola, ale jako klub," popsal, jak došlo na možnost usilovat o body v dlouhém období, kdy za správnost výsledků zodpovídá učitel či trenér. Jedinou nevýhodou je, že ani ti nejlepší v takovém případě nikam nepostupují.
To ovšem malé fotbalisty, kteří mají ve své sbírce desítky medailí z nejrůznějších turnajů, ovšem podobné ocenění jim zatím chybělo, rozhodně netrápilo. Svědčí o tom třicítka získaných odznaků, z toho jeden diamantový, pět zlatých a po dvanácti stříbrných a bronzových.
Neratovické Tygříky odměnil olympionik Janáček
(MĚLNICKÝ DENÍK, 16. 12. 2013 15:49)